reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB MP3 nabijacka sa pokazila

peter-et (4)|26.3.2009 20:59
mam USB nabijacku :

MP3 player USB charger
-brand name: Temium
-input voltage: 110-240V, 50-60Hz, 0,15A
-output: 5V,1A

a pokazila sa tak ze ju strcim vecer do starsej tenkej predlzovacky 220V a uz nesvieti dioda, teda uz nefunguje. Pri strkani myslim ze nachvilu dioda zasvietila resp. mozno som pomaly strkal a zaiskrilo to a asi by som mal pouzivat zasuvku s vypinasom kt. by naraz zapinal/vypinal 220V.

Neviete mi prosim poradit ci :
1, to je od toho pomaleho strkania do zasuvky a co sa vlastne deje na tych obvodoch ze sa pokazia
2, ako tomu predist
3, popr. ci sa to da este opravit ako a kde
4, ked este isla nabijacka tak mp3ky isli bez sumu ale radio islo so sumom pokial bola nabijacka pripojena
5, ak by som kupil 500 mA output nabijacku je v tom rozdiel ked teraz mam 1000mA nabijacku (mp3 player je apacer 1GB-AU822)

dakujem za kazdu radu.
mstejska (2912)|26.3.2009 21:11
1) asi to byl smejd. Od toho by se ti to pokazit nemelo, v podminkach urcite neni nic o rychlosti strkani do zasuvky
2) nekupovat smejdy
3) pokud rozumis elektronice tak je to mozne rozebrat a podivat se co je spaleno (do firmy bych to asi nenosil, cena opravy by byla vetsi nez cena nabijecky, max nejakemu komosovi co se timhle bavi, takhle jsem opravil kolegovi nabijecku na mobil, ale to bylo pro zabavu)
4) byl to smejd, nebyly tam obvody pro odstraneji sumu a ruseni
5) nevim.
Richmond (8084)|26.3.2009 21:17
Mam 1A nabijecku (k PDA), ale stala 800,- coz s nejvetsi pravdepodobnosti prevysuje hodnotu noveho mp3 prehravace srovnatelne kvality s tim Apacerem takze bych uvazoval o koupi noveho se zarukou :thumb
mstejska (2912)|26.3.2009 21:22
Mam
Navigaci i mobil nabijim stejnou nabijeckou, i kdyz ma kazdy jiny proud.
Je tam mini USB konektor, takze se daji nabijet i primo z PC a to ti da max 500mA.
Takze pokud mas mini USB muzes uvazovat o nabijeni z PC.