reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunguje DVB-T

knovak (5)|13.12.2006 08:19
Zdravím.
Včera mi Spectra dorazila, po složení a nainstalování Win MCE funguje vše, až na DVB-T vysílání. Mám kartu Leadtek Winfast DTV1000T v riser slotu spolu s dodávánou analogovou Hauppage. Po nainstalování ovladačů MCE kartu rozpoznají a nabídnou naladění programů DVB-T. Problém je ten, že není nalezen žádný program. Přitom jsem v oblasti s dostatečným signálem multiplexu radiokomunikací (síla signálu 60), který přijímám na set-top-box. Zkusil jsem nainstalovat oblužný program dodávaný výrobcem k tuneru a ten nalezl signál bez potíží. Zajímavé je, že když nechám tento program běžet a spustím v MCE vyhledávání, jsou programy nalezeny, ale zobrazují se trhaně a nedá se na to koukat.
Předpokládal jsem, že tento tuner by měl s MCE bez problému spolupracovat, protože přímo výrobce uvádí, že je "Designed for Windows XP Media Center Edition". Navíc tento model máte přímo obsažen v sestavě, kterou nabízíte zde a píšete, že jde o odskoušenou konfiguraci.

Přidávám moji konfiguraci:
procesor Intel Pentium 4 531 3.0GHz
paměť 512MB DDR PC400 Kingston
pevný disk Western Digital 250GB WD2500KS (SATA)
vypalovačka Lite-on LH-18A1P
tuner Leadtek WinFast DTV1000 T

Díky za rady.
knovak (5)|13.12.2006 22:17
Problém byl vyřešen.
Po nainstalování všech dostupných aktualizací z webu Windows Update jsem si na fóru na stránkách https://www.tvfreak.cz našel odkaz na skvělé stránky, kde je krok za krokem napsáno jak problém odstranit. Odkaz je http://tw1965.myweb.hinet.net/MCE2005.htm a řešení je popsáno v sekci MCE2005 Troubleshooting.
Dodávám že bylo ještě nutné doinstalovat MPEG2 dekodér, já jsem použil ten od CyberLinku.
Spectra Support (67)|14.12.2006 03:13
Děkuji za Váš příspěvek. Zvláště bych zdůraznil nutnost instalace nejnovějších aktualizací pro Windows MCE, které mimo jiné opravují problémy s příjmem DVB-T v ČR.