Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Monitor na grafiku

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Ahojte,
    Tak jsem se nakonec rozhodl tak, ze si koupim notebook 15,4 kvuli mobilite a prikoupim si lcd monitor.
    Ted resim velikost LCD, jestli bude vhodnejsi 22 nebo 24 palcu.
    Bude to byuzivano hlavne na webdesign, tak se obavam, jestli na 24 to nebude "prtave".

Jaky byste mi doporucili? Cena tak do 8000kc.

Co jsem tak cetl, tak dobre lcd je toto Hewlett-Packard LP2275w - LCD 22.

- mam PVA panel

Potom jeste Samsung SyncMaster T220

- je to klasicke TN, ale v recenzi rikaji, ze barevne podani ma dobre + dobra cena

- je i verze se zabudovanym tv tunerem

Taky nevypada spatne Dell Ultrasharp 2209WA.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Dufinos
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od Dave777 Zobrazit příspěvek
    Ahojte,
    Tak jsem se nakonec rozhodl tak, ze si koupim notebook 15,4 kvuli mobilite a prikoupim si lcd monitor.
    Ted resim velikost LCD, jestli bude vhodnejsi 22 nebo 24 palcu.
    Bude to byuzivano hlavne na webdesign, tak se obavam, jestli na 24 to nebude "prtave".

Jaky byste mi doporucili? Cena tak do 8000kc.

Co jsem tak cetl, tak dobre lcd je toto Hewlett-Packard LP2275w - LCD 22.

- mam PVA panel

Potom jeste Samsung SyncMaster T220

- je to klasicke TN, ale v recenzi rikaji, ze barevne podani ma dobre + dobra cena

- je i verze se zabudovanym tv tunerem

Taky nevypada spatne Dell Ultrasharp 2209WA.
    řeším něco podobného, akorát osobně hledám spíše monitor hlavně na hraní... Hodně se mi líbí http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62964 nebo

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61333

Já jsem docela chtěl full HD a pokud možno max. těch 22". Jsem ale dost na vážkách, jelikož o Asusu se říká, že moc kvalitní LCD nemá. Přesto jsou na něj ale jak dobré recenze, tak i hodnocení "spokojených" uživatelů... LG se zase mezi TN panely (podle testů) docela vyjímá a navíc má i DVB-T tuner...

Jinak z těch 3, co jsi uvedl se mi asi nejvíce líbí ten Dell... Je to přeci jenom dobrá značka s 3 letou zárukou a ani cena není nijak extrémně přemrštěná... Těžko ale říct, co budeš přesně u monitoru preferovat zrovna ty...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Dufinos Zobrazit příspěvek
    řeším něco podobného, akorát osobně hledám spíše monitor hlavně na hraní..
    hmm, akorat resis presnej opak
    Kdyz uz lcd na grafiku, tak se mrkni po Eizech - dostanes k nim i sondu
    Ale urcite bych se vyhnul TN panelum

Z vlastni zkusenosti muzu doporucit HP & Dell

Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    hmm, akorat resis presnej opak
    Kdyz uz lcd na grafiku, tak se mrkni po Eizech - dostanes k nim i sondu
    Ale urcite bych se vyhnul TN panelum

Z vlastni zkusenosti muzu doporucit HP & Dell
    Je to pravda, že řeším vlastně přesný opak... I když zase ne až tak opak... Já bych řekl, že můj "problém" je jeden konec, webdesign střed (teda podle toho, jak ty stránky budou vypadat...) a opravdu grafika ten druhý.... O Eizech jsem toho hodně četl, akorát ty ceny... No za kvalitu si nechají opravdu dobře zaplatit... Nejlevnější jejich monitory startují na nějakých cca. 9000Kč... Naštěstí takovéhle dilema řešit ani nemusím... Mám herní PC, takže TN je dobrá volba

Registrace
    May 2008

Nj, ale TN vedle S-IPS/S-PVA vypada jako cernobila televize (dobra, ted je to trochu nadnesene, ale presto vystizne)...
    Webdesign se da uplne klidne prirovnat k 3D grafice - proste barvy tam hraji velkou roli a rychlost tam nepotrebujes nijak extra velkou (resp. odezvy dnesnich S-IPS panelu bohate staci).
    Ja osobne bych si nekoupil ZADNY TNko a ani se mi nechce prechazet na cokoliv bez skla - v zadnem pripade se ale nepovazuju za grafika - pouze nevidim duvod, proc mam prechazet na lehce poskrabatelne lcd...
    V baleni s Eizem dostanes pomerne slusny stojan (cena podobneho stajanu se pohybuje kolem 2-3 tis.) takze se mi zda ta cena primerena (ikdyz za "imidz" Eiza se bohuzel plati - to nepopiram), lcd jsou uz od vyroby vyborne zkalibrovane + u vyssich modelu dostanes sondu... Navic nemusis kupovat Eizo - mrkni se treba na HPcka, Delly, NECy - ale dost pochybuju, ze se na trhu vyskytuje lcd na "grafiku" pod 10k

edit: Jeste mala rada: TNko samo o sobe muze vypadat pekne, ale jen do doby, nez ho postavis vedle S-PVA apod...

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Trochu OT, ale hlavně si kup notebook s DVI, ať máš jak to LCD připojit.

Registrace
    Jan 2009

edit: Jeste mala rada: TNko samo o sobe muze vypadat pekne, ale jen do doby, nez ho postavis vedle S-PVA apod...
    JJ... tak přesně touhletou větou si argumentuji při výběru budoucího monitoru, abych za něj nemusel dávat tolik peněz Víš jak... Podle testů může být nejlepší monitor třeba za 20000Kč. Ale pokud jej napřímo nepostavíš vedle monitoru za 7000Kč, tak ten rozdíl v kvalitě vlastně ani nepoznáš... Takže si argumentuji, že TN tak v ceně právě do těch 7000Kč, které plánuji koupit bude k mé maximální spokojenosti...

Registrace
    May 2008

...Takže si argumentuji, že TN tak v ceně právě do těch 7000Kč, které plánuji koupit bude k mé maximální spokojenosti...
    Mno kdybys preci jen chtel S-PVA tak mrkni na tohle hp lp2275w - na tohle se vyplati trochu prihodit

edit: e-shop: http://www.notesy.cz/hp-lp2275w-1680...s-p-62092.html
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 29-03-2009 v 12:50

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Myslim že lepší volbou je ten Dell.

Nicméně ať už Dell nebo HP, tak v téhle cenové kategorii lze sehnat non-TN monitor, který je na grafiku uplně jiné kafe než TN, tak proč toho nevyužít.

Druhou variantou je 24" TN
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 29-03-2009 v 13:02

Registrace
    Jan 2009

Mno kdybys preci jen chtel S-PVA tak mrkni na tohle hp lp2275w - na tohle se vyplati trochu prihodit

edit: e-shop: http://www.notesy.cz/hp-lp2275w-1680...s-p-62092.html
    Vypadá velmi dobře a ani cena není až tak strašná... Je to sice pořád cca. 3000Kč nad limitem, který jsem si vytyčil, ale není to zas tak strašné... Přeci jenom se monitor nekupuje 3x do roka... Možná bych i přežil, že bych neměl full HD rozlišení, které jsem si původně dal jako jednu z důležitých vlastností pro výběr. Ale... Mám jednu pro mě docela podstatnou otázku... Jelikož mám PC převážně určeno na hry... Nebude těch 16ms BW problém, který by mi mohl i vadit? Přeci jenom i ty nejobyčejnější TNka mají cca. 2x rychlejší odezvu... Podle mého by tohle byl určitě větší problém, než horší barvy u TNka...

Registrace
    May 2008

Chlape...
    Proc tedy nezni nazev threadu "Monitor na HRY"? Navic mam trochu chaos v tech limitech...

Post #7
    Takže si argumentuji, že TN tak v ceně právě do těch 7000Kč, které plánuji koupit...
    Post #10
    Je to sice pořád cca. 3000Kč nad limitem, který jsem si vytyčil
    ...podle me chces proste presny opak nez Dave777, ale i tak bych ti spis doporucil nejakeho 120Hz ViewSonica nebo Samsunga... Na grafiku NEMA TNko smysl. Bud budes mit dva monitory (jeden na hry, druhy na grafiku) nebo si proste musis priplatit za "univerzal"

Pravidelný diskutér Avatar uživatele zipp
    Registrace
    Sep 2008

Eizo sou profi monitory pro grafiky, ale určitě je nevyužiješ na webdesign... Jde o to, že ty monitory maj lepší podání barev, čili při zkalibrovanym monitoru a dobře nastavenym tisku jseš schopnej vidět na monitoru to co poté vytiskneš... Podle mě je to pro tebe zbytečný-stejně jsou tak drahý, že normální člověk nemá skoro šanci si to pořídit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Protoze mi tu spamuje jiny clovek, nevim, proc se tu resi monitor na hry...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Asi se rozhodnu pro toto http://www.svethardware.cz/recenze-s...levize/23953-7 . Mate s tim nejake zkusenosti?

Registrace
    May 2008

Neumi MPEG-4 a tudiz neni na Full-HD... Nevim, ale ja bych opravdu radsi sel do toho HPcka (zase tech 800,- navic te uz nezruinuje)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Low end monitor na grafiku
    Od davidstanek@hotmail.com v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-10-2014, 19:09
  2. levný monitor na grafiku
    Od five-min v sekci Monitory
    Reakcí: 58
    Poslední příspěvek: 24-06-2012, 06:45
  3. LCD: 24 monitor TN na net, hry a hobby 3D grafiku