reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PowerDVD

Kirk1 (850)|28.3.2009 19:31
Ahojte mam problem s ktorym si neviem rady. Tento program pouzivam dost casto no vo stvrtok som menil svoju staru 17" CRT za Samsung 2443BW. Dnes som si chcel pozriet na film a tot problem film ide, pocujem zvuk ale obraz nikde, teda obrazovka je cierna a "film" vidim iba 0,5cm na oboch krajoch "akokeby som v strede mal otvorene cierne okno" tak som to musel pozerat na Media Player Classic.
Mal som nainstalovanu 6 a skusil som aj 5(tu som pozival posledne 4r. a bez problemu).

Neviete niekto poradit v com by mohol byt problem??? Na inych prehravacoch mi vsetko ide ok.

Za rady dakujem.
kevin00 (10238)|30.3.2009 19:51
Asi jako nejrychlejší řešení bych viděl reinstall PowerDVD.
Kirk1 (850)|30.3.2009 19:56
[quote=kevin00;234766]Asi jako nejrychlejší řešení bych viděl reinstall PowerDVD.[/quote]
No ono som ho reinstaloval (po dokladnom odinstalovani cez Revo Uninstaler) skusil som aj 5 aj 6 a na oboch verziach to iste:(
kevin00 (10238)|30.3.2009 21:40
Odinstaluj PowerDVD, veškeré kodeky, vyčisti systém pomocí Ccleaneru. Manuálně zkontroluj adresář, kam se instaloval jak program, tak kodeky a případně zbylé adresáře smaž - zkontroluj i umístění Documents And Settings\Data aplikací a Local Setting\Data Aplikací. První nainstaluj K-Lite Codecs Pack a poté PowerDVD.
StD (1963)|31.3.2009 08:21
[quote=kevin00;234804]Odinstaluj PowerDVD, veškeré kodeky, vyčisti systém pomocí Ccleaneru. Manuálně zkontroluj adresář, kam se instaloval jak program, tak kodeky a případně zbylé adresáře smaž - zkontroluj i umístění Documents And Settings\Data aplikací a Local Setting\Data Aplikací. První nainstaluj K-Lite Codecs Pack a poté PowerDVD.[/quote]

Tedy za svou dlouholetou práci s videem jsem ještě nezažil podobně "hloupou" radu - ten codec-pack je ta největší blbost, kterou by mohl udělat. Na co by to tak pracně čistil, když by si to pak vzápětí s tímto zasvinil... :thumbdown

Má tam evidentně problem PwrDVD s nastaveným způsobem zobrazování - Overlay nebo VMR? Na to mu stačí jít do konfigurace a zapnout/vypnout HWakceleraci a další případně řešit přes ovladač GK (overlay, urychlovací a jiné funkce DirextX = Quality versus Speed). Plus Cyberlink tam má ještě Diagnostickou utilitku. Záleží na tom, co s tím PC jinak dělá - obvykle je na video třeba dobré vypnout v BIOSu funkci FastWrite apod.

A když tohle všechno člověk neví, tak doporučovat jako "všelék" codec-pack, který navíc obsahuje (pro neználky) dost nebezpečné FFDShow, to je opravdu sebevražda. :shut:mistake

P.S. Zkus tohle navrhnout vedle na TVFreaku - uvidíš, jaké se ti dostane odezvy.
StD (1963)|31.3.2009 08:27
@Kirk1: Jaký způsob zobrazení máš nastavený v tom MPC v sekci Video (Renderer)?
Když jsi změnil ten monitor, identifikoval ho OS správně přes PnP, nebo si vyžádal *.inf soubor? Máš nastavené povolené rozlišení?
Kirk1 (850)|1.4.2009 20:53
[QUOTE=StD;234875]
Když jsi změnil ten monitor, identifikoval ho OS správně přes PnP, nebo si vyžádal *.inf soubor? Máš nastavené povolené rozlišení?[/QUOTE]
Ano identifikoval ho spravne a bezim na native 1920x1200 a 60MHz
[QUOTE=StD;234875] @Kirk1: Jaký způsob zobrazení máš nastavený v tom MPC v sekci Video (Renderer)? [/QUOTE]
Sorry ale tomuto nerozumiem

[QUOTE=StD] A když tohle všechno člověk neví, tak doporučovat jako "všelék" codec-pack, který navíc obsahuje (pro neználky) dost nebezpečné FFDShow, to je opravdu sebevražda. :shut:mistake [/QUOTE]

Inak toto ma zaujalo zo zaciatku som si daval namahu a skoro kazdy kodek som si instaloval zvlast (xvid,divx, frame ...) pred niekolkymi rokmi prisiel kamarat a poradil mi ze on uz instaluje iba KLMC a od tej doby som ho zacal pouzivat aj ja je pravda ze nikdy som ho nestudoval co vsetko mi tam chce nainstalovat ale ak sa vyskitli nejake chyby tak sa za par min vyriesili.(Inak ked uz sa bavime o kodekoch ake by si mi doporucil instalovat ty)
StD (1963)|2.4.2009 09:59
Ad monitor: Proběhl při reinstalaci PwrDVD úspěšně test HW? Zobrazily se správně všechny režimy zobrazení při tom rozlišení? V rootu C: by jsi měl mít soubor CLDMA.LOG s výsledky. Postni ho sem.

Ad nastavení video zobrazení v MPC - viz obrázek

Ad kodeky - vždy instaluj jen to, co opravdu potřebuješ/používáš. PwrDVD si všechno potřebné dodá své. MPC také nic navíc nepotřebuje - pokud by jsi chtěl RealVideo nebo QuickTime, tak si doinstaluj jen RealAlternative a QTAlternative.

Kirk1 (850)|2.4.2009 20:58
[QUOTE=StD;235472]Ad monitor: Proběhl při reinstalaci PwrDVD úspěšně test HW? Zobrazily se správně všechny režimy zobrazení při tom rozlišení? V rootu C: by jsi měl mít soubor CLDMA.LOG s výsledky. Postni ho sem.

Ad nastavení video zobrazení v MPC - viz obrázek

[/QUOTE]
LCDMA.LOG som nenasiel ani system ho nenasiel na celom C: (ani skrytý nieje:() takze ho sem nemozem dat
a v prilohe screen z nastavenia MPC
Screen1.jpg
StD (1963)|3.4.2009 09:32
[QUOTE=Kirk1;235616]LCDMA.LOG som nenasiel ani system ho nenasiel na celom C: (ani skrytý nieje:() takze ho sem nemozem dat
a v prilohe screen z nastavenia MPC[/QUOTE]

No jestli jsi hledal LCDMA, tak se ani nedivím - napsal jsem CLDMA.LOG (CL jako CyberLink)... A jestli ho tam nemáš, tak je to důkaz, že nemáš PowerDVD korektně nainstalované. Ten test je povinnou součástí instalace na konci - bez něj se nemůže správně spustit. Spustit ho můžeš i dodatečně, když půjdeš do záložky Programy -> Cyberlink PowerDVD -> a zmáčkneš volbu System Diagnostic.

Ad nastavení MPC - Přepni si to DirectShow Video na Overlay (u tebe "mixer překrytí") a RealMedia i QT video si přepni na urychlování DirectX9 (určitě máš grafickou kartu, která DirectX podporuje). Nakonec si odemkni dole ten zpětný buffer - to je jenom "berlička" pro případ potíží s grafikou.

Potom když půjdeš do nastavení grafické karty do pododdílu Overlay/Překrývání, tak bys tam měl mít zapnuto "Podle předvolby aplikace".
Kirk1 (850)|5.4.2009 12:40
[QUOTE=StD;235711]No jestli jsi hledal LCDMA, tak se ani nedivím - napsal jsem CLDMA.LOG (CL jako CyberLink)... A jestli ho tam nemáš, tak je to důkaz, že nemáš PowerDVD korektně nainstalované. Ten test je povinnou součástí instalace na konci - bez něj se nemůže správně spustit. Spustit ho můžeš i dodatečně, když půjdeš do záložky Programy -> Cyberlink PowerDVD -> a zmáčkneš volbu System Diagnostic.

Ad nastavení MPC - Přepni si to DirectShow Video na Overlay (u tebe "mixer překrytí") a RealMedia i QT video si přepni na urychlování DirectX9 (určitě máš grafickou kartu, která DirectX podporuje). Nakonec si odemkni dole ten zpětný buffer - to je jenom "berlička" pro případ potíží s grafikou.

Potom když půjdeš do nastavení grafické karty do pododdílu Overlay/Překrývání, tak bys tam měl mít zapnuto "Podle předvolby aplikace".
[/QUOTE]

No to bol iba preklep :mistake samozrejme ze som hladal CLDMA.LOG ani skryty nie je a ani moznost dodatočneho spustenia toho testu nemam viz obr.

Co sa tyka MPC uz som si to nastavil :thumb.
Screen2.jpg
Gouranga (699)|5.4.2009 13:44
nepouzivas nahodou pod XP neco na upravu vzhledu jako treba WindowBlinds?

EDIT: aha, z obrazku koukam, ze ne. nicmene neco podobnyho se mi s powerdvd 5 stalo pred nakou dobou a vyresit se mi to nepodarilo.. az ted preinstalaci systemu..
StD (1963)|5.4.2009 20:19
@Kirk1: To máš nějakou ořezanou versi zadarmo (draho) od vypalovačky, ne? To co ti ukazuji je Full koupená varianta. PwrDVD5 i 6 DeLuxe. :cool:
Kirk1 (850)|5.4.2009 20:38
[QUOTE=StD;236288]@Kirk1: To máš nějakou ořezanou versi zadarmo (draho) od vypalovačky, ne? To co ti ukazuji je Full koupená varianta. PwrDVD5 i 6 DeLuxe. :cool:[/QUOTE]
Hm ale tak mi vysvetli ze doteraz som na 5 verzii pracoval zhruba 3-4 roky bez problemov:notsure
StD (1963)|6.4.2009 07:18
[QUOTE=Kirk1;236292]Hm ale tak mi vysvetli ze doteraz som na 5 verzii pracoval zhruba 3-4 roky bez problemov:notsure[/QUOTE]

To ti tedy nevysvětlím, protože netuším, co jsi si po těch 3-4 letech udělal se systemem. Máš udělaný image systemového disku z té doby, aby jsi to mohl vrátit zpět?
Kirk1 (850)|6.4.2009 12:33
[QUOTE=StD;236354]To ti tedy nevysvětlím, protože netuším, co jsi si po těch 3-4 letech udělal se systemem. Máš udělaný image systemového disku z té doby, aby jsi to mohl vrátit zpět?[/QUOTE]
No rozdiel medzi tym a terajsim systemom je iba v sp (vtedy sp1 a teraz sp3) nic viac a system som reinstaloval asi tak 1 az 2x do roka (samozrejme ze ked bol v pohode tak nie) ale ani raz sa mi nic podobne nestalo tak naozaj neviem kde by mohla byt zrada.
A zalohu urobenu nemam :cry ale vyzera to tak ze do (max) 2 mesiacov pojde dole (reinstal) nieco som tam po...:mistake robi mi somariny
StD (1963)|6.4.2009 13:19
Nj, ještě tam máš ten MPC. Jinak já osobně mám doma PwrDVD jen v jednom PC. Ve druhém používám raději jako "referenční" player starý dobrý Ravisent CineMaster 2000 - je free a dobře si rozumí (mpeg2 dekoder) s autorisačním softem od Sonicu (Scenarist). Jeho nastavení lze provádět tweakovacím prográmkem DVDGenie - ten by jsi mohl ještě zkusit taky, má tam volby pro PwrDVD taktéž.