reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte 9800GTX+ jak na zvuk přes HDMI

Devil... (122)|29.3.2009 11:17
Pořídili jsme LCD televizi http://www.alza.cz/37-lcd-tv-philips-37pfl5603d-d101812.htm koupil jsem HDMI kabel a přes redukci dodávanou ke grafické kartě HDMI-DVI jsem vše propojil. Obraz v TV jede nádherně, ale zaboha mi nejede v TV zvuk z PC.
Kablík dodávaný ke grafice na S/PDIF mám zapojen správně. Na gafice otočit konektor nejde a v MB mám červený na SPDIF a černý na GND...
Projel jsem i nastavení ale nikde jsem nic nenašel co by to mohlo rozpohybovat.

info o pc:
základní deska: GIGABYTE EP45-DS3
grafická karta: GIGABYTE 9800GTX+ (N98XPZL-1GH)
integrovaná zvukovka: Realtek

Win XP SP3
ovladače: nVidia 182.06

Děkuji za rady.....
wanrouter (126)|29.3.2009 13:27
A co keby si skusil prepojit zvuk na vystupe zo zvukovky cez 3,5jack a do tv cinch (biely cerveny)?

Existuje reduckia (20 korun) a je to zaroven najjednoduchsia moznost prepojenia bez nejakeho nastavovania :)
Devil... (122)|29.3.2009 13:36
[QUOTE=wanrouter;234366]A co keby si skusil prepojit zvuk na vystupe zo zvukovky cez 3,5jack a do tv cinch (biely cerveny)?

Existuje reduckia (20 korun) a je to zaroven najjednoduchsia moznost prepojenia bez nejakeho nastavovania :)[/QUOTE]
Toto je posledni možné řešení o tom vím, ale moc se mi to dělat nechce. Tahat další kabel a hlavně mám do zvukovky zapojené 5.1 repro tudíž bych musel vždy nastavit zvukovku na klasiku 2 repro aby mi hráli všechny kanály a nejen pouze zvuk který jde do předních repro u 5.1.

Proto se to snažím vyřešit tímto způsobem a jít to nějak musí, když to grafika podporuje, na co by tam ten kablík S/PDIF jinač byl.
cool.user (2822)|29.3.2009 13:49
A nastavil jsi spravne vychozi zvukove zarizeni?
Devil... (122)|29.3.2009 17:20
ve vychozich zarizenich i ve spravci zarizeni vidim pouze Realtek High Definition Audio, o HDMI audio apod... tam neni ani zminka :(
ze by mi chybeli nejake drivery? je to mozne??
Devil... (122)|29.3.2009 18:50
Ted jsem zkusil nainstalovat nejnovější ovladače přímo od Gigabytu na Realtek a stále stejný problém....

Má někdo nějaký nápad co dál zkusit??...
speedsnail (4876)|30.3.2009 14:51
No teoreticky to máš zapojené správně (tedy je potřeba grafiku propojit se zvukovou kartou, protože 9800GTX+ sama o sobě nemá zvukový kodek - proto ve správcích zařízení je jen realtek (narozdíl od ATi), jsou na to takové ty tenké 4-pin drátky).

Myslím že nastavení HDMI by mělo být někde v ovladačích grafiky, případně popsáno v manuálu. není tam o tom zmínka?
Richmond (8084)|30.3.2009 15:04
[quote=speedsnail;234668]...jsou na to takové ty tenké 4-pin drátky.[/quote]
Mozna se mylim, ale nejsou tam jen dva? Devil by to mel mit podle predchoziho postu zapojeny, ale nejsem si jisty, zda nema ve "smesovaci" povoleny volume...
Devil... (122)|30.3.2009 19:12
[QUOTE=Richmond;234674]Mozna se mylim, ale nejsou tam jen dva? Devil by to mel mit podle predchoziho postu zapojeny, ale nejsem si jisty, zda nema ve "smesovaci" povoleny volume...
[/QUOTE]

Odpoledne jsem to vyřešil, ale dřív jsem nestihl napsat.
Kablík vše jsem měl správně zapojené i u grafiky správně nastavené ale chyba byla nastraně Realteku a to že v nastavení jsem musel zaškrtnout Zdroj výstupního digitálního zvuku. Já si celou dobu myslel že je to pro konektor S/PDIF vzadu na desce...

a jak jsi psal: ve "smesovaci" povoleny volume - tak toto mám celou dobu zašedivělý takže s tím nejde hýbat, to bylo první co mě napadlo zkusit.
opat (1)|8.5.2009 20:56
Prosim te mam tu samou VGA ale vyrobce MSI a desku asus Striker Extremeco a ne a ne to zapojit mohl by jsi me nejak krok po kroku navest? :( nevim kde to mam najit aby to fungovala obraz beha jak ma ale zvuk ne :(
Mam oper. system xp
dik

[QUOTE=Devil...;234752]Odpoledne jsem to vyřešil, ale dřív jsem nestihl napsat.
Kablík vše jsem měl správně zapojené i u grafiky správně nastavené ale chyba byla nastraně Realteku a to že v nastavení jsem musel zaškrtnout Zdroj výstupního digitálního zvuku. Já si celou dobu myslel že je to pro konektor S/PDIF vzadu na desce...

a jak jsi psal: ve "smesovaci" povoleny volume - tak toto mám celou dobu zašedivělý takže s tím nejde hýbat, to bylo první co mě napadlo zkusit.[/QUOTE]