reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Taka otazka na Razer Lachesis...

MichalU (69)|29.3.2009 23:59
Neviem ci je to chyba mysi alebo to plati vseobecne pre viacere mysi. Mam taku otazku (je to len teoreticky, pretoze nikdy by som to volbu nevolil): ked si nastavim citlivost pre Win pointer/klasicky cez kontrol panel na velmi nizku hodnotu tak kurzor nema spravne pohyby, t.j. zasekava sa obcas alebo ide inym smerom ako taham mys, preto sa chcem opytat ci je to normalne ze proste ta mys to nevie spravne nasnimat apod. alebo je to chyba ? Dik. :confused:
faugusztin (453)|30.3.2009 00:04
http://www.razersupport.com/index.php?_m=downloads&_a=viewdownload&downloaditemid=114&nav=0

Fixes
1. Fixed Random jumps Issue
2. Fixed Axis block issue
xxviktor (406)|30.3.2009 01:30
Ještě si vypni zvýšení přesnosti ve winech.
MichalU (69)|30.3.2009 15:12
faugusztin: firmware mam 1.91
xxviktor: ano to pomohlo, bola to len teoreticka otazka pretoze taku nizku senzitivitu nepouzivam, chcel som vediet ci je to problem mysi, dik

Este mam taku otazku: je teda lepsie nechat to zvysenie presnosti vypnute ked pouzivam max. senzitivitu pri 1000dpi vo wine (vtedy to neblbne) alebo mam zapnut, je ta mys vtedy naozaj presnejsia (hlavne v hrach) ?
faugusztin (453)|30.3.2009 15:34
Nuz, mohol si mat aj starsi firmware, z tvojho prispevku som to nemal ako vediet. A zjavne este stale nevychytali vsetky problemy, vid komentar k firmware 1.91 :
- There are still a limited number of people with jump issues, this firmware addresses people with this issue.
MichalU (69)|30.3.2009 18:54
Este by som si rad ujasnil 2 otazky:
1) je lepsie nechat zapnute/vypnute zvysenie presnosti kurzoru vo windowse u mojej mysky (hlavne co sa tyka presnosti v hrach)
2) ta otazka uz padla vela krat aj na inych forach, ale jedni pisu tak, druhi tak, zial som tomu stale nepochopil: Ma DPI vplyv aj na presnost, resp. rychlejsie odosielanie informacii o pohybe alebo je to cisto len o rychlosti pohybu, t.j. presne to iste ako softwarove nastavenie senzitivity a je to cisto marketingovy tah ?
xxviktor (406)|30.3.2009 19:47
1.) Nech to vypnuté, Lachesis je bez toho v pohodě, s tím funguje nějak ožrale. Ona to je totiž hlavně berlička pro lidi, co maj myš s DPI třeba 400 a používaj 24ku monitor (to ti pak skočí kurzor i při sebemenším pohybu myši o 4 pixely)

2.) No spíš to má vliv na citlivost (neplést s rychlostí). Rychlost si došteluješ bokem, s 4000DPi na 1280*1024 nemůžu udělat ani dvojklik bez toho, aby se mi nepohnul kurzor. Prostě si nastav, kolik ti vyhovuje (já používám normálně 2000).
MichalU (69)|30.3.2009 19:52
Nasiel som dobry clanok, teraz som si to uz ujasnil je to fakt zaujimave a aj je to dost vidno ;)
http://www.nextlevelgamer.com/tweaks/dont-modify-your-windows-sensitivity
tam nizsie je porovnanie Win citlivosti na max a default (odporucane) a naozaj ked som to vyskusal je to tak, cize windows nechat na pokoji a menit DPI inac myska straca presnost.
xxviktor (406)|30.3.2009 20:28
Nojo, kdovi do čeho Windowsy drbou. Řikam, DPI mam stabilně na 2000 a rychlost měním on fly podle potřeby (skvělá fičura:)
MichalU (69)|31.3.2009 20:09
Nepostrehol si niekedy ze ti blbne v hrach ? Mne sa to stalo v Battlefield 2 a LotR: Conquest ze ten kurzor tiez robi somariny, musim znizit na 500 Hz a uz ide normalne a este k tomu CS mi automaticky prenastavi ten kurzor aby zvysoval presnost to neni normalne, neviem ci to robi kazde CSko alebo mam nejake zle.
xxviktor (406)|31.3.2009 21:11
Vypínej jakykoliv smooth a podobny blbosti. Já ve hrách povypinam jakykoliv "pomocny" featury, i citlivost si reguluju na myši "on fly". A jaké somařiny máš konkrétně na mysli? Co to dělá?
MichalU (69)|31.3.2009 21:24
V CS som to uz vyriesil ono to totiz automaticky zapinalo akceleraciu t.j. windowsacku ,,presnost'' jednou srandou mozno poznas -noforcemaccel -noforcemparms takze pohoda no a v BF2 a LotR to je viac menej podobne ze napr. idem s mysou dole a dolava a ona robi skor take schodiky, nejde plynule a niekedy ide len dole a tak, zatial to riesim s tym 500 Hz ale rad by som to spojazdnil normalne aj na 1000.
xxviktor (406)|31.3.2009 21:53
Hmm, ovladače a firmware máš nejnovější? No asi to bude něco podobného, to ti neporadím.
MichalU (69)|1.4.2009 20:35
Mam najnovsie vsetko, bude to tymi hrami, tak neva ale aj tak dik za vsetko :)
xxviktor (406)|2.4.2009 00:17
No osobně mám s lachesis taky problém, sem tam mi kurzor ustřelí doleva. Začíná mě to pěkně štvát, právě si dopisuju se supportem, snad to někam povede. Reklamovat se mi moc nechce, protože být měsíc bez myši...
MichalU (69)|2.4.2009 11:36
Aha no uskakovat mi neuskakuje, asi zbytocna otazka ale mas kvalitnejsiu podlozku ?
Ked tak napis potom napr. PM co si vyriesil cez ten support, celkom by ma to zaujimalo.
xxviktor (406)|2.4.2009 16:21
Zkoušel jsem různý podložky, skáče všude. No zatím mi jen přišel mail s okopírovaným FAQ, uvidíme co napíšou teď.
Lobobery (35)|13.6.2009 10:48
Mě Lachesis uskakovala, ale po nahrání novýho firewire vše naprosto OK! A to s ní jezdim i po dřevěnym stole..
MichalU (69)|6.7.2009 00:17
Tak som tu zas :D , tentokrat s inym problemom. Mam preinstalovany windows a teda s inym windowsom ine problemy, nikdy to nemoze byt bez nich ze :thumb . Ked zmenim frekvenciu z 1000 Hz na 500 (pravdepodobne na 125 by to robilo to iste, neskusal som), mys sa akokeby zresetuje, proste on the fly senzitivita nefunguje, nic v softwari sa neda menit, jak keby dostala defaultne nastavenia, to iste so senzitivitou a akceleraciou, nic nemozem robit, akurat hybat a klikat. Po restarte PC je zase vsetko OK. Firmware 1.91, driver 1.10, ale s tym to suvis nema, lebo na tom predoslom wine mi to nerobilo. Neviete co to moze byt za problem ? Resp. ako mozem nastavit na profil 1000 Hz bez toho aby som ho vybral v softwari ? Dik :notsure