reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odhlučnění CASE...

Dufinos (422)|30.3.2009 15:56
... chci požádat o radu, jaké odhlučnění (a vůbec jak) použít... Moje skříň se objeví "v podpisu"... Jednoduše popsána - tenký ocelový plech s průhlednou bočnicí... Tu bočnici chci určitě ponechat. Vím, že existuje několik možností protihlukové izolace, ale docela se v nich ztrácím, jelikož osobně nevím, které se použijí (na nízké, střední, vysoké tóny x tlusté, tenké, střední x drahé, ještě dražší, nejdražší apod...) Jsem z toho opravdu jelen :mistake , takže žádám o rady, popř. jestli můžu i o nějaké fota pro inspiraci
Logout (4018)|30.3.2009 16:07
Chtělo by to vědět několiv věci
1) dej sem fotku skříně, jak to v ní vypadá
2) co Ti ve skříni dělá randál? IMHO lepší je než odhlučnňovat skříň tak vyřešit smaotnej zdroj hluku - odhlučněnim skříně pak teprv doladit detaily....
Dufinos (422)|30.3.2009 16:20
[QUOTE=Logout;234693]Chtělo by to vědět několiv věci
1) dej sem fotku skříně, jak to v ní vypadá
2) co Ti ve skříni dělá randál? IMHO lepší je než odhlučnňovat skříň tak vyřešit smaotnej zdroj hluku - odhlučněnim skříně pak teprv doladit detaily....[/QUOTE]

Dole v této galerii je docela dost obrázků přímo mého case vč. posledních ztišovacích úprav http://www.czechcomputer.cz/view_user_list.jsp?id=K0806050920345634787366905743376 (jenom pro upřesnění... pohrál jsem si i s cabelmanagementem, akorát jej ještě nemám nafocený)

Rozhodl jsem se, že přikoupím i fancontrol pro lepší nastavení hlavně v idle, jelikož na můj vkus to fouká zbytečně moc... Jinak mě prakticky nenapadá, co jednotlivě by mohlo dělat nějaký extra hluk... Podle informací od výrobců mám teď asi nejhlasitější zdroj (Corsair HX520), který je jediný přes 20dB... Každopádně jako celek by, podle mého, měla jít moje sestava ještě ztišit... Předem píšu, že vodníka zatím nechci, jelikož je zbytečně drahý (nebo hlučný) na to, jaký výkon by měl chladit (myslím přímo u mě)...
matyyy (2527)|30.3.2009 16:20
vzheledem k 0.6mm secc plechu bych tu skříň nejdřív poměřil tyčkometrem(delší tyčku přiložit na měřenou část a uchem poslouchat), který části vibrujou a podle toho skříň vyztužit

odhlučnovací materiál nějaký těžký, aby plechy nevibrovaly
větráčky na gumičky vyřezat mřížky
zdroj podložit gumou
disky do něčeho na odhlučnění
atd ...
Dufinos (422)|30.3.2009 16:46
[QUOTE=matyyy;234696]vzheledem k 0.6mm secc plechu bych tu skříň nejdřív poměřil tyčkometrem(delší tyčku přiložit na měřenou část a uchem poslouchat), který části vibrujou a podle toho skříň vyztužit

odhlučnovací materiál nějaký těžký, aby plechy nevibrovaly
větráčky na gumičky vyřezat mřížky
zdroj podložit gumou
disky do něčeho na odhlučnění
atd ...[/QUOTE]

Mřížky jsou už pryč, zdroj jsem tedy podložil jenom gumovými podložkami (žádná přímo určená pro tento účel), na kterých vlastně "visí"... Jeden disk je již v plastovém šuplíku, takže ten problém dělat nebude... I když je tam malý a docela rychlý fan... hmmm... tak na ten jsem úplně zapomněl... Asi půjde pryč... a druhý chci taky "vypodložit"...

Co se týče toho "těžkého odhlučňovacího materiálu"... Co máš, prosím tě, zhruba na mysli?
Logout (4018)|30.3.2009 16:53
Nebo skříň vyhodit a koupit něco rozumnějšího..... Za čas ztrávenej odhlučnňovánim tohodle se dá na rozumnou skříň vydělat.... Ale aspoň jsi odstranit tu nemožnou přední perforaci na větrák.

Co dělá rámus zjistíš jednoduše - odpoj/zastav všechny větráky a uvidíšco dělá rámus.
edit: TODLE JE ZÁKLAD - je blbost ztišovat skříň zkusmo, když nevíš, co je zdrojem hluku.
Bez toho se moc nepohneš. Pokud to budou větráky, tak vyřezat i zadní perforaci a nahradit drátěnou mřížkou a regulovat, pokud case tak něčím vyztužit, pověsit disky na gumu od kalhot nebo něco podobnýho. Matty píše vcelku rozumnej souhrn co se dá dělat.
Dufinos (422)|30.3.2009 21:07
[QUOTE=Logout;234700]Nebo skříň vyhodit a koupit něco rozumnějšího..... Za čas ztrávenej odhlučnňovánim tohodle se dá na rozumnou skříň vydělat.... Ale aspoň jsi odstranit tu nemožnou přední perforaci na větrák.

Co dělá rámus zjistíš jednoduše - odpoj/zastav všechny větráky a uvidíšco dělá rámus.
edit: TODLE JE ZÁKLAD - je blbost ztišovat skříň zkusmo, když nevíš, co je zdrojem hluku.
Bez toho se moc nepohneš. Pokud to budou větráky, tak vyřezat i zadní perforaci a nahradit drátěnou mřížkou a regulovat, pokud case tak něčím vyztužit, pověsit disky na gumu od kalhot nebo něco podobnýho. Matty píše vcelku rozumnej souhrn co se dá dělat.[/QUOTE]

S novou skříní je docela velký problém, protože jsem značně omezen prostorem... Původně jsem si dal "rozpočet" 3500Kč na nový case, ale je pravda, že se mi prakticky nic "lepšího" nevešlo do stolu a to byla podmínka (ne moje, ale mé drahé polovičky. Já jsem byl pro bigtower umístěný na stole ;) )...

Tu perforaci jsem samozřejmě neodstranil jenom vpředu (vč. vyštípání turbíny), ale i za zadním fanem, kterým je Noctua NF-S12-1200 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41088 , který by měl být (a po "poslechu" po úpravě case skutečně je) velmi tichý... Kvůli tomu celkovému ztišení fanů přemýšlím nad http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60053 . Přemýšlel jsem i na dalším odhlučnění http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=27585 ale když jsem se vždycky chtěl někde zeptat, tak před tím diskuze u produktu "umřela". No a někde to chválí, jinde zase píšou, že je to zbytečné...

Takže tady jsem založil téma, ve kterém jsem se chtěl zeptat na takovéto způsoby ztišení, či nějaké obdobné nebo i "svépomocné" vychytávky...
Logout (4018)|31.3.2009 13:49
Nic lepšího se nevešlo? Dyk i bednička na morče je lepší...
Např. centurion má stejný rozměry a je skoro dvakrát tak bytelnej a airflow má perfektní. Nebo yeong-yang. I chieftec má middletowery, který by se tam vešly.
Dobrá skříň nemusí bejt bigtower, stačí aby měla slušně udělaný perforace, vyřešenej airflow a nebyla z papíru. To cos koupil nemá snad ani jedno (snad jen airflow neni úplně katastrofální).

K noctue nepotřebuješ regulátor fanů, maj k sobě přiložený adaptéry na ztišení. Akorát pokud je použiješ, tak nezapomeň vypnout na desce jejich regulaci.

Furt si nenapsal, co dělá ten rámus... Už to píšu asi po třetí, nejdřív musíš vědět co chceš ztišovat a podle toho to řešit - imhonejvětší problémy Tvojí skříně budou vibrace od disků, ale kdo ví. Takže zkus postupně zastavit větráky a rozjet pc bez disků ať poznáš, co tam ten rambajz dělá.
Dufinos (422)|31.3.2009 16:02
[QUOTE=Logout;234937]Nic lepšího se nevešlo? Dyk i bednička na morče je lepší...
Např. centurion má stejný rozměry a je skoro dvakrát tak bytelnej a airflow má perfektní. Nebo yeong-yang. I chieftec má middletowery, který by se tam vešly.
Dobrá skříň nemusí bejt bigtower, stačí aby měla slušně udělaný perforace, vyřešenej airflow a nebyla z papíru. To cos koupil nemá snad ani jedno (snad jen airflow neni úplně katastrofální).

K noctue nepotřebuješ regulátor fanů, maj k sobě přiložený adaptéry na ztišení. Akorát pokud je použiješ, tak nezapomeň vypnout na desce jejich regulaci.

Furt si nenapsal, co dělá ten rámus... Už to píšu asi po třetí, nejdřív musíš vědět co chceš ztišovat a podle toho to řešit - imhonejvětší problémy Tvojí skříně budou vibrace od disků, ale kdo ví. Takže zkus postupně zastavit větráky a rozjet pc bez disků ať poznáš, co tam ten rambajz dělá.[/QUOTE]

Hned ze začátku... Zkoušel jsem to podle rad... A jediná věc, co mi tam sama o sobě hučí, je minifan u šuplíku na HDD... Jinak ostatní fany jsou samy o sobě tiché, na druhou stranu, když jedou všechny (nezregulované), tak už to prostě hučí... Proto právě koumám jak fan control, tak i nějak "odhlučnit" skříń... Noctuy se mi přes L.N.A. popř. U.L.N.A. dávat nechce, protože je to přeci jenom "natvrdo" Myslím si, že ve 2D by neměl být problém, ale jelikož mi chladí jak CPU, tak i GPU, tak přeci jenom na 3D potřebuju vyšší chladící výkon.

Se skříní jako s celkem jsem spokojený... I když plechy nejsou nejtustší, tak tu plnou bočnici (pod deskou) mám opřenou o příčku ve stole a navíc mám skříň přimáčknutou kusem pěnovky (mezi stropem case a příčkou stolu je cca. 1,5 cm místa), takže docela zafixovanou a opravdu nic na ní nerezonuje... Co jsem se díval na ty tebou navrhované skříně... Ten centurion se mi líbil (s tou prosklenou bočnicí), ale je o 4cm delší, což by pro mě znamenalo problém, jelikož už teď mi case trčí a "nožičky" stojí opravdu na kraji stolu... Chieftecy jsou buď velké anebo strašné, co se designu týče... Částečně jsem vybíral i "očima" a ten můj case se mi líbil a pořád líbí, takže proto chci vylepšit jej a ne řešit nový case..
Richmond (8084)|31.3.2009 16:55
[LIST=1]
  • Chce to "masivnejsi" skrin
  • Tuhle bys musel vylepit 1cm gumou
  • Vyhod fan v supliku
  • Vedle jsem ti radil Lian-li, nicmene i ten Centurion/Chieftec je na tom nesrovnatelne lip
  • Co se tyce chlazeni, tak musis vic odsavat, nez prisavat :thumb
    Dufinos (422)|31.3.2009 21:07
    [QUOTE=Richmond;234977][LIST=1]
  • Chce to "masivnejsi" skrin
  • Tuhle bys musel vylepit 1cm gumou
  • Vyhod fan v supliku
  • Vedle jsem ti radil Lian-li, nicmene i ten Centurion/Chieftec je na tom nesrovnatelne lip
  • Co se tyce chlazeni, tak musis vic odsavat, nez prisavat :thumb[/QUOTE]

    1) nechám tu samou
    2) seženu 1 cm gumy :D :D ;) To je dobrý nápad... Zkusím poshánět nějaké levné gumové podložky pod myš a použiju je na odhlučnění... Nakonec ještě ušetřím oproti koupě těch pěnových odhlučňovacích "nesmyslů"... Díky za radu, konečně taková rada, kterou jsem opravdu čekal :thumb
    3) to bych mohl zkusit - nemyslíš, že se mi začne disk přehřívat?
    4) jak jsme diskutovali "vedle". Lian-li jsou velké, Centurion taky a chieftecy jsou hnusné anebo velké

    5) mě tak napadlo... Není náhodou nějaká firma, která by skládala skříně za slušné peníze na objednávku? ;)

    Co jsem to tak +/- počítal, tak bych měl mít intake/outtake zhruba vyrovnaný, takže bych zřejmě opravdu ten přední 14cm fan měl trochu "zregulovat"...

    P.S. Ještě jednou jsem podrobně probíhal celé tohle téma, ale nikde jsem si nevšiml, že bych žádal o radu ohledně koupě nového case ;)
    mstejska (2912)|31.3.2009 21:12
    [QUOTE=Dufinos;235072]
    5) mě tak napadlo... Není náhodou nějaká firma, která by skládala skříně za slušné peníze na objednávku? ;)
    [/QUOTE]

    Je to rucni prace, potom muzes pocitat s cenou za case 10 tisic a vice:thumbdown
    faugusztin (453)|31.3.2009 21:21
    [QUOTE=Dufinos;235072]5) mě tak napadlo... Není náhodou nějaká firma, která by skládala skříně za slušné peníze na objednávku? ;)[/QUOTE]

    Co znamena velke (zadaj maximalne rozmery) ? Inac ked potrebujes malu a tichu case, tak si kup Antec Solo.
    Richmond (8084)|31.3.2009 21:34
    [quote=Dufinos;235072]...[/quote]
    1. no comment :rolleyes:
    2. podlozky na mys nejsou tak tvrde jako 1cm guma
    3. v plastovem ramecku bych to neriskoval
    4. mnou doporucovana Lian-li byla tusim o 1cm vyssi nez Tvuj dosavadni kejs
    5. mozna, ze bysme se tu mohli dohodnout na vyrobeni nejakeho vetsiho mnozstvi "custom" kejsu - nicmene cca pred 5-6 lety tento napad na jinem foru ztroskotal...

    PS: bylo to v threadu "Pochlubte se s vnitrkem Vasi bedny" - proto jsem psal "vedle" ;)
    Dufinos (422)|31.3.2009 21:50
    [QUOTE=Richmond;235082]1. no comment :rolleyes:
    2. podlozky na mys nejsou tak tvrde jako 1cm guma
    3. v plastovem ramecku bych to neriskoval
    4. mnou doporucovana Lian-li byla tusim o 1cm vyssi nez Tvuj dosavadni kejs
    5. mozna, ze bysme se tu mohli dohodnout na vyrobeni nejakeho vetsiho mnozstvi "custom" kejsu - nicmene cca pred 5-6 lety tento napad na jinem foru ztroskotal...

    PS: bylo to v threadu "Pochlubte se s vnitrkem Vasi bedny" - proto jsem psal "vedle" ;)[/QUOTE]

    2) To je pravda, ale u "pohlcení" hluku nejde až tak o tvrdost, jako o schopnost "rozlámat" zvukové vlny, což by podle mého měly zvládnout i ty podložky... Jinak jak jsem psal... Case mám dobře "zaklíněný", takže nějaké pazvuky přímo "z jeho iniciativy" jsou mi naprosto cizí :D
    3) Osobně bych se taky bál... Takže šuplík půjde do předčasného důchodu a disk uchytím normálně, akorát s použitím gumových "antivibračních" podložek...
    4) I ten 1cm na výšku by byl v mém stole problém... Ještě jednou jsem to přeměřoval a zjistil, že ta mezera mezi příčkou a "stropem" case je cca. 8mm a ne 15mm, jak jsem před tím odhadoval. A tuším, že ta Lian Li byla i o dost hlubší, což by byl taky problém... Bohužel jsem udělal tu chybu, že jsem kupoval stůl dříve než case... :mistake Kdyby to bylo naopak, tak bych si dal jinak záležet...
    5) to je nápad do pranice... Ale otázka, jaký by musel být počet, aby nám je vyrobili za nějakou slušnou cenu?

    Ty rozměry, co by byly optimální [v x š x h mm]: 430 x 240 x 400 ... Moje skříň má 430 x 200 x 440... Výška je tak tak akorát (možná by snesla ještě 5mm), u šířky je ještě dostatečná rezerva, no a na hloubku je moje skříň až moc dlouhá... Naštěstí to nevadí, jelikož by u kratší nešly otevírat ty přední hliníkové dvířka...
    Dufinos (422)|31.3.2009 21:52
    [QUOTE=faugusztin;235078]Co znamena velke (zadaj maximalne rozmery) ? Inac ked potrebujes malu a tichu case, tak si kup Antec Solo.[/QUOTE]

    Antec Solo se mi sice nijak zvláště nelíbí, ale je moc hluboká... To už by přední nožičky neustály a byla by nakloněná. Jak jsem psal, už 440mm hluboký case mi dost vykukuje...
    Richmond (8084)|1.4.2009 14:00
    S tou hloubkou si nevyberes - tech Tvych 400mm je prakticky nedosazitelnych - kratka mechanika (urcene predevsim do mATX skrini apod...) ma na delku 16.5cm + hrana MB 24.5cm = 41cm a porad v tom neni zapocitana hrana zaslepek/karet atd. Leda poridit si mATX desku + kejs protoze jinak se obavam, ze nic s 40cm hloubkou neexistuje ;)

    BTW: uz i tech 44cm je dost malo - napr. pri pouziti standartnich mechanik (delsich nez 16.5cm) jimi nelze osadit prvni dva sloty kvuli kabelazi apod.
    rozmery.gif
    Dufinos (422)|1.4.2009 14:30
    [QUOTE=Richmond;235238]S tou hloubkou si nevyberes - tech Tvych 400mm je prakticky nedosazitelnych - kratka mechanika (urcene predevsim do mATX skrini apod...) ma na delku 16.5cm + hrana MB 24.5cm = 41cm a porad v tom neni zapocitana hrana zaslepek/karet atd. Leda poridit si mATX desku + kejs protoze jinak se obavam, ze nic s 40cm hloubkou neexistuje ;)

    BTW: uz i tech 44cm je dost malo - napr. pri pouziti standartnich mechanik (delsich nez 16.5cm) jimi nelze osadit prvni dva sloty kvuli kabelazi apod.[/QUOTE]

    Úplně přesně vím, o čem mluvíš (píšeš ;) ). Je pravda, že mezi deskou a krajem mechaniky mám tak možná 1cm místa... Taky proto byl docela problém (myslím kvůli hloubce case) nějak trochu uspořádat kabely tak, aby nelétaly po celé bedně jak se jim zachce...

    S tím case máš pravdu... Ten co mám jsem opravdu dlouho vybíral... Dají se sehnat i s optimálnějšími rozměry, než má ten můj, ale to byly takové hrůzy, že proti nim můžu s klidem říct, že mám kvalitní case :D :D ... Za stůl jsem tehdy dával přes 6000Kč, takže se mi do něj nechce dvakrát řezat, či jej dávat pryč a kupovat nějaký jiný... Proto se snažím co nejefektivnějši vylepšit ten svůj stávající... Už jsem se i rozhodl, že před jakýmkoliv odhlučňováním pomocí pěny jej nejdříve pro jistotu vyztužím...
    Logout (4018)|1.4.2009 16:19
    Teda chtěl bych vidět nekvalitnější case, než co máš ty. I eurocase se dělaj ze silnějšího plechu a perforace maj (byť ne o moc) lepší. Co je prosimtě na tý Tvý skříni za plus, kromě toho, že se Ti vejde do stolu?

    Co koupit todle?
    http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000NDT&Search=antec&SearchType=1
    44cm, kvalitní solidní skříň, perfektně vyřešený chlazení disků. No je trošku dražší, ale ne zas tak.
    Dufinos (422)|2.4.2009 09:14
    [QUOTE=Dufinos;235091]

    Ty rozměry, co by byly optimální [v x š x h mm]: 430 x 240 x 400 ... Moje skříň má 430 x 200 x 440... Výška je tak tak akorát (možná by snesla ještě 5mm), u šířky je ještě dostatečná rezerva, no a na hloubku je moje skříň až moc dlouhá... Naštěstí to nevadí, jelikož by u kratší nešly otevírat ty přední hliníkové dvířka...[/QUOTE]

    Proto by tam ta tebou navrhovaná nešla... je o "zanedbatelných" 5cm vyšší!!!

    Každopádně jsem v tomto tématu žádal o radu s odhlučněním a ne ohledně koupě nového case...

    Jenom mě tak napadlo... ty jsi tuhle skříň měl? že jsi tak proti ní zasedlý? Co jsem se díval tak většina skříní v +/- stejné cenové relaci má většinou ještě tenčí plechy... U mě je to 0,65 a většina jich je na 0,6 popř. to raději ani neuvádějí...
    Logout (4018)|2.4.2009 10:25
    Nejsem proti ní zasedlej. Ale ta Tvoje skříň stála 1600. I eurocase za polovinu má silnější plechy. A další spousta skříní, který jsem vyjmenoval, tak má pořádný plechy. Jestlí jí chceš srovnávat s KME, tak možná (ale podle mě to bude +- autobus), ale tydle skříně neuvažuju.

    Ono o její kvalitě vypovídá i to, žes jí musel vyřezat všechny mřížky - který navrhoval asi úplnej ignorant, musels ji zapřít o stůl aby nevibrovala, a stejně dělá rámus. Divil by ses, u kolika skříní člověk takový opičárny nemusí dělat a jsou tichý hned...

    Jinak nevim, kdes přišel na 0.65, všude píšou 0.6:
    http://www.aerocool.com.tw/case/AE-2/ae-2-spec.htm
    a z většího papíru se snad skříně nikdy nedělaly...

    A to že chceš poradit se ztišenim skříně a ne s koupí nový.... No prostě IMHO vzhledem k tomu, kolik do toho chceš vložit peněz a energie, tak je v Tvym případě prostě levnější a jednodušší varianta začít výletem do sběrnýho dvora.....
    matyyy (2527)|2.4.2009 11:46
    [QUOTE=Logout;235478]
    a z většího papíru se snad skříně nikdy nedělaly...
    [/QUOTE]
    treba gigabyte dělá skříně z 0.5mm
    foxconn má taky některý z 0.5 (ale taky dělá spostu skříní z 0.8 a některý z 1mm)
    a pak je tu ještě Airen Redcomp z 0.44mm
    Dufinos (422)|2.4.2009 13:31
    [QUOTE=Logout;235478]Nejsem proti ní zasedlej. Ale ta Tvoje skříň stála 1600. I eurocase za polovinu má silnější plechy. A další spousta skříní, který jsem vyjmenoval, tak má pořádný plechy. Jestlí jí chceš srovnávat s KME, tak možná (ale podle mě to bude +- autobus), ale tydle skříně neuvažuju.

    Ono o její kvalitě vypovídá i to, žes jí musel vyřezat všechny mřížky - který navrhoval asi úplnej ignorant, musels ji zapřít o stůl aby nevibrovala, a stejně dělá rámus. Divil by ses, u kolika skříní člověk takový opičárny nemusí dělat a jsou tichý hned...

    Jinak nevim, kdes přišel na 0.65, všude píšou 0.6:
    http://www.aerocool.com.tw/case/AE-2/ae-2-spec.htm
    a z většího papíru se snad skříně nikdy nedělaly...

    A to že chceš poradit se ztišenim skříně a ne s koupí nový.... No prostě IMHO vzhledem k tomu, kolik do toho chceš vložit peněz a energie, tak je v Tvym případě prostě levnější a jednodušší varianta začít výletem do sběrnýho dvora.....[/QUOTE]

    Na těch 0,65 jsem přišel zde: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450890000009CC ale ono je to vcelku jedno jestli má 0,6 nebo 0,65... Jak jsem již psal... Na nový case jsem si dal o dost vyšší rozpočet - vlastně dvojnásobný oproti tomu, kolik ten aerocool stál...

    S návrhem těch mřížek s tebou na 100% souhlasím, ale to je myslím problém hodně skříní i s vyššími cenami, než těch 1700Kč... Stačí se podívat na fota a je to zřejmé...

    To že ve stole rezonovala nebyl problém přímo skříně, ale stolu... Není totiž úplně rovný, takže v něm byl case (když jsem jej dal co nejvíce na stranu) "nakřivo" a díky tomu rezonoval... Když jsem jej měl více uprostřed a nebyl opřený, tak to bylo úplně v pohodě a žádný pazvuk jsem neslyšel...

    No a co se týče těch "opičáren" :D tak osobně se u nich docela i bavím... Je to takové spetření, si něco "vylepšit" (popř. sprasit ;) sám... Podle mého většinu hluku, co teď slyším, vychází hlavně z předního neregulovaného fanu, proto chci nejdříve koupit ten regulátor a pořádně jej vyzkoušet... Pak teprve budu popř. řešit další kroky... Každopádně jsem se zatím zde nedočkal žádné rady skutečně k věci... Mno nic, budu si zřejmě muset počkat až jistý uživatel na CzC naháže fotky svého odhlučnění...

    Jenom pro upřesnění tohoto všeho... Už jsem i přemýšlel o "pilovém tuningu" stolu... Akorát na výšku bych si pomohl asi jen o 4cm, což je i tak docela na houby... Výše by to nešlo, protože pak bych se musel zbavit jedné nosné příčky, což by zřejmě nebyl ten nejlepší nápad :mistake No a na délku si vlastně ani nepomůžu, jelikož vzadu jsem opravdu vzadu...
    Mno nic, budu muset asi zapracovat na názoru drahé polovičky a přemluvit ji, že case na stole má spoustu výhod a bude to i pro ní jednoznačně přínos :D :D :thumb
    Richmond (8084)|2.4.2009 13:35
    [LIST=1]
  • Vyhodit stul
  • Vyhodit bednu
  • Vyhodit polovicku
  • Koupit bednu
  • Koupit stul
  • Dufinos (422)|2.4.2009 13:45
    [QUOTE=matyyy;235489]treba gigabyte dělá skříně z 0.5mm
    foxconn má taky některý z 0.5 (ale taky dělá spostu skříní z 0.8 a některý z 1mm)
    a pak je tu ještě Airen Redcomp z 0.44mm[/QUOTE]

    Těch značek, co vyrábí z tenčích nebo +/- stejných plechů je hromada... Např. takový Asus... +/-stejně velký case je o 1,5kg lehčí a přitom není z hliníku. Další, i když to ani není skoro skříň, ale opravdu papír - Acutake (poloviční hmotnost při stejných rozměrech), XG apod... A to se mi ani nechtělo nijak dvakrát moc hledat....

    Původně jsem chtěl hliníkovou skříň... Hodně se mi líbila http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54138 decentní a přitom kvalitní a i za slušnou cenu... Jenže bohužel ty rozměry...
    Dufinos (422)|2.4.2009 13:47
    [QUOTE=Richmond;235520][LIST=1]
  • Vyhodit stul
  • Vyhodit bednu
  • Vyhodit polovicku
  • Koupit bednu
  • Koupit stul
  • [/QUOTE]

    NO, konečně rada nad zlato... Na něco podobného jsem celou dobu čekal :D :D :D :thumb

    Jenom ten prostřední bod by byl zbytečný.... Vzhledem k tomu, jelikož je to blondýnka, mohl bych ji prodat do jihoamerického nevěstince a ještě si vydělat jak na pořádný stůl tak na tu nejsuprovější bednu k tomu a možná by mi zbylo i na pivo ;)
    Richmond (8084)|2.4.2009 13:53
    Nj, tak to potom neni co resit - ty si od ni nechas libit, ze nechces vyhodit stul, kterej je evidentne "spatnej"???

    Myslim, ze pro Tebe NENI ZADNE RESENI!!! Resp. nechces se smirit s faktem, ze bys musel bud vymenit kejs, nebo stul, nebo oboji. Co se tyce odhlucneni tak do tyhle bedny nalijes spoustu penez i usili, ale stale to nebude mit valnej efekt...
    Dufinos (422)|2.4.2009 14:14
    [QUOTE=Richmond;235524]Nj, tak to potom neni co resit - ty si od ni nechas libit, ze nechces vyhodit stul, kterej je evidentne "spatnej"???

    Myslim, ze pro Tebe NENI ZADNE RESENI!!! Resp. nechces se smirit s faktem, ze bys musel bud vymenit kejs, nebo stul, nebo oboji. Co se tyce odhlucneni tak do tyhle bedny nalijes spoustu penez i usili, ale stale to nebude mit valnej efekt...[/QUOTE]

    Tak náhodou... Ten stůl je perfektní... Má akorát jednu vadu... Nevejde se do něj pořádná skříň :)

    Ten case bych na jednu stranu klidně vyměnil... Přeci jenom to samo o sobě není až tak velká investice... Každopádně se mi nechce měnit zároveď i stůl i case... Stůl mám cca. rok a půl a nebyla to zrovna malá investice... Tzn... Za nový case + stůl bych musel vypláznout cca. nějakých 9000 - 10000Kč při "uskromnění" a to se mi na jednu stranu zdá být zbytečné... Zváště teď v době, kdy se musím postarat o drahou polovičku na mateřské a k tomu malou dcerku... Proto se mi zdá investice cca. 2000Kč za fan control + odhlučnění stávajícího case jako jasně lepší volba... Potom časem určitě nebude problém tento case prodat (do rodiny :D ) a koupit společně s ním i nový stůl, popř. do té doby třeba překecám ženu, abych dal case na stůl... No a když to vezmu kolem a kolem, tak se vsadím, že po těchto úpravách bude tišší než valná většina nových skříní, které stojí +/- stejné peníze...
    Logout (4018)|2.4.2009 14:15
    Já bych doporučoval i za 6., ale asi nemá holt každej takový štěstí na polovičky :-)

    Co se týče vibrací, tak skříň prostě vybrovat nemá. To, že to zesílil až stůl je možný, ale ve slušnejch rodinách se nevibruje ani neslyšně (on ten randál, co dělá skříň teď teď budou imho taky vibrace, akorát něčeho uvnitř).

    Nicméně - pokud nechceš vyhodit stůl, pak mě napadaj tydle možnosti.
    *Koupit mAtx desku a k ní nějakou mAtx skříň, třeba: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51207
    * Koupit desktop pod monitor, to by možná i Tvá polovička snesla... btw. cenu skříně i stolu si zmiňoval, polovička vyšla na kolik? :-)
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31344
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34969
    * Nevešla by se tadle? Ale o ni moc nevim....
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50451
    * Nebo tadle - kdybys v zadku stolu vyřezal díru pro kabely a ved je za stolem?
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60027

    Anebo nakoupit železný/hliníkový profily a pořádně vyztužit to co máš...

    PS: Nedáš sem fotku toho stolu?
    faugusztin (453)|2.4.2009 14:37
    1) nie je mozne dat case mimo stola ?
    2) tiez ako vyssie radili mATX, ale skor tuto :D, mozno by mohla ist aj priamo na stol
    https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50108&tree_CR=1&ppath=Sk%C5%99%C3%ADn%C4%9B\ATX\Cube\Bez+zdroje
    Dufinos (422)|2.4.2009 16:03
    [QUOTE=Logout;235527]Já bych doporučoval i za 6., ale asi nemá holt každej takový štěstí na polovičky :-)

    Co se týče vibrací, tak skříň prostě vybrovat nemá. To, že to zesílil až stůl je možný, ale ve slušnejch rodinách se nevibruje ani neslyšně (on ten randál, co dělá skříň teď teď budou imho taky vibrace, akorát něčeho uvnitř).

    Nicméně - pokud nechceš vyhodit stůl, pak mě napadaj tydle možnosti.
    *Koupit mAtx desku a k ní nějakou mAtx skříň, třeba: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51207
    * Koupit desktop pod monitor, to by možná i Tvá polovička snesla... btw. cenu skříně i stolu si zmiňoval, polovička vyšla na kolik? :-)
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31344
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34969
    * Nevešla by se tadle? Ale o ni moc nevim....
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50451
    * Nebo tadle - kdybys v zadku stolu vyřezal díru pro kabely a ved je za stolem?
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60027

    Anebo nakoupit železný/hliníkový profily a pořádně vyztužit to co máš...

    PS: Nedáš sem fotku toho stolu?[/QUOTE]

    Ona ta skříň sama o sobě vlastně nevibrovala... šlo o to, že ta "nerovnost" stolu způsobila, že skříń byla opřená jen jedním rohem bočnice a tím pádem si párkrát "klepla" o ten stůl... Když jsem ji posunul od té příčky, tak co se tohoto druhu hluku týče - ticho jako po pěšině...

    Co se týče prvních dvou návrhů... mATX ani desktop nechci, jelikož jsem na desktopech vyrůstal a proto jsem šel do towerů... No a mATX... tam je přeci jenom pro občasné hrabání málo místa, navíc si vůbec nejsem jistý, jak bych tam poskládal všechny komponenty (chladiče apod...)... Už teď se mi zdá skříň malá, když v ní třeba uklízím a při představě ještě menší... Ne určitě ne...

    Co se týče ceny polovičky... "bez komentáře" :D :D :D Zvláště za poslední dva roky, co je doma... ;)

    Ta case, co jsi dal link, by se zřejmě vešla... Na výšku by to bylo přesně "na šířku toaletního papíru", na šířku "ma nema problema", možná by byl maličko problém s délkou, ale těch 16mm by se nějak dalo zvládnout... Akorát, taky o ni nic nevím... Otázka je, kolik bych musel dát do ní na odhlučnění... Má sice o 0,2mm tlustší plechy, ale jelikož je jen o 3kg těžší a to je váha vč. zdroje, tak nevím nevím... Navíc, zdroj mám Corsair HX520, takže jej rozhodně měnit nepotřebuji a platit zbytečně za nepotřebný zdroj se mi taky nechce...

    Já v tom stole již mám kabely vedené zadem (díra tam je)... Ale on je takový specifičtější - upravený na zakázku, aby nám seděl v obýváku s nábytkem a nepřesahoval... Proto je právě problém s tou jeho hloubkou...

    No a co se týče vyztužení? Taky jsem nad tím přemýšlel a domluvil jsem se se známým (pokrývač), že by mi nasříhal několik plátků 1mm nerez plechu... Takže bych to asi pořešil dvojsložkovým lepidlem a vyztužil jak ty větší plochy, tak i samotnou kostru...

    Tak i tak díky moc za rady...
    Dufinos (422)|2.4.2009 16:08
    [QUOTE=faugusztin;235531]1) nie je mozne dat case mimo stola ?
    2) tiez ako vyssie radili mATX, ale skor tuto :D, mozno by mohla ist aj priamo na stol
    https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50108&tree_CR=1&ppath=Sk%C5%99%C3%ADn%C4%9B\ATX\Cube\Bez+zdroje[/QUOTE]

    Mimo stůl je to docela problém... Jelikož na to mi opravdu nepřebývá místo... Navíc podél zdi vedou trubky od topení, což by mohl být docela zásadní problém... Na stůl to mám "zakázáno"... :angry jinak časem na tady tu možnost určitě dojde... ;)
    Logout (4018)|2.4.2009 16:32
    ad vibrace: No právě imho slušně vychovaná skříň by se prostě neměla hejbnout - jakmile se sama od sebe hejbá, je něco špatně. Evidentně vibrovala, akorát se trefila do rezonanční frekvence stolu, takže to stůl zesílil (a znělo to jako úplně jinej zvuk), ale kdyby byla "bez hnutí", tak kontaktem se stolem žádnej zvuk vznikat nemoh.

    Hej, pokud to chceš vystužovat, tak plátek nerez plechu Ti imho jen tak nepomůže. Na to je potřeba nějakej profil (óčko, účko, íčko), doporučoval bych zkusit sehnat nějakej hliník, s tim se dobře pracuje. A normálně bych ho prostě na ty bočnice (zevnitř) našrouboval.
    Koukni se na pct., tam nedávno stobi trochu vylepšoval jednu skříň, myslím, že by To pro Tebe mohla bejt inspirace. A taky se koukni na rozpočet a zamysli se, jestli neni lepší ty
    peníze vrazit do toho antecu - přesahovat bude sice ještě o dalších pár mm, ale zas vypadá opravdu hezky a tak by to mohla Tvoje drahá (evidentně dle toho "bez komentáře" dost drahá :-)) polovička vydejchat.

    Jestli se vrhneš na ty úpravy, určitě začni od toho, že zjistíš, co Ti tam, vlastně ten rámus dělá... Hodně třeba pomůže zavěsit disky na gumu do 5,25" šachty (někdy to de i přímo do šachty pro disky....
    Dufinos (422)|2.4.2009 17:41
    Jj... díky moc za radu... na ten PCT se určitě mrknu... Inspirace není nikdy dost :thumb

    Zeptat se toho kamaráda/pokrývače, jestli bude mít (popř. mi naohýbá) i nějaké ty hliníkové profily určitě nebude problém... ty nerez pláty jsem myslel přímo na vyztužení bočnic stropu a "podlahy" case... Ale na samotné "nosníky" ty hliníkové L by mohly být velmi dobré... Zvláště když se bude do nich vrtat... Ono přeci jenom nerez je tak tvrdý, že je to docela problém do něj udělat vrtačkou díru...