reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

26" - Samsung vs. LG

ProchazkaJaroslav (4)|30.3.2009 21:31
Zdravím, rád bych si koupil nový monitor nejlépe 26". Měl bych ho hlavně na rýsování v CAD a na filmy. Hry hraju mininálně. Chtěl bych do něho investovat kolem 15 tisíc. Uvažuju o Samsung SyncMaster T260HD a LG W2600HP-BF ale poněvač nemám téměř žádné zkušenosti, tak si nejsem jist zda to jsou vůbec dobré volby. Popřípadě co byste doporučovali. Taky bych se chtěl zeptat jestli mi taková rozlišení zvládne moje grafická karta. Mám NVIDIA GeForce FX 5200. Díky
Intri (3490)|30.3.2009 21:46
O rozlišení bych se nebál, full-HD, které nabízejí snad všechny 26" monitory, zvládne v podstatě kdejaká karta vyrobená v tomto tisíciletí.:-) Včetně té tvé, alespoň to tvrdí strejda G.

Co se týče monitorů, to LG je S-IPS panel. Sice jsou zvěsti o tom, že nemá příliš rovnoměrné podsvícení, ale stejně by bylo nejlepší, kdyby ses na něj jel někam podívat a nechal si ho předvést, aby ses mohl přesvědčit sám.

Jinak T260HD je dobrá volba, nicméně jde o monitor s integrovaným tunerem. Nepíšeš, jestli chceš televizi, pokud ti je tuner šumák, určitě můžeš ušetřit pár peněz na ne-HD verzi - T260 je k T260HD totožný, jen nemá ten tuner a je o cca tisícovku levnější.
ProchazkaJaroslav (4)|6.4.2009 15:48
Mohli byste mi pls poradit ještě s jednou věcí. Kam bych se mohl jít na tyto dva typy podívat. Nějak nemůžu na žádný pořádný obchod kápnout. A chodit do podobných prodejen jako Datart nebo Elektrowold... Nevíte o něčem. Díky.
HiLow (1000)|6.4.2009 16:35
[QUOTE=ProchazkaJaroslav;236468]Mohli byste mi pls poradit ještě s jednou věcí. Kam bych se mohl jít na tyto dva typy podívat. Nějak nemůžu na žádný pořádný obchod kápnout. A chodit do podobných prodejen jako Datart nebo Elektrowold... Nevíte o něčem. Díky.[/QUOTE]
To zalezi z jakeho mesta jsi. Bohuzel nemam kristalovou kouli, abych to zjistil.
ProchazkaJaroslav (4)|6.4.2009 19:10
:mistake Jedná se mi o Prahu.
Intri (3490)|6.4.2009 19:16
S tím by snad nemělo mít problém CZC ani Alza. A pokud jde o to, když se nějaký prodejce kroutí, že takové služby ( jako předvedení monitoru ) neposkytuje ( že, milá Alfo? ;-) ), prostě mu přímo do očí vpal nějaký ten paragraf ze zákonu o ochraně spotřebitele, který prodávajícím ukládá zákonnou povinnost ti zboží předvést, pokud to umožňuje povaha zboží ( což u monitoru není nejmenší problém ).
Gouranga (699)|6.4.2009 19:42
v Czc mi nakonec objednanej monitor "ochotne" predvedli (byly s tim naky problemy), ale tezko rict, jak to bude kdyz budete chtit dva a oni ani nebudou vedet, jestli je vubec koupite..
Intri (3490)|6.4.2009 19:50
Abych pravdu řekl, nejsem si až tak jistý, jestli ten zákon nějak definuje, za jakým účelem se ten produkt předvádí - jestli pouze ke zběžné kontrole proti závadám nebo opravdu pro vyzkoušení, že to je ten model, který chceš.

Přiznám se, že teď nemám zrovna moc času hledat a pročítat ten zákon, takže toto teď přenechám jiným, ale sám bys neměl mít problém to zjistit - stačí googlit zákon o ochraně spotřebitele.
HiLow (1000)|6.4.2009 21:20
NO, pokud ti ho"predvedli" a jsi spokojeny, tak je to v pohode.