reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se sítí

wOJi (51)|31.3.2009 10:58
Zdravím
mohl by mi někdo pomoct?

Včera jsem přišel domu z práce, zapnu notebook, připojím kabel k LAN a nic :(
Počítač se hlásí jako připojený, ale na síťové kartě není přidělená IP adresa, brána...prostě nic-síť nejde. Notebook je napojen na router s DHCP-ale router normálně funguje a přiděluje adresy ( odzkoušeno).

Dnes sem přišel do práce, zapnu stolní PC a to samé....

Nevíte někdo, čím by to mohlo být??
Oba počítače nebyly nikdy na stejné síti.

Napadá mě, že by možná mohl být problém v aktualizacích Windows, ale tak snad by takovou neplechu dělat neměly, ne?

za kažkou radu budu vděčný

DÍKY....
Dojigiri (1629)|31.3.2009 11:38
Koukni se, v jakým stavu je DHCP klient (Ovládací panely/Nástroje pro správu/Služby - DHCP klient) jestli je Spuštěno, případně když dáš Restartovat službu, jestli se dostane DHCP adresu...

Pak se koukni jestli nejsou nějaký chyby v Prohlížeči událostí (taky pod Nástroje pro správu) - kupříkladu teď jsem např. koukal že mám pod System jedno hlášení typu Warning pro DHCP (Your computer was not able to renew its address from the network (from the DHCP Server) for the Network Card with network address ...) tak třeba něco takovýho nebo projdi i Aplikace jestli tam neni nějaká související chyba ...
wOJi (51)|31.3.2009 11:48
No tyhle věci, co jsi psal, mne napadly taky.

Jenže je to bohužel bez problémů...DHCP služba jede, a výpisy z logů jsou bez chyb.

Možná zkusím dát opravu systému...třeba to něco vyřeší.
Původně jsem myslel, že to dělá Norton, ale ten jsem vyřadil a pořád nic.

Ale síťovka je v pořádku...testoval jsem ji pod Linuxem a jede bez sebemenšího zaváhání.
Zoidik (1405)|31.3.2009 12:01
Nehlásí ti náhoudou systém, že došlo ke kolizi IP adres počítačů v síti???? Doma mam internet od O2 rozveden na tři počítače a nevim z jakého důvodu, ale dycky IP adresa pod kterou se hlásím má platnost dva týdny a pak ji změní zase na nějaky čas. Tuhle chybu mi už několikrtá nahlásil a stačí nastavit IP adresu, masku, bránu a dhcp ručně a vše ejde jak má
wOJi (51)|31.3.2009 12:11
Bohužel mi tohle nepomohlo.

Ať je to na automat. anebo manual. nastavení IP, tak se nic neděje.

Už sem rozjel tu instalaci...tak snad to pak bude dobrý.

Snad....
wOJi (51)|31.3.2009 13:58
No tak problém vyřešen!!! :)

Ta oprava Win pomohla. Nejspíš to asi způsobily aktualizace.

nic jiného mě nenapadá.

Ale díky za pomoc, pánové!!