reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Phenom II

British (50)|31.3.2009 15:47
tak to tady je a muzeme vesele pokracovat... jen abych upresnil moji situaci se zakladni deskou asus m3a32,
kdyz jsem ji kupoval (to bylo nekdy minuly rok v breznu) tak jeste nikde (aspon myslim) nebyla k dostani s SB750 tak proto jsem ji zvolil
doplneni: je to ASUS M3A32 deluxe.... takze ta bez toho chlazeni na pameti a bez wi-fi ted toho lituju :mad:
edit: no ja si myslim ze je dost dobra... kdyby byla spatna tak by asi nedrzela svoji cenu po takovou dobu... ted je dokonce o 30Kc drazsi nez co jsem ji kupoval
from cool.user: a jakou by jsi teda vybral kdyz se ti nezda? (kdyz vemes v ohledu datum kdy jsem ji kupoval)
cool.user (2822)|31.3.2009 16:52
[QUOTE=British;234960]no ja si myslim ze je dost dobra... kdyby byla spatna tak by asi nedrzela svoji cenu po takovou dobu... ted je dokonce o 30Kc drazsi nez co jsem ji kupoval
from cool.user: a jakou by jsi teda vybral kdyz se ti nezda? (kdyz vemes v ohledu datum kdy jsem ji kupoval)[/QUOTE]

To ze si drzi svou cenu neznamena ze je dobra. Takhle to v IT nefunguje.

SB600 nepovazuju za moc dobry SB, tedy do lowendovych desek proc ne, ale do desky za 4k? Fakt ee.
Dale co bych desce vytknul je to, ze asus (temer jako vzdy :( ) opet vynechal jeden rozsirujici slot, coz samo o sobe nemusi byt problem, ale od radoby highendu bych ocekaval neco vic.

Pokud bych dneska kupoval desku pro amd, na ktere by se netaktovalo, volil bych Gigabyte GA-MA770-UD3
Pokud bych dneska kupoval desku pro amd, na ktere by se taktovalo a taktoval by se hlavne phenom II, volil bych neco na chipsetu 790GX, pripadne GA-MA790X-UD4, ktera je levna a obsahuje SB750.
British (50)|31.3.2009 17:08
koukam jasnej zastance gigabytu... no nic proti ale...........
nechci se stebou o tom dohadovat ale mel jsi asus m3a32 nekdy v ruce?? resp.v kompu??? ja si myslim ze asi ne jinak by jsi takhle nemluvil
muzeme si navzajem oponovta a stejne to nikam nepovede

edit: koukam ze jsem to mel vytvorit spis u zakl.desek :D
cool.user (2822)|31.3.2009 17:16
[QUOTE=British;234978]koukam jasnej zastance gigabytu... no nic proti ale...........
nechci se stebou o tom dohadovat ale mel jsi asus m3a32 nekdy v ruce?? resp.v kompu??? ja si myslim ze asi ne jinak by jsi takhle nemluvil
muzeme si navzajem oponovta a stejne to nikam nepovede[/QUOTE]

Britishi, tim ze bych si tu desku nainstaloval do pc by se zmenila nejakej z tech faktu co jsem uvedl?
Ne, nezmenil. Porad bude mit sb600 a porad bude mit jen 6 rozsirujicich slotu, navic v takove konfigurace ze pri acceleru a 12cm vetraku nebudes moci pouzit ani jeden PCI slot.
British (50)|31.3.2009 17:19
to sice ne ale zmenil by jsi nazor ono je sb600 a sb600.... na jinejch deskach to je rozdil
edit: z vlasni zkusenosti muzu rict ze mezi MSI K9A2 ,MSI K9A2 platinum a ASUS M3A32 je hodne velkej rozdil skoro ve vsem... to jen ke srovnani k tomu ze je sb600 a sb600 (jen jako priklad)
edit2: a kam by jsi chtel ten 12cm fan nacpat? zeby misto rozsirujiciho pci portu???:runaway:hmm:runaway
cool.user (2822)|31.3.2009 17:24
[QUOTE=British;234982]ono je sb600 a sb600[/QUOTE]
:rolleyes:
Richmond (8084)|31.3.2009 17:24
Nj, jenomze cool ma pravdu - Asus uz DAVNO neni to co byval. Ty WiFi litovat nemusis - stejne pod Vistama prakticky nefunguje v AP modu. To samy by se dalo tvrdit o Mem-pipe (ja je mam v supliku). V te dobe sice jeste nemel Asus na trhu SB750, ale rozhodne mel za tu cenu mnohem lepsi desky - viz. treba M2N32-Deluxe (tzn. bez Marvell SATA radice, bez Marvell sitovky a navic s WiFi nebo Ready-Boost pameti...)
British (50)|31.3.2009 17:28
jen do me hosi :thumb :angry
omlouvam se za svoji neznalost,kdyby byl znalej jako vy tak bych si vybral urcite jinou....
ja sem si vybral tuhle a uz to nezmenim.....
ze zacatku tyhle diskuze bylo jasny o cem se pise,ale po tom co cool.user zacal kritizovat tak jsme nekde jinde nez jsme chteli byt...
jenom samy dohady a nic jinyho... proc se o tom dal byvit kdyz uz ji mam a nevybiram jakou koupit.....


sry ale jsem rozcilenej

eidt: na marwel sitovku si nemuzu stezovat... slape jak hodinky kdyz kopiruju po siti tak to jede okolo 65MB/s
Richmond (8084)|31.3.2009 17:32
To nebylo myslene jako utok - nahodou, mas celkem kvalitni zvukovku :thumb (timto zadama coola, aby se zde nevyjadroval k jack-retaskingu :D)
British (50)|31.3.2009 17:35
[QUOTE=Richmond;234989]To nebylo myslene jako utok - nahodou, mas celkem kvalitni zvukovku :thumb (timto zadama coola, aby se zde nevyjadroval k jack-retaskingu :D)[/QUOTE]

mohl by jsi mi prosim vysvetlit neco k tomu jack-retaskingu??? ja jen jestli se to tyka i moji zvukovky nebo to mate neco mezi sebou:)
eidt2: jen skoda ze kvalitu zvuku si nemam na cem poslechnout... mam u kompu nejakej sub od geniusu a na to napojeny repro z hi-fi jvc takze zvuk na dve veci...ale lepsi nez puvodni sestava geniusu :D:D:D
cool.user (2822)|31.3.2009 17:45
[QUOTE=British;234988]jenom samy dohady a nic jinyho... [/QUOTE]
To jsou fakta.

[QUOTE=British;234990]mohl by jsi mi prosim vysvetlit neco k tomu jack-retaskingu??? ja jen jestli se to tyka i moji zvukovky nebo to mate neco mezi sebou:)[/QUOTE]

Jack retasking je neco co asus slibuje a co spis nefunguje (teda aspon u p5b s adi1988).


Britishi, nezlob se na me, ale nejsme tady od toho abych si drbali koule. To ze mas desku za 4k je sice fakt krasny, ale nebudu kvuli tomu menit nazor na SB600, ktery neni vhodny pro taktovani phenomu. Fakt se na me nezlob, ale neminim kvuli tobe zavirat oci pred tim co za hruzy obcas dokaze asus vyplivnout.
British (50)|31.3.2009 17:49
parda,ted jsem spokojenej....myslim to vazne ne ironicky
nezlobim se za o jen to mohlo byt jinak podano...no nic to je jedno
jsem rad ze dokazes mluvit i normalne a ne jen porad kritizovat
edit: chapu te kazdnej ma na to jiny nazor a ja to respektuju

k tomu jack retaskingu: neni to to jak kdyz treba pripojim sluchatka tak mi vyzkoci okno a zepta se me to kam sem to strcil :D:D:D sry za moje vyjadrovani ale myslim si ze me pochopite
Richmond (8084)|31.3.2009 17:57
To je Jack-sensing - ten nicmene funguje (pokud ho nevypnes, skryva se pod nazvem AudioESP)

[OT]Jeste k retaskingu: nefunguje na (Vista32b):

  • M2N-E
  • M2N-SLI Deluxe
Vista32&64b & 7:

  • M2N32-SLI Deluxe WiFi
  • Commando (iP35)

  • M3N-HT Deluxe (Mempipe)
Vzdy testovano na analogovych vystupech. Tod vse k chvalozpevum u Asusu[/OT]

[SIZE=2]edit: Co se tyce SB600 tak mi M3A-MVP pripada, jako ze se Asus potreboval zbavit prebytecnych kousku. GB sice taky nemusim, ale nevidim duvod, proc kupovat 2x drazsi desku se starsim SB600.

[/SIZE]
cool.user (2822)|31.3.2009 17:59
[QUOTE=British;234998]k tomu jack retaskingu: neni to to jak kdyz treba pripojim sluchatka tak mi vyzkoci okno a zepta se me to kam sem to strcil :D:D:D sry za moje vyjadrovani ale myslim si ze me pochopite[/QUOTE]
Jack restaking, neboli universalni jack by mela byt funkce moznosti rekonfigurace jacku.

[QUOTE=British;234998]jsem rad ze dokazes mluvit i normalne a ne jen porad kritizovat[/QUOTE]
Tohle zni tak pejorativne ze si priste asi rozmyslim jestli ti vubec odpovidat ;)
British (50)|31.3.2009 18:02
je to proste na nic... neco zapoji s jeste to musis potvrdit proste na prd.... ano uznavam tady asus slapnul vedle :-(
British (50)|31.3.2009 18:04
[QUOTE=cool.user;235002]Jack restaking, neboli universalni jack by mela byt funkce moznosti rekonfigurace jacku.


Tohle zni tak pejorativne ze si priste asi rozmyslim jestli ti vubec odpovidat ;)[/QUOTE]
nezlob se nemyslel jsem to zle :)
cool.user (2822)|31.3.2009 18:16
[QUOTE=British;235006]je to proste na nic... neco zapoji s jeste to musis potvrdit proste na prd.... ano uznavam tady asus slapnul vedle :-([/QUOTE]

Ale o to potvrzovani tady vubec nejde.
optim (391)|31.3.2009 18:20
[QUOTE=Richmond;234986]V te dobe sice jeste nemel Asus na trhu SB750, ale rozhodne mel za tu cenu mnohem lepsi desky - viz. treba M2N32-Deluxe (tzn. bez Marvell SATA radice, bez Marvell sitovky a navic s WiFi nebo Ready-Boost pameti...)[/QUOTE]
Muzes to prosim rozvest, o co je Marvell sitovka horsi nez Marvell PHY cip s NVIDIA chipsetem obhospodarujicim linkovou vrstvu.
Richmond (8084)|31.3.2009 18:53
U nVidie je LAN integrovana primo v chipsetu, Marvell (Yukon, znamy predevsim z desek pro Intel) je externe na PCI/PCI-E. Nicmene chtel jsem spise navazat na fakt, ze Asus jako jeden z mala nabizi na deskach mnohem lepsi Aetherosy, ktere jsou rychlejsi, nevytezuji tolik cpu atd. Asus neslapl vedle (v portfoliu ma ruzne konfigurace, ruzna hw osazeni), jenom sis proste spatne vybral, ale kdyz ti to staci tak neni co resit - to chapu, pokud nemas pro nektere zarizeni vyuziti tak ho logicky nemusis ani porizovat. O Marvellech na sata bych se tu take radsi nezminoval. Ale to uz jsme hodne OT

edit: kdyz si hodis do googla marvell vs aetheros tak ti vybehne spoustu odpovedi proc ano a proc ne.
optim (391)|31.3.2009 19:30
[QUOTE=Richmond;235028]U nVidie je LAN integrovana primo v chipsetu, Marvell (Yukon, znamy predevsim z desek pro Intel) je externe na PCI/PCI-E.[/QUOTE]
Rikaji tomu LAN (Asus tomu imho spravne rika MAC), ale samostane funkcni to ocividne neni, kdyz k tomu pridavaji cip, ktery se stara o vysilani na fyzicke vrstve (tyka se vsech desek M2N32 - jak Deluxe, tak Premium, tak WS).

Za ucelem hodnoceni integrovanych zarizeni jsem zalozil tema, ale nejak se to nesetkalo s uspechem. Diskuzi bych pripadne presunul tam.
Ihales (207)|31.3.2009 20:31
no ja mam desku M2N-E od ASUSu a muzu vsem potencialnim zajemcum rict:Nekupujte!
protoze tak blba integrovana zvukovaka(adi1988) snad nema obdoby. Pouzivani jakyhokoli komunikacniho(hlasovyho) programu je utrpeni, protoze si kdykoli usmysli, ze by mohl vypadnout "hlas". Tato porucha je ciste nahodna a je uplne jedno jestli je pocitac prave zapnut nebo bezi x hodin. Takze pokud se ASUS vyrazne nezmeni rozhodne bych nebral.
PS: Nebudu znovu pripominat "kvalitni" rozlozeni desky.
Richmond (8084)|31.3.2009 20:37
A ja bych zrovna tvrdil u ty zvukovky opak :D, jako nevyhodu bych spise zminil moznost maleho napeti do ramek (pokud si pamatuju tak 1.95v).
M2N-E jak uz z pridomku "E" vyplyva, je urcena do ekonomickeho segmentu, navic uz je par let na svete... Kazdopadne existuje varianta M2N-SLI Deluxe, ktera je OC-friendly + dostanete vybornej stereo mikrofon ;) (pres ICQ me slysi druha strana naprosto zretelne i na nejakych 8m)

edit: Jak rikam: Asus za Vas vyber nemuze...
SoundMAX.Superbeam-01.jpg Nastavení zvuku SoundMAX.png
flanker (1579)|31.3.2009 21:42
já mám ASUS M2N-E a nemůžu říci špinavé slovo, možná trochu ten zvuk, ale jinak spokojenost :)
Draken (1578)|1.4.2009 08:20
coole ještě je tu jeden dotaz ....co bys lolil za čipovou sadu ty před rokem a čtvrt...?
jinak mám asus M3A-78T a M2N68 a obě jsou OK...
cool.user (2822)|1.4.2009 10:48
[QUOTE=Draken;235126]coole ještě je tu jeden dotaz ....co bys lolil za čipovou sadu ty před rokem a čtvrt...?
jinak mám asus M3A-78T a M2N68 a obě jsou OK...[/QUOTE]

1)Pred rokem a ctvrt bych pro stredni a highend sestavu v podani amd nelolil zadny chipset, natoz pak kupovat desku za 4k, protoze v ty dobe jejich nabidka byla tragikomicka, [SIZE="1"]respektive bych volil p35 a to ze do ni nejde dat ax2 je uz problem amd a jejich vecny problem nekompatibilty s intel chipsety [/SIZE]:p

2) Kdyz uz mas ty desky, nauc se je spravne psat. Neni to M3A-78T ale M3A78-T

3) puvodnim threadu jsi prave psal "ta je na phenom II jak dělaná", z cehoz autor vyvodil ze doopravdy je. A ja tvrdim ze neni. Jednak je SB600 pro OC phenom II znacnou brzdou a jednak nelze argumentovat tim ze pred rokem stala 4k, dnes stoji 4k, tak musi byt urcite dobra.

Pred rokem a neco to urcite mohla byt krasna deska, ale dnes proste pro moderni phenomy ma nektere slabiny (sb600) ktere nelze zrovna prehlednout. A pokud by ses me zeptal jestli bych ji volil pred rokem a ctvrt? Ne, nevolil. Obecne si myslim ze temer jakakoliv deska nad 3k jsou jen vyhozeny penize.
flanker (1579)|1.4.2009 10:51
no, nad 3000Kčř jsou desky jako nová MSI 790FX, M4A79-Deluxe, M4A79-T Deluxe které jsou jako stvořené pro taktování DICE a LN2. Ale pravda, moc z nás to asi doma praktikovat nebude. Pak je tu ještě frekvence NB, dočetl jsem se ve fóru, že Gigabytka MA790X-UD4 (cenově 2500Kč) nedokáže frekvenci NB nad 2600MHz, kdežto ASUS M4A79 zvládá úplná maxima, tzn limit je potom frekvence procesoru, takže cca kolem 3800-4000MHz.
Draken (1578)|1.4.2009 13:36
myslim si že pro standartní taktování bude SB600 úplně stačit...já z 3Ghz dosáhl na 3,6Ghz
s SB750 tak nevim, podle mě to nemůže bejt o moc horší ;)
nikde sem neřekl že je vhodná pro Extrémní OC ...
Nebo myslíš, že 100Mhz navíc s SB750 při standartním OC a s obyčejným chladičem je nějaká výhra...?

1)Jaká je tada ta "SUPER" výhoda SB750 oproti SB600?

2)Neni teda rovnou lepší debatovat o desce s AM3?Ona je totiž úplná blbost dneska kupovat AM2+ desku, když za stejnou cenu máš o půl generaci novější AM3 ne ?

3)když se vrátíme zpět k tématu špatná/dobrá deska pro Phenom II, už jsem viděl horší desky do kterých bylo upgardováno na Phenom II...a u téhle jsem krom SB600 neviděl žádnou jinou nevýhodu, oproti novým AM2+ deskám....
optim (391)|1.4.2009 13:57
SB600 obcas melo v recenzich mizerne vysledky v sata a usb testech (nizka propustnost nebo vysoke zatizeni cpu) proti sb750, nakolik to (ne)byla zalezitost ovladacu uz jsem ale nezjistoval.
speedsnail (4876)|1.4.2009 14:14
To byl bug SB600 a kromě horšího OC druhý argument proč desky s SB600 nebrat (a proč třeba gigabyte v dalších revizí některých desek vyměnil SB600 za SB700 s opraveným sata a usb řadičem)
cool.user (2822)|1.4.2009 14:28
[QUOTE=Draken;235229]1)Jaká je tada ta "SUPER" výhoda SB750 oproti SB600?

2)Neni teda rovnou lepší debatovat o desce s AM3?Ona je totiž úplná blbost dneska kupovat AM2+ desku, když za stejnou cenu máš o půl generaci novější AM3 ne ?

3)když se vrátíme zpět k tématu špatná/dobrá deska pro Phenom II, už jsem viděl horší desky do kterých bylo upgardováno na Phenom II...a u téhle jsem krom SB600 neviděl žádnou jinou nevýhodu, oproti novým AM2+ deskám....[/QUOTE]

1) http://www.rage3d.com/reviews/mobo/amd790gx/index.php?p=3

2) Nema. AM3 stale jako platforma doplaci na relativne drahe DDR3 pameti i kdyz se to stale zlepsuje.

3) Ale ja nerikam ze do toho p2 dat nemuze, jen mi to prijde z dnesni nabidky desek jako deska spis podprumerna a rozhodne bych ji nenazyval deskou primo delanou pro p2 ;)
Draken (1578)|1.4.2009 14:40
nu dobrá....SB750 je lepší
i když nejzávažnější problém je s tím phenomem+vista :thumbdown
naštěsí se tu bavíme o Phenom II který je díky bohu už v oukeji....:thumb
ale i tak bych neřešil situaci způsobem koupit PhenomII+novou desku protože se to vyplatí...to tedy ne
tahle deska je plně "dostačující" ....to je to slovo :D
Logout (4018)|1.4.2009 14:52
To teda nevim. Sníženej výkon SATA tě taky dost zamrzí - disky jsou často úzký hrdlo systému. IMHO dobrá deska pro Phenom musí splňovat tydle body
1) dobře řešený napájení
2) southbridge 7x0
3) rozumnej bios
4) kvalitní LAN/zvukovka....

Samozřejmě ta deska stačí, dva a půl tisíce se daj samozřejmě investovat líp. Ale rozhodně to je deska, kterou bych teď určitě nekoupil.
frostree (2)|6.5.2009 03:38
Zdravím.

tak mi včera domů přišel Phenom II 955BE!! ..a nestačím se divit?? :( Musím tedy ještě napsat, že mám Gigabyte desku MA790XT-UD4P a 4GB Corsairy 1600+ Nevím jakým způsobem se nastavila voltage, ale při zapnutí mi v biosu píše PC Health Status - Voltage 0,975V a multiply 4x 200MHz .. Takže mám taktlý momentálně jádra na 800MHz.. :) ..fakt tomu nerozumím a s tímhle sem se ještě nesetkal..že by špatný kousek????????? nebo deska??..ta je taky nová, jjiný procesor sem v ní nezkoušel

A při změně Voltage jenom na 1.0V a multiply v Overdrivu zvednu ze 4X na 12,5x - abych dostal alespoň 2500MHz.. tak to není stabilní a většinou to zamrzá ..a modrá smrt.. A to je teplota jader 32,5stupňě?? Kde je chyba??
robky (3195)|6.5.2009 07:23
[QUOTE=frostree;246413]... A při změně Voltage jenom na 1.0V a multiply v Overdrivu zvednu ze 4X na 12,5x - abych dostal alespoň 2500MHz.. tak to není stabilní a většinou to zamrzá ..a modrá smrt.. A to je teplota jader 32,5stupňě?? Kde je chyba??[/QUOTE]

No chyba bude v nastavenom napätí. Defaultné napätie je 1,35V a ty chceš, aby ti to na 1,0V šlapalo?
frostree (2)|6.5.2009 10:52
[QUOTE=robky;246418]No chyba bude v nastavenom napätí. Defaultné napätie je 1,35V a ty chceš, aby ti to na 1,0V šlapalo?[/QUOTE]


..¨to vím, že to nejde, ale pokud zvýším nastavení v biosu z normal voltage 0,9750V jsem to zvednul na 1,33V a HT jsem nechal na 2000Mhz, Procesor 16x200, a FSB jsem nechal na 1333MHz! Tak mi naběhne systém stejně na 0,9750V a 800MHz jádra.
cool.user (2822)|6.5.2009 10:55
[QUOTE=frostree;246451]..¨to vím, že to nejde, ale pokud zvýším nastavení v biosu z normal voltage 0,9750V jsem to zvednul na 1,33V a HT jsem nechal na 2000Mhz, Procesor 16x200, a FSB jsem nechal na 1333MHz! Tak mi naběhne systém stejně na 0,9750V a 800MHz jádra.[/QUOTE]

1) aktualizuj bios desky, protoze 0,9v neni normalni napeti toho cpu, respektive tohle napeti ma mit v idle
2) pokud by aktualizace nepomhla, zkusil bych cpu v jine desce, je mozne ze je z nejakeho zahadneho duvodu vadne.
Klingacikx (1545)|6.5.2009 13:52
alebo pevne napätie a násobič nastaviť v BIOSe, ja keď som dal do dosky 810 tak išiel na 1600Mhz, tak som nastavil v BIOSe násobič na 13 a išiel, možno nejako blblo C&Q, teraz to fakčí aj keď dám všetko na auto.
flanker (1579)|6.5.2009 19:58
a co CnQ+speedspectrum nebo jak se to nazývá? Beztak je to na AUTO a nebo Enabled ,-)...Na 800MHz to totiž běží pří aktivním CnQ 3.0 :)...Než taktuješ, vždy vypni šetřící funkce.(to stejné AM2+ desky, kde neběží na 800, ale na 1200-1400MHz, tj CnQ2). Jakmile nastavíš pak násobič manuálně, tak ti to naskočí správně.