reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jake je nej CPU(jádro) do Notebooku

Slosi (75)|13.12.2006 21:58
Jaký je nejlepší jádro pro notebook? Turion nebo nějakej Intel (Core 2 Duo) nebo úplně jinej? Mělo by to být v notebooku do až okolo 40000Kč.
A ještě by mě zajímal hlavní rozdíl v Core 2 Duo a ostatníma všema Centrinama?
mech13 (5526)|13.12.2006 22:40
[QUOTE=Slosi]Jaký je nejlepší jádro pro notebook? Turion nebo nějakej Intel (Core 2 Duo) nebo úplně jinej? Mělo by to být v notebooku do až okolo 40000Kč.
A ještě by mě zajímal hlavní rozdíl v Core 2 Duo a ostatníma všema Centrinama?[/QUOTE]
vyvoj sel: pentium3->Pentium-M (puvodni centrino)-> core dou (dve jadra pentia-M se sdilenou L2 cache)->core2duo (znacne zlepsena paralerizace)
mobilni segment se ukazal jako skvela architektura, tak z ni vychazi i stolni C2D. je to asi lepsi volba nez turion, i kdyz ten taky neni spatny. jestli si budes vybirat notebook, tak bych nesel podle procesoru, ale vybral podle ostatnich komponent (grafika, ram, disk, display...) a az kdyby ses po tom vsem nemohl rohodnout mezi par modelama bych se priklonil k C2D. taky zalezi na co ten notas potrebujes.
jaky jsou tvoje pozadavky? co s tim notasem budes delat? nejaky sympatie/nenavist urcitech znacek?
Slosi (75)|13.12.2006 23:13
No na to CPU jsem se ptal hlavně kvůli tomu že v HDD, RAMkách a snad i GPU se orientuju (aspoň tak jak potřebuju). Ale u CPU jsem věděl jenom to že C2D je teď (podle všeho) nejlepší, ale nebyl jsem si jist jestli mobilní úprava (třeba T5600) není někde nějak degradována - evidentně není (nebo jestli je tak nejmíň ze všech CPU).
Jinak jsem si vyhlídnul tenhle NB
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41148
A to hlavně kvůli výkonu a výdrži, která by se mohla při normálním používání pohybovat nad 3 hodinama. (možná bych akorát do něj postupem času dal 2 * 1024MB DDR2).
Co se HDD týče tak to bude stačit a jinak k němu mám pro "nouzové a občasné" řešení normální 3,5" externí HDD.
Ale ještě jsem se chtěl zeptat na tu GPU (X1450 se 128MB i s tím zrychlením). K jaký nVidii (mobilní) by se to dalo přirovnat.
Dík za odpovědi.
mech13 (5526)|13.12.2006 23:39
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

btw u HDD jsou nejdulezitejsi OTACKY! 4200ot/min je nepouzitelnech, 5400 jsou dnes jediny otacky ktery bezne koupis a neni to uz takova hruza, ale 7200ot/min je trochu jiny kafe... ver mi, mam to vyzkouseny
eraser (0)|17.12.2006 18:32
Hmmm, ja by som skorej popremýšlal na Lenovo IBM ThinkPad, v tvojom prípade model ThinkPad R60.
Withman (1337)|20.12.2006 23:19
Dle mého je to Core 2 Duo, né Core Duo, ale Core 2 Duo....:)
eraser (0)|21.12.2006 02:07
The next generation of processors using the Pentium M microarchitecture, codenamed Yonah, was released under the Intel Core brand, as Core Solo and Core Duo.