reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Uprava PDF

Honza23 (490)|1.4.2009 13:21
Chtěl jsem se vás zeptat,jestli mi někdo poradíte,mám nějaký dokument v PDF ale potřebuju v něm zmešit písmo a pak to tam zpátky vložit.V tom dokumentu mám vícero stránek a jen u jedné právě potřebuji zmenšít to písmo.
Potřeboval bych nějaký freeware program,používám Oppen Office a zkoušel jsem Import PDF od Sunu ale tam se mi to vždycky nějak rozhodilo.
Předem děkuji
Rosta43 (154)|1.4.2009 13:45
[QUOTE=Honza23;235220]Chtěl jsem se vás zeptat,jestli mi někdo poradíte,mám nějaký dokument v PDF ale potřebuju v něm zmešit písmo a pak to tam zpátky vložit.V tom dokumentu mám vícero stránek a jen u jedné právě potřebuji zmenšít to písmo.
Potřeboval bych nějaký freeware program,používám Oppen Office a zkoušel jsem Import PDF od Sunu ale tam se mi to vždycky nějak rozhodilo.
Předem děkuji[/QUOTE]

Něco od Adobe??? Ale teď mně tref, nevím jak se to jmenuje
astec (1823)|1.4.2009 13:47
[QUOTE=Honza23;235220]Chtěl jsem se vás zeptat,jestli mi někdo poradíte,mám nějaký dokument v PDF ale potřebuju v něm zmešit písmo a pak to tam zpátky vložit.V tom dokumentu mám vícero stránek a jen u jedné právě potřebuji zmenšít to písmo.
Potřeboval bych nějaký freeware program,používám Oppen Office a zkoušel jsem Import PDF od Sunu ale tam se mi to vždycky nějak rozhodilo.
Předem děkuji[/QUOTE]

Hele a toto jsi zkoušel??

Foxit PDF Editor
Honza23 (490)|1.4.2009 13:55
Foxit zrovna zkouší,ale mám tam problém vkládat písmenka s háčkama,vždycky pak PC jakoby pípne.
Moc prosím o každou radu,je to velice důležitý.
Logout (4018)|1.4.2009 14:54
No - jestli potřebuješ jen zmenšit písmo, nepomohlo by tu stránku vytisknout zmenšenou na nějakou pdf tiskárnu? Nebo ten text zkopírovat do wordu a udělat tu stránku znova?
Michal Koláček (120)|1.4.2009 15:42
Foxit PDF Editor je na tohle asi nejlepší. Pokud u Vás přetrvávají problémy s českou diakritikou, zkopírujte si jiné stejné písmeno (z jiné originální části textu / jiného dokumentu stejného formátu), vložte ho tam, kam potřebujete. Na závěr změnte velikost písma, jak požadujete.

Je to krkolomné, ale alespoň něco. Já osobně jsem se s problémem české diakritiky u tohoto nástroje nesetkal, a to už jsem nějaké ty dokumenty upravoval :thumb
Logout (4018)|1.4.2009 16:05
S tou diakritikou záleží na tom, jakej je zdroj textu. Např. výsledky z TEX u maj často diakriitiku dělanou pomocí písmeno + zvlášť čárka/háček. No a takový texty upravovat je dost problém - a diakritika tam nemusí fungovat dobře, protože tam nemusí bejt vůbec českej font.
Co se týče foxit readeru, tak má myslím problém s unicode fontama - když jsem pomocí něho vyhledával v dokumentu, tak jsem musel hledat text p r o l o ž e n e j mezerama, aby to něco našlo.
Honza23 (490)|1.4.2009 17:29
[QUOTE=Michal Koláček;235286]Foxit PDF Editor je na tohle asi nejlepší. Pokud u Vás přetrvávají problémy s českou diakritikou, zkopírujte si jiné stejné písmeno (z jiné originální části textu / jiného dokumentu stejného formátu), vložte ho tam, kam potřebujete. Na závěr změnte velikost písma, jak požadujete.

Je to krkolomné, ale alespoň něco. Já osobně jsem se s problémem české diakritiky u tohoto nástroje nesetkal, a to už jsem nějaké ty dokumenty upravoval :thumb[/QUOTE]

Také mi přijde Foxit jako velice dobrý program,ale jak říkám,mám tam problém s některými písmeny.Například ř a č které když zmáčknu,tak PC divně pípne.Může tedy někdo poradit,jak na tyto znaky,já jsem je zkoušel kopírovat z jiného textu,ale nejdou mi tam vložit.Není tam žádná nabídka Paste nebo tak něco,potřeboval bych poradit jen s těmito písmeny.
Mimochodem jak je to s licencí,nebude s tím nějaký problém,když ho používám ve firmě ?Je tam nějaké časové omezení ?
Ještě jednou díky.
Michal Koláček (120)|1.4.2009 19:41
[QUOTE=Honza23;235306]Není tam žádná nabídka Paste nebo tak něco...[/QUOTE]

Nemáte pravdu a důkazem je obrázek níže. Jak jsem vám psal v SZ, vyzkoušejte jinou verzi. Já používám v1.2 build 2722 (je staršího data).
q.jpg
r34ktor (7477)|1.4.2009 22:10
Možnost vložení (Paste) je samozřejmě dostupná i v nejnovější verzi (V2.1.0 Build 0119). A to jak z menu, tak i kontextové nabídky.

České znaky mi fungují až po naimportování příslušných fontů (Edit ? Options ? Text ? Import Windows Font).

Co se týče použití, tak program freeware není. Komerční licence stojí $99.
Richmond (8084)|2.4.2009 00:11
[QUOTE=Rosta43;235232]Něco od Adobe??? Ale teď mně tref, nevím jak se to jmenuje[/QUOTE]
Adobe Acrobat?
Rosta43 (154)|2.4.2009 00:27
[QUOTE=Richmond;235406]Adobe Acrobat?[/QUOTE]

Tak mohu říci že furt přemýšlím, ale toto mně nenapadlo. Být žena máte u mně pusu
Michal Koláček (120)|2.4.2009 08:05
Problém už je vyřešený - pomohla nová verze.

// Předpokládal jsem, že vodotisk se objeví až po nějaké době. Jak čtu níže, je to negativní prvek shareware verze už od prvotního uložení. Jak jsem Vám psal, jedná se o kvalitní nástroj a nákup licence není úplně od věci. Nicméně zkuste tento odkaz. Je to výstřel do tmy, nemám s tím zkušenosti.
Honza23 (490)|2.4.2009 08:30
Tak jsem zjistil,že mi to PDF řádně upravilo,ale bohužel mi to tam přidalo vodoznak do pravého rohu.
Achjo,já to snad nevyřeším,nevíte někdo o nečem,co je freeware ?
Honza23 (490)|2.4.2009 09:35
Ještě mě napadlo,upravit to v tom Foxitu a pak v nějakém jiném programu to smazat.Teďka zrovna zkouším ten tvůj program,tak snad na to nějak přijdu,jak to vymazat.
Pokud byste někdo věděl,dejte vědět.
Tak se mi to povedlo,ale bohužel ten program tam zase přidá svůj vodoznak.