reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Free tool pro vytvoreni (zalohu) systemoveho disku do image souboru

mstejska (2912)|2.4.2009 22:23
Tak jsem konecne preinstaloval natas a chtel bych si tuhle cistou instalaci zalohovat. Mate zkusenosti s nejakymi FREE tooly?
Potrebuju aby program umel vzit partisnu a tu zkopirovat jako image bud na druhy disk, ktery je ntfs, nebo primo vypalit na DVD. preferuji ale prvni moznost.
Dival jsem se na HD clone, ale free verze neumi partisnu na image, ale pouze cely disk. Pri hledani jsem narazil na nekolik dalsich programu jako napr selfimage, nebo dd for windows, ale kdyz jsem se dival na datum, tak uz jsou docela stare. Ted jsem stahnul Ultimate Boot CD, tak ho zkusim prozkoumat. Jeste jsem tyhle tooly nepouzival, takze pokud mi nekdo poradi, budu mu vdecny. Stejne tak i za tipy na nejake free tooly.
PS: jeste jsem nasel clonezillu
Richmond (8084)|2.4.2009 22:25
mstejska (2912)|2.4.2009 22:37
Diky vsem za bystre reakce :), bohuzel vam zase musim dluzit RB:(
robky (3195)|2.4.2009 22:39
Aj na HirensBootCD sú utilitky na image/clone hdd, aj spomínaný Acronis True Image, ktorý osobne preferujem ...
Richmond (8084)|2.4.2009 23:04
Jeste jsem vyhrabal nejaky screeny jak na obnovu pomoci True Image (klik po kliku, vcetne kontroly)...
mstejska (2912)|4.4.2009 11:57
Tak jsem nakonec pouzil clonezillu. Stahnul jsem si iso image. Ta se da vypalit nebo muzete pouzit UNetbootin pro vytvoreni bootovaciho usb flashdisku. Pak uz jen nabootujete z USB a prochazite volby. Projiti voleb je jednoduche, jenom se musi precist, Mozna to zkusim udelat jeste jednou na virtualni partisne Windows 7 ve Virtualboxu a taky sem napraskat screenshoty. Podle nich to uz zvladne asi i uplny amater.
Rychlost: Zkousel jsem zalohovat ciste windows XP SP3 se vsemi hotfixy. Zabiraji asi 3 GB. Na notebokovem disku 5400rpm 250GB (Myslim ze je to WD) se vytvorila image asi za 4 minuty a mela velikost 1.5GB.
Obnovovat jsem jeste nezkousel:)