reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Automatické přehazování mezi 4:3 a 16:10

menethor (12)|3.4.2009 10:45
Chtěl bych se zeptat, jestli existuje buď nejaké nastavení v ovladačích nebo nějaký externí soft, který dokáže při rozlišení v poměru 4:3 udělat na stranách černý pruhy a při obrazu 16:10 to normalně propustit. Mám po dlouhé době grafiku od ATi a ještě se v těch Catalystech neumím pořádně zorientovat.
Na monitoru mám sice možnost přehazování 4:3/16:10, ale je to dost neohrabaný, páč tlačítka jsou ze spoda monitoru a navíc před monitorem mám bedničky, takže k tomu pořádně nemůžu.
meeee (1110)|3.4.2009 11:03

Tady přepni na "Use centered timings".
Žel, nemám nainstalovaný CCC, tak ti to neukážu v češtině.
cool.user (2822)|3.4.2009 11:16
Novejsi catalysty nabizi i rezim "zachovani pomeru stran", takze zvol bud ten nebo ten, ktery ti radil meeee
K Em (4)|9.4.2009 22:49
Měl bych taky dotaz existuje způsob jak to udělat bez CCC ?? Nemám ho nainstalovaný protože mi v některých hrách snižoval FPS přesto že všechny vylepšení antialiasingu a všeho možnýho byly vypnuty. Kamarád povídal že vypnul roztahování do krajů v CCC poté ho odinstaloval ale efekt zůstal. Moc se mi do instalace nechce a proto by mě zajímalo zda se to dá vyřešit i jinak. Děkuji za odpovědi
cool.user (2822)|9.4.2009 22:55
[QUOTE=K Em;237395]Měl bych taky dotaz existuje způsob jak to udělat bez CCC ?? Nemám ho nainstalovaný protože mi v některých hrách snižoval FPS přesto že všechny vylepšení antialiasingu a všeho možnýho byly vypnuty. Kamarád povídal že vypnul roztahování do krajů v CCC poté ho odinstaloval ale efekt zůstal. Moc se mi do instalace nechce a proto by mě zajímalo zda se to dá vyřešit i jinak. Děkuji za odpovědi[/QUOTE]

Jedine co by tohle mozna mohlo umet je ati tray tools, ale jen mozna a navic funkcnost pod x64 vistama neni zcela idealni.
K Em (4)|15.4.2009 11:23
Promiňte že jsem se nějakou dobu neozval (pragocon,velikonoce,škola...) zkusil jsem ati tray tools ale tohle nastavení jsem nenašel. Po nějaké době googlení jsem si potvrdil že ati tray tools nemá možnost image scaling nastavit. Problém jsem teda vyřešil nainstalováním CCC, nastavením (viz. výše) a odinstalováním. Možná by mohlo být zajímavé pokud by někdo byl schopen zjistit jakých registrů se to týká. Pak by to mohlo jít bez CCC pouhou úpravou registrů.