reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flek na LCD

Zeck (2)|14.12.2006 10:47
Koupil jsem starší LCD NEC 1970 NX a na levém okraji uprostřed je flek velký jako zhruba otisk malíčku. Je vidět, jen když je zapnutý panel a to skoro pořád. Čím by to mohlo být? Čistil jsem to navlhčeným harčříkem s mikrovláknem a žádná změna. Napuštěný ubrousky nemám.
Poraďte co to může být. Ještě ho můžu vrátit.

Zkusím vložit fotku
flek.JPG
tgfh (2985)|14.12.2006 10:49
Jestli to není nějaký flek tak ho vyreklamuj!
Zkusil bych ho ještě pořádně očistit.
A jde ten flek vidět vždy? Ve všech barvách?
Zeck (2)|14.12.2006 12:18
na černý to vidět není a když je vyplej taky ne. Může se to z většovat nebo měnit postupem času?
Když pořádně přitlačím prstem na panel, zůstane tam nějakej flek? Nemohlo by to být ono?
tgfh (2985)|14.12.2006 14:53
Je to možné.
Jak říkám dej to vyreklamovat (pokud to opravdu není nějaká špína, ale jak vidím tak asi ne).
boboco (1987)|15.12.2006 17:15
Je možná, že panel byl někde nevhodně uskladněn a díky tomu se pyšní tímto "otiskem". Tohle se stane, pokud byl trvale vyvíjen tlak na dané místo. Jedná o trvalé poškození panelu. Ale soudě dle fotografie, bych si tam moc nelámal hlavu, viděl jsem mnohem horší:) -sám mám jeden doma:rolleyes:. Nezbavíš se toho, ale stejně tak se nemusíš bát, že se to bude nějak rozšiřovat.

A ano, pokud se s panelem zachází nešetrně, pokud na malé místo opravdu silně zatlačíš (nebo vyvíjíš tlak dlouhou dobu), tak se panel trvale takto poškodí (někdy se i díky tomu objeví vadné pixely).

Pokud se ale člověk chová jako člověk, nedá se monitoru takto ublížit, musel by to být opravdu úmysl nebo nevhodné uskladnění:)