reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou zakladni desku? Podminka: SLI - propojeni dvou grafik!

petas_s (1)|3.4.2009 21:06
Prosim Vas o pomoc pri vyberu zakladni desky pro komplet novy PC .. pripadne nazor na vybrany procesor a grafiku.

Mam v planu koupit procesor Core 2 DUO E7400 2,8 kvuli pomeru cena/vykon a grafiku bych si predstavoval GF 9800GTX+ , ale po uvazeni uz asi pujdu rovnou do nove rady a to do GF GTX260.

Od desky bych pozadoval, aby me neomezovala pri dalsim upgrade.. treba za rok ci dva.
Takze aby podporovala zbernici procesoru 1333(1600 MHz nevyzaduju).
Propojeni dvou grafik(SLI) - pro pripadny kup druhe stejne grafiky.
Jestli bude na DDRII nebo uz DDRIII je jedno pri dnesnich cenach za DDRIII 2x2GB 1333 MHz cca 1300kc.
Vystupy a vstupy na zadnim panelu nemam vyhranene. Zalezi uz podle ceny desky.
Rad bych uvital eSATA, 2x LAN, slusnou zvukovku..

Budu rad za kazdy nazor a radu at uz k zakladni desce, nebo k samotnym komponentum.Diky
cool.user (2822)|3.4.2009 21:56
[QUOTE=petas_s;235875]Propojeni dvou grafik(SLI) - pro pripadny kup druhe stejne grafiky.[/QUOTE]

SLI z duvodu upgradu je naprost hloupost. A je dvojnasobna hloupost kvuli tomu omezovat vyber chipsetu pouze na nvidiacke desky.

Nez provozovat dve 9800gtx+ je vyhodnejsi mit jednu gtx275-285

Tedy desku, neco typu gigabyte EP43-ds3 nebo EP45-UD3
Gejmer (99)|4.4.2009 18:28
Jako sory,ale tvuj příspěvek mi přijde s prominutím taky jako blbost!,pokud jsem ho tedy pochopil.

SLI je dobrá věc to za prvé!
Za druhé pokud bude mít desku s podporou SLI tak není nic lepšího než si časem pořídit
druhou grafiku pro navýšení výkonu!!!

Samozřejmě záleží na tom jakou grafickou kartu mám a zvážit zda se vyplatí přikoupit další a nebo rovnou koupit jinou a výkonější.

Pokud tady kolega má z dřívějška jednu 9800GTX+ ,koupil bych za babku nějakou druhou a hotovo.
cool.user (2822)|4.4.2009 18:41
Gejmre, muj prispevek je vysledek 5 let SLI na trhu.

Kolik lidi provozuje 6600GTv SLI? Kolik lidi provozuje 7600GT v sli? Kolik lidi provozuje 8600GT v sli? Kolik lidi provozuje 9600GT? Kolik lidi provozuje 1950pro v CF? Kolik lidi provozuje 3850 v CF?

SLI je fajn technologie, pokud ted hned potrebujes naprosto ultimativni vykon, ktery ti nenabidne jednochipova highend karta. Ovsem SLI neni zajimava technologie kvuli upgradu, protoze sebou nese tolik nevyhod, ze se proste nevyplati.


[QUOTE=Gejmer;236029]Za druhé pokud bude mít desku s podporou SLI tak není nic lepšího než si časem pořídit
druhou grafiku pro navýšení výkonu!!![/QUOTE]
To je blbost ;) Za 5 let existence SLI a CF tohle nikdo rozumnej nevyuziva protoze pokud za rok budu kupovat tu stejnou kartu, budu mit:

1) dve karty s vyrazne horsim pomerem cena/vykon/spotreba nez by nabizel dobovy mainstream/highend
2) technologii, ktera je extremne zavisla na ovladacich.
Gejmer (99)|4.4.2009 18:42
[QUOTE=petas_s;235875]Prosim Vas o pomoc pri vyberu zakladni desky pro komplet novy PC .. pripadne nazor na vybrany procesor a grafiku.

Mam v planu koupit procesor Core 2 DUO E7400 2,8 kvuli pomeru cena/vykon a grafiku bych si predstavoval GF 9800GTX+ , ale po uvazeni uz asi pujdu rovnou do nove rady a to do GF GTX260.

Od desky bych pozadoval, aby me neomezovala pri dalsim upgrade.. treba za rok ci dva.
Takze aby podporovala zbernici procesoru 1333(1600 MHz nevyzaduju).
Propojeni dvou grafik(SLI) - pro pripadny kup druhe stejne grafiky.
Jestli bude na DDRII nebo uz DDRIII je jedno pri dnesnich cenach za DDRIII 2x2GB 1333 MHz cca 1300kc.
Vystupy a vstupy na zadnim panelu nemam vyhranene. Zalezi uz podle ceny desky.
Rad bych uvital eSATA, 2x LAN, slusnou zvukovku..

Budu rad za kazdy nazor a radu at uz k zakladni desce, nebo k samotnym komponentum.Diky[/QUOTE]

Podle vlastních zkušeností moho doporučit Asus Striker II NSE.

Pokud jde o ostatní komponenty,ten procesor se mi moc nelíbí.
Koupil bych určitě quad,nejlépe s frekvencí nad 3GHz,ale to je opět otázka peněz.
Pokud jde o grafiku,snad bych nejradši počkal na nové genarace grafik se 40nm výrobním
procesem,měli by se objevit na konci letních prázdnin.
cool.user (2822)|4.4.2009 18:47
[QUOTE=Gejmer;236036]Podle vlastních zkušeností moho doporučit Asus Striker II NSE.[/QUOTE]

Deska za 6,5k pro e7400 a navic pro socket ktery je prakticky mrtvy? Proboha chlape, trosicku soudnosti ;) GB EP45-ud3 je deska za polovicni cenu s naprosto dostatecnou vybavou
speedsnail (4876)|4.4.2009 18:55
Celý to kombo je špatně, v téhle cenové relaci je momentálně Phenom II výhodnější (710/20BE, případně 810), k tomu Gigabyte 790X UD4. Grafika pak závisí na penězích. Možná by nebylo od věci projít si sestavy co se ted řeší (jsou tam 2 kolem 27tis)
Gejmer (99)|4.4.2009 18:56
[QUOTE=cool.user;236037]Deska za 6,5k pro e7400 a navic pro socket ktery je prakticky mrtvy? Proboha chlape, trosicku soudnosti ;) GB EP45-ud3 je deska za polovicni cenu s naprosto dostatecnou vybavou[/QUOTE]

Socket 775 není ani zdaleka mrtvý.
Dnes už bych sice pořídil novou desku s core i7,ale 775 má pořád perspektivu.
cool.user (2822)|4.4.2009 18:59
[QUOTE=Gejmer;236043]Socket 775 není ani zdaleka mrtvý.
Dnes už bych sice pořídil novou desku s core i7,ale 775 má pořád perspektivu.[/QUOTE]

Ano, ma perspektivu, ale jen tu ze se budou pristi pulrok vyrabet procesory ktere jsou stale v nabidce a postupne bude vyroba utichat. Zadne nove cpu (aspon generacni) se pro 775 uz nechysta. Takze ano, z meho pohledu je 775 mrtvy, protoze zadne nove procesory, krom stavajicich jiz do nej nebudou. Proste kupovat desku za 6500kc pro sockety do ktereho uz nevyjdou zadne nove procesory neni dobry napad ;)

Ale pozor, to ze z hlediska upgradu je mrtvy neznamena ze se aktualne jedna o nevyhodnou koupi.

Mimochodem, i7 je na tom co se tyce upgradu zhruba stejne jako 775.
Gejmer (99)|4.4.2009 19:10
[QUOTE=cool.user;236034]Gejmre, muj prispevek je vysledek 5 let SLI na trhu.

Kolik lidi provozuje 6600GTv SLI? Kolik lidi provozuje 7600GT v sli? Kolik lidi provozuje 8600GT v sli? Kolik lidi provozuje 9600GT? Kolik lidi provozuje 1950pro v CF? Kolik lidi provozuje 3850 v CF?

SLI je fajn technologie, pokud ted hned potrebujes naprosto ultimativni vykon, ktery ti nenabidne jednochipova highend karta. Ovsem SLI neni zajimava technologie kvuli upgradu, protoze sebou nese tolik nevyhod, ze se proste nevyplati.



To je blbost ;) Za 5 let existence SLI a CF tohle nikdo rozumnej nevyuziva protoze pokud za rok budu kupovat tu stejnou kartu, budu mit:

1) dve karty s vyrazne horsim pomerem cena/vykon/spotreba nez by nabizel dobovy mainstream/highend
2) technologii, ktera je extremne zavisla na ovladacich.[/QUOTE]

Nehodlám se tu hádat s moderátorem,ale pravdu prostě nemáš.
Stručně a jasně:

1)Provozovat SLI grafiky které jsi uvedl,tedy počínaje 6600GT,je v dnešní době nesmysl.

2)SLI je zajímavá technologie i kvůli upgradu.
Můžeš uvést tu spoustu nevýhod co sebou nese???????
Mám SLI 8800GTX do dneška nelituji jediné koruny.
Nejdříve jsem měl jen jednu,s časovým odstupem následně koupil druhou za babku.
Pokud jde o extrémní závislost na ovladačích,za necelý rok co SLI mám jsem neměl jediný problém!!!!!
cool.user (2822)|4.4.2009 19:26
[QUOTE=Gejmer;236050]1)Provozovat SLI grafiky které jsi uvedl,tedy počínaje 6600GT,je v dnešní době nesmysl.[/QUOTE]
A v cem je vyhoda dvou 9800gtx+ kdyz uz je na trhu treba gtx275 ktera bude mit vykon +/- stejny jako dve 98gtx+ a navic bude mit jedna gtx275 polovicni spotrebou?


[QUOTE=Gejmer;236050]2)SLI je zajímavá technologie i kvůli upgradu.
Můžeš uvést tu spoustu nevýhod co sebou nese???????
Mám SLI 8800GTX do dneška nelituji jediné koruny.
Nejdříve jsem měl jen jednu,s časovým odstupem následně koupil druhou za babku.
Pokud jde o extrémní závislost na ovladačích,za necelý rok co SLI mám jsem neměl jediný problém!!!!![/QUOTE]

Mas dve 8800gtx? No to je sice fakt krasny, ale tady nefungujem na principu ze budem bezhlave chvalit jen to co mame, ale uprednostnujem objektivitu.

1)zavislost na ovladacich. To je fakt, je vyrazne vyssi nez u singl chip karet
2)SLI 8800gtx maj +/- stejny vykon jako jedna gtx260
3)GTX260 ma polovicni spotrebu nez dve 8800gtx
4)Se spotrebuou je spojene i mnohem vetsi teplo ktere musis odvadet
5)Mnohem mensi vyber alternativnych chladicu
6)Vyrazne vic zabitych slotu nez v pripade singl-chip karty.
HiLow (1000)|4.4.2009 20:37
Jeste bych ke dobremu cool.ovu shrnuti doplnil vetrani skrine a s tim spojeny zvyseny hluk.
cool.user (2822)|4.4.2009 23:44
[QUOTE=HiLow;236070]Jeste bych ke dobremu cool.ovu shrnuti doplnil vetrani skrine a s tim spojeny zvyseny hluk.[/QUOTE]

Jo a jeste sem si zapomel na fakt ze velka cast desek nepocita s sli vetsich karet, takze jsou mnohdy zabity sata porty atd.
Logout (4018)|5.4.2009 01:00
Plus to, že pro SLI potřebuješ výkonej zdroj (+1000 Kč) - navíc ten výkonnější zdroj Ti od začátku žere víc, protože než dodáš do PC výkonnější kartu, tak jede "na prázdno" a teda s menší efektivitou.
Gejmer (99)|5.4.2009 01:22
[QUOTE=Logout;236115]Plus to, že pro SLI potřebuješ výkonej zdroj (+1000 Kč) - navíc ten výkonnější zdroj Ti od začátku žere víc, protože než dodáš do PC výkonnější kartu, tak jede "na prázdno" a teda s menší efektivitou.[/QUOTE]

Zdroj si veme jen tolik energie kolik si vezmou počítačové komponenty.
To je snad logické!
mstejska (2912)|5.4.2009 09:01
Zdroj s vetsi wattazi ti vezme vice. Proc?
Protoze pokud je po zdroji napr 400W pozadovan prikon od 100W do 250W, tak potrebujes 25% - 60%
Pokud mas 600W tak se pohybujes 16% - 40%. A v minimalni zatezi je vetsinou ucinnost zdroje nizsi nez pri stredni zatezi. Dela to mozna par wattu, ale je to tak.
Gejmer (99)|11.4.2009 15:21
[QUOTE=mstejska;236123]Zdroj s vetsi wattazi ti vezme vice. Proc?
Protoze pokud je po zdroji napr 400W pozadovan prikon od 100W do 250W, tak potrebujes 25% - 60%
Pokud mas 600W tak se pohybujes 16% - 40%. A v minimalni zatezi je vetsinou ucinnost zdroje nizsi nez pri stredni zatezi. Dela to mozna par wattu, ale je to tak.[/QUOTE]

silnejsim zdrojem se neda nic zkazit, vlastne spis zlepsit, protoze silnejsi zdroj v mensi zatezi = o krapitek vyssi ucinnost ;)
Richmond (8084)|11.4.2009 15:27
...presne naopak :mistake
r34ktor (7477)|11.4.2009 15:32
[QUOTE=Gejmer;237782]silnejsim zdrojem se neda nic zkazit, vlastne spis zlepsit, protoze silnejsi zdroj v mensi zatezi = o krapitek vyssi ucinnost ;)[/QUOTE]
Už tu bylo řečeno, že nemáš pravdu. Pro certifikaci 80plus se zdroje měří s minimální zátěží 20% nominální hodnoty. V oblasti pod touto hodnotou je účinnost negarantovaná, navíc tu má křivka klesající tendenci.



Ideální je tedy volit zdroj, který "padne" do pole 40% - 80% deklarovaného výkonu, kde je účinnost nejvyšší.
Gejmer (99)|11.4.2009 15:43
Uznávám,že v tomto případě jsem pravdu tak docela neměl,tedy s tou účiností.
Nicméně předimenzovaný zdroj není na závadu,pokud nepojede na plnej knedlik,bude se méně zahřívat a bude i podstatně tižší,protože ventilátor se nemusí točit na plný výkon:-)
cool.user (2822)|11.4.2009 15:49
A bude vice zrat a jeho porizovaci cena bude vyssi nez u zdroje slabsiho a optimalnejsiho pro danou sestavu.
Gejmer (99)|11.4.2009 18:24
TO INTRI:

Hele ty xxxxx,na PC Tuningu by tě s tvym chováním agresivním vypískali,bo se tady navážíš bezdůvodně do ostatních uživatelů ty rádoby odborníku.
Podle tvého názoru na ostatní fóra,že jsou to pouze flamovací diskuze je vidět jakej si samolibej egoista!

Z5 k tématu,že jsem neměl pravdu o účinosti zdroje jsem uznal.
Ale že někdo tvrdí takový blábol,že silnější zdroj bude žrát výrazně více,než si skutečně vezmou počítačové komponenty,je do nebe volající!

Pokud jde o negativní reputační body uložené od primitivů,to mě vůbec netrápí.

Z5 k tobě,ty asi jen hrabeš reputační body,že?:D

Docela bych uvítal kdyby se k diskuzi vyjádřil i ten člověk co chtěl poradit s novou deskou.
Opravdu jsem chtěl poradit jemu a né se tady hádat s nějakým xxxxxxxx.

edit:Posero,radši svý příspěvky smažeš aby ostatní neviděli jakej seš hulvát.
faugusztin (453)|11.4.2009 19:00
Gejmer, co chces poradit ?

Mame ti poradit ze si mas zobrat dosky pre Intel s Intel chipsetom, ktore maju snad najzravejsie cipsety na svete ? Mame ti povedat, ze je SLI dobry napad ? Budes platit o 3-4 tisic viac za dosku s NVIDIA cipsetom u socketu, kde mas presne zadefinovane hranice pre upgrade (rozumej maximum je Q9650) ?

To ti tu nikto nepovie, pretoze SLI a Crossfire su velmi zle napady. Potrebujes lepsi vykon ? Predaj aktualnu grafiku a kup si novu - to je jediny a spravny sposob upgradu.

Takze odpovede :
1) neobmedzovanie pri upgrade -> ziadna S775 doska ti toto nesplni, kup si dosku pre i7 alebo i5 (ked vyjde).
2) irelevantne pre i5/i7
3) kup si dosku s cipsetom X58 a podporou SLI.
4) X58 = DDR3. Ale s DDR3 1333MHz budes mat vsetko, len nie vysoky vykon.

Ale kedze chces S775, tak je uvazovanie nad "neobmedzovanim pri upgrade" dost blby napad - pretoze S775 je z hladiska buduceho vyvoja mrtva platforma.

Okrem toho, ano, silnejsi zdroj bude zrat viac. Vysvetlim ti to jednoducho, ak chapes nasobilke, berme ako priklad zdroje Enermax Pro82 a konstantnych 82% ucinnosti v rozsahu podla certifikatu 80Plus :
625W zdroj beziaci na 100W zatazi = 16% zataz, menej ako je certifikovanych 25%. Ucinnost je teda dost pravdepodobne pod 80%, dokonca mozno len 70-75%. Ak ma ucinnost 75%, tak vysledna spotreba z elektrickej siete bude bude 100/0.75 = 133W.
385W zdroj (Enermax Pro-82) beziaci na 100W zatazi = 25,9%, je to v certifikovanom rozsahu a teda ucinnost je tych 82% (minimalne). Vysledna spotreba je 121,95W.

Je 121,95W menej ako 133W ? Ano. pritom je jediny rozdiel medzi zdrojmi ich wataz. Pretoze pod 25% zataze mas nedefinovanu ucinnost, nikto ti 80 a viac percent pod 25% zataze garantovat nebude.
Gejmer (99)|11.4.2009 22:11
Zdravím,ja poradit nepotřebuju to jsi vůbec nepochopil.
Chtěl jsem říct,že fandím multi GPU řešení a stojím si za tím,že to je dobrá věc.
Chipsety od nvidie jsou všeobecně žravější,to je prostě fakt.
Oba chipsety mají výhody i nevýhody u Nvidia chipsetu můžeš například při taktování využít režim "unlinked"
to znamená,že i s průměrnými RAM můžeš dosáhnout super OC výsledků!

Trošku jsem nepochopil tvoji doměnku s Q9650,je to hraniční maximum pro oba(!) chipsety.
Btw:skutečné maximum je QX9770 3,2GHz. Kámoš ho má z Ebay za 450liber.
Bez problému 4,0 Ghz při 1,35 V a mírně zvýšené napětí VTT, NB, SB. Luxusní výsledek.

Že desky pro SLI jsou drahé?Ale blábol na entou,může to tak být ale taky nemusí!!!!
Špičková Top HighEnd deska s Intel chipsetem je třeba s X48 Asus Rampage Extreme u AlfaCompu,což je nejlepší internetový obchod,stojí 7340Kč s daní.

Špičková deska s nforce je třeba Asus Striker II Extreme,ta je u AlfaCompu za 7085Kč s dph.

TAK KDO JE DRAŽŠÍ ? ? ? ! ! ! !

Pokud jde o jediné správné řešení pro upgrade,musím nesouhlasit!!!

Vše záleží na tom za kolik a hlavně jestli vůbec se ti podaří aktualní grafika prodat!
V případě multi GPU řešení (nepočítám X 2 grafiky) se ničeho nezbavuješ,jen přidáváš.

SLI se ti ve většině případů vyplatí.
Mohu poskytnout příklad z mého života.
Koupil jsem 8800GTX za 14tis. v roce 2006.Mohu říct luxus!,všechny hry mi lítaly jak z praku,prostě paráda!
Před rokem se mi naskytla možnost koupit druhou,bazarovou za 3tis. kč.
Výkon je parádní,do dneška nemam s jakoukoliv hrou problémy ani na 30" monitoru samozřejmě s vyjímkou
Crysis a Stalkera,to je na ně opravdu moc.

Takže:

"Predaj aktualnu grafiku a kup si novu - to je jediny a spravny sposob upgradu."

V tomto případě bych tedy měl prodat grafiku tak za 3-4tis. Kč.
Prodělám 10 až 11 tisíc.

Koupit GTX 280 a nebo 9800GX2 za nějakých 13tisíc.

Stručně a jasně,upgrade by mě přišel na zhruba 10tis.!!!

Místo toho jsem jen a pouze koupil za 3tis. grafiku do SLI.
Tak co bylo teda lepší?????!!!

To je jen muj příklad,může se SLI vyplatit ale taky nemusí.

Tot' vše,děkuji Vám všem za nenávistné reputační komentáře.
Závěrem dodávám,že se chovám k lidem tak jak se chovají oni ke mně.
faugusztin (453)|11.4.2009 22:29
A preco si myslis, ze X48 je spicka pre Intel ? Z hladiska OC, teplot atd je aktualna spicka paradoxne P45. X38 ci X48 sa ti oplati jedine ak chces mat 2xPCI-E x16 pre Crossfire.

Extreme procesory bezne nezozenies, duplom nie za normalnu cenu (a ani v buducnosti ich cena nebude radikalne klesat), to ako bezne maximum pre upgrade do uvahy brat nemozme.

8800GTX v SLI ti bude v reale podavat horsie vykony ako jedna GTX260. Iste, budes mat vyssie FPS, ale SLI bude mat vzdy svoje problemy plynuce zo svojej podstaty.

Dalej, viac takychto pripadov ako je tebou uvedeny pripad s 8800GTX sa v buducnosti asi velmi nestretnes. Vykon grafickych kariet v obdobi G80/G92 dost dlho stagnoval, az teraz trochu poskocil s GT200.

Tiez v tvojej matematike je chyba v tom, ze ty beries do uvahy prilis dlhy upgradovaci cyklus pri prilis skorom nakupe karty. Bezne je kupovat kartu ked jej cena uz trosku klesla a predavat ju za priblizne 50-75% povodnej ceny v obdobi po uvedeni dalsej generacie. Vtedy sice na kazdej generacii prerobis 1-2 tisicky, no tych generacii zas tak vela nebolo (8800GTX->9800GTX+ (teoreticky)->GT260/280).

Dalsia vec ktoru vobec neriesis je teplo vyprodukovane dvojicou zravych kariet typu 8800GTX.

Ja netvrdim, ze NVIDIA chipsety su zle - taka GeForce 8200/9300 je podla mojej mienky super cipset. Ale obmedzovat sa pri vybere dosky kvoli SLI je dost blbe... Navyse, ak chces SLI tak tu predsa mas 9800GX2, ci GTX295 (2xGTX275). A nepotrebujes ani dosku s SLI. Ten sposob pouzivania SLI ako praktizujes ty nie je velmi prakticky, ani finacne vyhodny.

PS: Predpokladam, ze mas aj SLI RAM a SLI zdroj... Ved SLI je tak super, ze ?
Janyk1 (997)|11.4.2009 22:42
[QUOTE=Gejmer;237970]
Že desky pro SLI jsou drahé?Ale blábol na entou,může to tak být ale taky nemusí!!!!
Špičková Top HighEnd deska s Intel chipsetem je třeba s X48 Asus Rampage Extreme u AlfaCompu,což je nejlepší internetový obchod,stojí 7340Kč s daní.

Špičková deska s nforce je třeba Asus Striker II Extreme,ta je u AlfaCompu za 7085Kč s dph.

TAK KDO JE DRAŽŠÍ ? ? ? ! ! ! !
[/QUOTE]
Držte mě!!!
1) tady nejde jen o cenu
2) tak drahou desku si koupí málokdo
3) je to věc názoru, ale obecně se dá říct, že Intel+Intel či AMD+AMD je jistota, s nForce bývají občas problémy
[QUOTE=Gejmer;237970]
Pokud jde o jediné správné řešení pro upgrade,musím nesouhlasit!!!

Vše záleží na tom za kolik a hlavně jestli vůbec se ti podaří aktualní grafika prodat!
V případě multi GPU řešení (nepočítám X 2 grafiky) se ničeho nezbavuješ,jen přidáváš.
[/QUOTE]
To je sice pravda, ale je tu technologický deficit oproti nejnovějším modelům a navíc SLI ne ve všech hrách škáluje tak, jak by mělo, a vůbec je s tím řada problémů.
[QUOTE=Gejmer;237970]
SLI se ti ve většině případů vyplatí.
Mohu poskytnout příklad z mého života.
Koupil jsem 8800GTX za 14tis. v roce 2006.Mohu říct luxus!,všechny hry mi lítaly jak z praku,prostě paráda!
Před rokem se mi naskytla možnost koupit druhou,bazarovou za 3tis. kč.
Výkon je parádní,do dneška nemam s jakoukoliv hrou problémy ani na 30" monitoru samozřejmě s vyjímkou
Crysis a Stalkera,to je na ně opravdu moc.

Takže:

"Predaj aktualnu grafiku a kup si novu - to je jediny a spravny sposob upgradu."

V tomto případě bych tedy měl prodat grafiku tak za 3-4tis. Kč.
Prodělám 10 až 11 tisíc.

Koupit GTX 280 a nebo 9800GX2 za nějakých 13tisíc.

Stručně a jasně,upgrade by mě přišel na zhruba 10tis.!!!

Místo toho jsem jen a pouze koupil za 3tis. grafiku do SLI.
Tak co bylo teda lepší?????!!!

To je jen muj příklad,může se SLI vyplatit ale taky nemusí.

Tot' vše,děkuji Vám všem za nenávistné reputační komentáře.
Závěrem dodávám,že se chovám k lidem tak jak se chovají oni ke mně.[/QUOTE]
Ve tvém případě bych asi tu 8800GTX prodal za ty 3tisíce a vzal GTX275-280 za 6-8tisíc, což mínus ty 3tisíce mi dá cenu za přikoupení druhé 8800GTX. Výkonem na tom sice líp asi nebude, ale je tu ještě nižší investice za MB, nižší spotřeba, míň problémů s chipsetem, se SLI, ovladačema...
Richmond (8084)|11.4.2009 22:47
Ruku na srdce - dnes n=je pro AMD stale lepsi nForce (na OC jsou proste lepsi, o tom zadna), ikdyz AMD je vyrovnava, kazdopadne ochylky mezi nforce a amd jsou tak minimalni, ze by u me zvitezilo amd (vykon/cena) nicmene s nforce klidne podam stejne - ne-li lepsi vykon (ovsem v radech setin nebo procent). Otazkou je financni stranka, ktera je majoritnich pripadech rozhodujici (coz u platformy amd je celkem rozhodujici)
Gejmer (99)|11.4.2009 22:53
Já vím,že někomu se může zdát dlouhý upgradovací ciklus,ale já třeba nemám nervy na to,abych každých půlroku sháněl a prodával nový hardware.
Pokud jde o problémy s teplem,to mě vážně netrápí,mám vodní chlazení a teploty jsou luxusní,stejně tak OC,paráda.
Btw:SLI zdroj samozřejmě mám.
cool.user (2822)|11.4.2009 22:56
[QUOTE=Gejmer;237988]Pokud jde o problémy s teplem,to mě vážně netrápí,mám vodní chlazení a teploty jsou luxusní,stejně tak OC,paráda.[/QUOTE]

1) To vazne mas tak akutni nedodstatek soudnosti ze ti prijde normalni sem linkovat obrazek o rozmerech 1476px × 1080px?

2) Kolik lidi ma vodni chlazeni? Prd prd nikdo. To neni argument pro sli ;)

btw: sli zdroj, hezkej lol.
Janyk1 (997)|11.4.2009 22:59
OT z OT: proč je v tom obrázku ještě malej obrázek kompu?
Gejmer (99)|11.4.2009 23:09
[QUOTE=cool.user;237989]1) To vazne mas tak akutni nedodstatek soudnosti ze ti prijde normalni sem linkovat obrazek o rozmerech 1476px × 1080px?

2) Kolik lidi ma vodni chlazeni? Prd prd nikdo. To neni argument pro sli ;)

btw: sli zdroj, hezkej lol.[/QUOTE]


1)obrázek mi přijde uplně normální,nevim co řešíte.Normálka 200kb. S tim snad nido nemůže mít problém tohle načíst!
Jestli se ti to nezdá normální podívej se sem:
http://forums.overclockers.com.au/showthread.php?t=744914

2) Pokud jde o vodní chlazení,těch nadšenců je málo.Ale myslel jsem,že jsem na foru kde jsou i nadšenci a ne že se tu řeší kancelářské sestavy:runaway
Intri (3490)|11.4.2009 23:12
1) nejde o načtení, jde o rozlišení monitorů - ne každý má 2560x1600.

2) tady se řeší všechno - od kancelářských sestav přes výkonné herní mašiny až po psychické nemoci.
Gejmer (99)|11.4.2009 23:16
[QUOTE=Janyk1;237990]OT z OT: proč je v tom obrázku ještě malej obrázek kompu?[/QUOTE]

Nevim co je na tomhle OT,píšeme k tématu.

Pokud jde o obrázek,není můj ale sestavu mam velice podobnou.
Fotky svojí sestavy mam nezkomprimované,myslim si,že pokud bych sem uploadoval
obrázek o velikosti 2,5MB tak by většina uživatelů asi právem vypěnila.
Richmond (8084)|11.4.2009 23:18
Jakoze ja se za nadsencve povazuju, ale proc tu davas fotky kdyz to neni k teematu? Klidne Ti zitra nafotim (mno rekneme az mi prijde) nejaky chill chlazeni a;e porad poradv nechapu. co to ma spolecneho s tematem, nebo s ucinnosti zdroje?
Myslis, ze love mas jenom ty? Tak to sorry, ale kdyz vybehnu ven a nafotim Ti vsechny auta tak bych taky trumfnul vic nez pulku clenu (ted se stydim, nicmene nechchci vubec nijak narazet, verim ze i zapaleni jedinci maji doma "poklad"), ake TO NEVYPOVIDA NIC O ROZUMNOSTI, nybrz o nafoukanosti!
optim (391)|11.4.2009 23:25
[QUOTE=Richmond;237987]Ruku na srdce - dnes n=je pro AMD stale lepsi nForce (na OC jsou proste lepsi, o tom zadna)[/QUOTE]
A proc jsou tedy vsechny rekordy novych AMD procesoru (vzorek - 940, 920, 720, 710 - nejlepsi 3 validovane vysledky) vytvoreny na deskach s AMD chipsety?
Gejmer (99)|11.4.2009 23:31
[QUOTE=Richmond;237998]Jakoze ja se za nadsencve povazuju, ale proc tu davas fotky kdyz to neni k teematu? Klidne Ti zitra nafotim (mno rekneme az mi prijde) nejaky chill chlazeni a;e porad poradv nechapu. co to ma spolecneho s tematem, nebo s ucinnosti zdroje?
Myslis, ze love mas jenom ty? Tak to sorry, ale kdyz vybehnu ven a nafotim Ti vsechny auta tak bych taky trumfnul vic nez pulku clenu (ted se stydim, nicmene nechchci vubec nijak narazet, verim ze i zapaleni jedinci maji doma "poklad"), ake TO NEVYPOVIDA NIC O ROZUMNOSTI, nybrz o nafoukanosti![/QUOTE]


Nejsem nafoukaný,jen jsem chtěl dát sem obrázek SLI,myslim si že je to k tématu.
faugusztin (453)|12.4.2009 00:02
Ach jaj, myslis si ze nevieme ako take SLI vyzera ? :rolleyes:

Vysvetlim ti to inac - chces poradit dosku s podporou SLI ? Bez za OBRom, ten ti z tych 5 dosiek S775 + SLI dosiek dostupnych na trhu urcite poradi tu najlepsiu. Sice kvoli blbosti preplatis strasne palky oproti P45, nuz ale je tvoja volba, tvoje vyhodene peniaze... Len skus pouvazovat - kolko penazi vyhodis za takeho Strikera voci napriklad aj doske s GeForce 9300, ktora je sice bez SLI, no bude o 4-5 tisic lacnejsia. Hned sa "ten tvoj rozdiel" medzi SLI a neSLI doskou zmensuje.
Gejmer (99)|12.4.2009 00:13
[QUOTE=faugusztin;238036]Ach jaj, myslis si ze nevieme ako take SLI vyzera ? :rolleyes:

Vysvetlim ti to inac - chces poradit dosku s podporou SLI ? Bez za OBRom, ten ti z tych 5 dosiek S775 + SLI dosiek dostupnych na trhu urcite poradi tu najlepsiu. Sice kvoli blbosti preplatis strasne palky oproti P45, nuz ale je tvoja volba, tvoje vyhodene peniaze... Len skus pouvazovat - kolko penazi vyhodis za takeho Strikera voci napriklad aj doske s GeForce 9300, ktora je sice bez SLI, no bude o 4-5 tisic lacnejsia. Hned sa "ten tvoj rozdiel" medzi SLI a neSLI doskou zmensuje.[/QUOTE]


To není jen o SLi ale o kvalitě součástek,přetaktování,stabilita,teploty,bios atd...
Názor o vyhozených penězích je tvuj osobní názor.

Pokud to zabrání dalšímu napadání a ponižování mé osoby,obrázek odstraním.
Ikdyž si myslím,že je povedený.
Intri (3490)|12.4.2009 00:16
[QUOTE=Gejmer;238049]Názor o vyhozených penězích je tvuj osobní názor.[/QUOTE]

To je osobní názor asi tak všech, co tady s tebou diskutují. Vždycky jsem si myslel, že víc hlav toho ví víc, než jedna. Zdá se, že tomu tak není. Staré pravdy už neplatí.
Gejmer (99)|12.4.2009 00:18
[QUOTE=Intri;238052]To je osobní názor asi tak všech, co tady s tebou diskutují. Vždycky jsem si myslel, že víc hlav toho ví víc, než jedna. Zdá se, že tomu tak není. Staré pravdy už neplatí.[/QUOTE]

Laskavě nevytrhávej moje příspěvky z kontextu a pokud možno nereaguj vůbec na mé příspěvky.
faugusztin (453)|12.4.2009 00:19
Dalsi, co veri tym vtipom o lepsich suciastkach... Jedine, kde moze byt rozdiel su napajacie vetvy, pripadne lepsi zvukovy kodek na doske. Nic v zlom, ale z hladiska kvality suciastok uz oproti takej P5Q-E ci dokonca P5Q PRO nema Striker II Extreme okrem podpory SLI co ponuknut.
Gejmer (99)|12.4.2009 00:55
[QUOTE=faugusztin;238055]Dalsi, co veri tym vtipom o lepsich suciastkach... Jedine, kde moze byt rozdiel su napajacie vetvy, pripadne lepsi zvukovy kodek na doske. Nic v zlom, ale z hladiska kvality suciastok uz oproti takej P5Q-E ci dokonca P5Q PRO nema Striker II Extreme okrem podpory SLI co ponuknut.[/QUOTE]

Nic ve zlém,ale počti si zde:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14301
Je tam něco málo o těch tvých všudekvalitních součástkách,opravdu si myslím,že jsou součástky lepší a horší.
Intri (3490)|12.4.2009 01:03
[QUOTE=Gejmer;238068]Nic ve zlém,ale počti si zde:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14301
Je tam něco málo o těch tvých všudekvalitních součástkách,opravdu si myslím,že jsou součástky lepší a horší.[/QUOTE]

To se ale týká zdrojů, ne základních desek nebo rozšiřujících karet. Nehledě na to, že trodas je tady taky dobře známá postavička ( a zrovna tak neoblíbená ).
faugusztin (453)|12.4.2009 01:04
[QUOTE=Gejmer;238068]Nic ve zlém,ale počti si zde:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14301
Je tam něco málo o těch tvých všudekvalitních součástkách,opravdu si myslím,že jsou součástky lepší a horší.[/QUOTE]

Ukaz mi jediny elektrolyt na P5Q PRO. Ved priamo na produktovej stranke mas :
100% High-quality Japan-made Conductive Polymer Capacitors!
VRM 5000hrs lifespan @105°C, 500,000hrs @65°C
Gejmer (99)|12.4.2009 01:14
O tvé desce toho nemám moc nastudované,tudíž nedovedu momentálně posoudit.
Tak se nezlob:o Věřim,že tva P5Q PRO je kvalitní.
Intri (3490)|12.4.2009 01:17
Nejde jen o jednu konkrétní desku, jde o to, že nepotřebuješ desku za 7 tisíc, abys na ní našel kvalitní součástky.
faugusztin (453)|12.4.2009 01:21
[QUOTE=Gejmer;238075]O tvé desce toho nemám moc nastudované,tudíž nedovedu momentálně posoudit.
Tak se nezlob:o Věřim,že tva P5Q PRO je kvalitní.[/QUOTE]

Nemam P5Q PRO. Chcem ti iba vysvetlit, ze ta hlaska o "kvalite suciastok" je totalny nezmysel. Ani najlowendovejsia doska typu P5K SE/EPU nema polymery... A to, na co si odkazoval bolo prave o nebezpeci elektrolytickych kondenzatorov, ktore na ziadnych novsich doskach nie su - nezavisle od toho ci ide o lacnu alebo drahu dosku.

Ako hovorim, jediny rozdiel okrem pripadneho cipsetu je pocet vetiev pre napajanie CPU, chipsetu a RAM, rozdiel v pouzitom zvukovom kodeku (od Realteku alebo ineho vyrobcu) a doplnkovej vybave ako napriklad vizualne pekne, ale uplne zbytocne heatpipe chladenie u niektorych dosiek.

Jedine, za co si priplacas u dosiek s nForce 7x0 je moznost mat SLI, ako aj extremne horuci cipset a nejake blbosti nepotrebne pre 99,9% ludi. A priplatit si 3-4 tisicky len za to, aby som neskor mozno usetril 3-4 tisicky je blbost, aj ked si myslis nieco ine.

Jednoducho, ak chces SLI, tak Intel X58 a Core i7. Alebo AMD AM2+ s nejakym Phenom II X4.
optim (391)|12.4.2009 01:29
[QUOTE=Intri;238070]Nehledě na to, že trodas je tady taky dobře známá postavička ( a zrovna tak neoblíbená ).[/QUOTE]
Jsem myslel, ze s jeho nazory ohledne kvality kondenzatoru (byt ne tak vyhrocene - viz spatne kondenzatory ve vsech "desktop" zdrojich) zde panuje tichy souhlas.

[QUOTE=faugusztin;238071]Ukaz mi jediny elektrolyt na P5Q PRO. Ved priamo na produktovej stranke mas :
100% High-quality Japan-made Conductive Polymer Capacitors!
VRM 5000hrs lifespan @105°C, 500,000hrs @65°C[/QUOTE]
Vtip je v tom, ze kolikrat tohle u desek z RoG serii neuvadi - ze by se nebylo cim chlubit? A neexistuji taky nahodou spatne polymery? Tady sice pisou japonske, ale to neni pravidlem - a co si mam myslet o tech thajskych a jinych?
faugusztin (453)|12.4.2009 01:36
optim, a ty si fakt myslis ze u Striker II Extreme pouzivaju ine suciastky ako u P5Q Deluxe, P5Q-E ci P5K ? Optimista.