reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se zapíná se spožděním/vůbec

Rejj (47)|5.4.2009 09:18
Zdravim,

Core2duo 2.13ghz ->3.08ghz
Gforce 8800gt (taky jemně taktnutá)
P5b od Asusu
2x2gb ram (ocz)
zdroj: Aopen ATX-400TNF (vyměněný větrák). Je na něm napsáno AOpen (ale někdo mě řikal, že to jsou fortrony?)


Všiml jsem si, že zdroj neustále i při vypnutém PC píska. Takový ten vysoký nechutný ton, kterej rodiče slyšej, až když daj hlavu ke zdroji. Já sem za blázna, když vejdu do bytu a v noci ho slyším z vedlejší místnosti:stupid. Pomůže jen vypnutí zdroje, nebo vyndání ze sítě (pískání přestane tak po 20 vteřinách).
Když vypnu a zapnu zdroj, počítač cca 10 minut nenastartuje (ani stopa po aktivitě - ani se neroztočej větráky na zlomek vteřiny...vůbec nic se neděje), jako by se potřeboval vzbudit. Toho většinou docílím bouchnutím do zdroje:thumb, nebo čekáním (ani jedno není 100% úspěšnost). Když sem pohnul s kabelama, tak se to taky najednou rozběhlo - nevím jestli náhoda nebo co). Když jsem konečně schopnej ten krám rozběhnout, tak po stisku Power musím (ne vždy) čekat cca 10-20sec, než komp začne reagovat:runaway.
Když komp už běži, tak je to v pořádku a žádný problémy sem nespozoroval.

Chci se tedy zeptat, jestli to může být i něčím jiným, než zdrojem. Nechce se mě kupovat novej a pak zjistit, že problém je jinde.
kevin00 (10238)|5.4.2009 10:27
Rozhodně bych ten zdroj vyměnil ;) Zkus si před nákupem zdroj zapůjčit od svého kamaráda a vyzkoušej. Aopen podle mě Fortron nebude. Můžeš zdroj rozdělat a podívat se jestli v něm nejsou nafouklé kondenzátory.
Pískání můžou způsobovat cívky (transformátor) ve zdroji. Nejlepší by bylo sundat bočnici case a dát ucho do počítače. Jestli nepíská jiná komponenta v počítači.
speedsnail (4876)|5.4.2009 11:11
Tohle je na 90% nekvalitním zdrojem. Kondenzátory se po odpojení od sítě vybijou a po znovupřipojení jim to těch 10min trvá než se nahoděj.

např. Corsair VX450 to vyřeší s přehledem a rezervou.

Jinak to bzučení ty slyšíš a rodiče ne, protože se stářím ucho ztrácí citlivost na vysoké frekvence. Na stejném principu fungujou "mosquito" vyzvánění do mobilu, které děti slyší ale rodiče/učitelé ve škole ne.