reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nevadí sluníčko?

Liqid (410)|5.4.2009 11:51
Zdravím, jelikoz nam uz prislo jaro resim novy problem. Mam NTB viz podpis na slole kde na nej cca 8hod sviti slunico. mam starost zda se nemuze neco stat s diplayem ci necim podobnym. Nekdy je vyko rozpalene ze se na nem da jen stezi udrzet ruka (je cerne).
astec (1823)|5.4.2009 11:59
Když je rozpálený obal, tak bude teplý i vnitřek. Že by to chytilo plamenem to asi ne, ale elektronika nemá ráda teplo a proto se musí chladit. Prostě, dle mého názoru Ti mašina dříve odejde
KunNy (410)|5.4.2009 12:04
Viz astec, je sice pěkné že jsi napsal že na něj svítí sluníčko, ale chtělo by to i teploty kterých NTB dosahuje - ideálně všechny, zjistíš je např Everestem.
Richmond (8084)|5.4.2009 12:08
Kdyz na nem neudrzi ruku tak to bude vic nez 50°
BTW na smazeni vajec je lepsi pouzit panev :mistake
astec (1823)|5.4.2009 13:00
[QUOTE=Richmond;236158]Kdyz na nem neudrzi ruku tak to bude vic nez 50°
BTW na smazeni vajec je lepsi pouzit panev :mistake[/QUOTE]

Děkuji. Bral jsem za hotovou věc, že když to pálí tak je to dost horké. Ale tím Everestem (například) je možné zjistit, že když je to na povrchu horké, tak je to také teplé i uvnitř. A je předpoklad že při zapnuté mašině i trochu více.
Jinak jsem nenapsal že na něj svítí sluníčko, to napsal tazatel. Já u něj doma nejsem, abych mněl tyto informace
Richmond (8084)|5.4.2009 13:36
[QUOTE=astec;236168]...[/QUOTE]
Ja to taky nepsal Tobe, ale tazateli...
Liqid (410)|5.4.2009 14:04
tak 1. jadro CPU ma 50°C a 2. ma 56°C
disk 45°C
GPU dioda 64°C
trodas (1753)|5.4.2009 14:18
To není tak zlé, ale asi to bude za cenu nepoužívání a vysokých otáček ventilátoru, když NTB nemůžeš udrřet v ruce, ne?

Zatáhl bych závěs/roletu. Stejně se v takovém slunci nedá dělat nic, protože nic není vidět...
astec (1823)|5.4.2009 15:14
[QUOTE=Richmond;236174]Ja to taky nepsal Tobe, ale tazateli...[/QUOTE]

Já jsem nereagoval na Tebe, ale -KunNy- . Moje chyba. Mám oddělit lépe témata.
Správná odpověď zní:

Původně odesláno od -KunNy-
Re: Nevadí sluníčko?
Viz astec, je sice pěkné že jsi napsal že na něj svítí sluníčko, ale chtělo by to i teploty kterých NTB dosahuje - ideálně všechny, zjistíš je např Everestem.

Děkuji. Bral jsem za hotovou věc, že když to pálí tak je to dost horké. Richmond to rozvedl polopaticky. Ale tím Everestem (například) je možné zjistit, že když je to na povrchu horké, tak je to také teplé i uvnitř. A je předpoklad že při zapnuté mašině i trochu více.
Jinak jsem nenapsal že na něj svítí sluníčko, to napsal tazatel. Já u něj doma nejsem, abych mněl tyto informace
cool.user (2822)|5.4.2009 15:28
Ja bych mel jen malou pripominku k everestu.

Everest prece nemeri teploty vika /ve viku, ktere schytava 95% slunecniho svitu, tudiz mi prijdou teploty cpu hdd atd zcela nepodstatne, protoze se nejedna o soucast ktera bude svitem nejvic trpet. Osobne povazuju display za natolik citlivou elektroniku, ze bych ho v zadnem pripade nenechaval ve stave kdy kvuli slunecnimu svitu na nem nejde udrzet ruka.
Logout (4018)|5.4.2009 16:01
Pokud ho máš takhle např. na stole a nemůžeš/nechceš zatáhnout závěsy/rolety/..., tak si před nim (teda spíš za nim :-)) udělej z A3 čtvrtky stínítko....
Rozhodně bych ho na přímym slunci zbytečně nenechával.
KunNy (410)|5.4.2009 16:20
astec: Já taky nereagoval na tebe, ale na autora topicu - ve smyslu: chtělo by to vědět teploty (od něj). Asi jsem se špatně vyjádřil.
cool.user: Usoudil jsem, že když na ntb svítí slunko, tak se bude více zahřívat i v jiných místech než jen displej - záleží pod jakým úhlem na něj bude svítit.
IMHO jsou teploty na stav bez zátěže zbytečně velké.
Richmond (8084)|5.4.2009 16:38
Ne ne, cool to myslel naprosto spravne a Logout tez...
Ja osobne bych se takhle k notesu nechoval :mistake
Liqid (410)|5.4.2009 18:49
diky za rady zitra si pujdu koupit zaves (ted mam jen zaluzie a chci videt ven)
cool.user (2822)|5.4.2009 18:57
[QUOTE=Liqid;236269]diky za rady zitra si pujdu koupit zaves (ted mam jen zaluzie a chci videt ven)[/QUOTE]

Jeste jednou alternativou (pokud to teda dobre chapu tak, ze notebook je otecen vikem ke slunci) by byla koupe nejake svetle nalepky na NB, ktere jsou ted dosti popularni.
Liqid (410)|5.4.2009 21:22
To je jiste zajimyvy napad, ale s ohledem na to zem pisnej na model meho NTB s kresbou na vyku i tele tak asi nalepka nebude nej volbou. Dik za napad.
Richmond (8084)|5.4.2009 21:38