reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Používáte dynamický kontrast?

Intri (3490)|7.4.2009 01:49
Pokud zvolíte "ne", napište taky, prosím, proč. Rovněž, prosím, hlasujte jen v případě, že máte monitor dynamického kontrastu schopný, nebo s ním alespoň přicházíte do styku, byť příležitostně.

Osobně ruším dynamický kontrast jako první věc, kterou dělám, když mám používat nějaký monitor. Je to jednoduše proto, že mě ty změnu jasu ruší.
8-bit (16)|7.4.2009 03:10
Nepoužívám. Taktéž mě to vyloženě otravuje, navíc když monitor ty změny jasu trubic pořádně nekompenzuje panelem. Prostě se viditelně mění jas celého obrazu, aspoň u mojeho 2408wfp. Tady tohoto výmyslu ale není potřeba, takže je možné že je tato oj??ávka u monitorů s TN panelem a udávaným kontrastem na způsob 50.000:1 vyřešena o něco dokonaleji (neměl jsem možnost ani potřebu to porovnat). Asi bych to ale nesnesl ani v tomto případě.
Richmond (8084)|7.4.2009 03:37
Mno doufam, ze jsem se neunahlil a pujde to vypnout i na televizi (Tamtung, 2mil:1:notsure). Ale jak tak koukam, mate na podobny kraviny stejny nazor - mam tak rad kdyz mi "chytra" elektronika zacne "prikraslovat" obraz. U fotaku totez - Lumix FZ30 (digitalni "zrcadlovka") - zacne v interieru sumet, v exterieru obcas "neodhadne" barvy :mistake.
U drtivy vetsiny Asusu a Samsungu (TN, low-end) to nejde snad ani vypnout, LG se mi zdaji "nejcernejsi".
Intri (3490)|7.4.2009 03:47
Z vlastní zkušeností vím, že T220 ( a tudíš asi i všechna Tčka ) a 2343 ( a opět tudíž asi všechny xx43 panely ) vypnutí marketingu podporují, je na to přímo položka, byť mimo OSD menu. U jednoho z nejlevnějších LG ( 20", nevím už přesně, jaký model ) sice nikde v OSD ani mimo něj nebyla o dynamickém kontrastu zmínka, ale jeden z představených profilů jasu/kontrastu ho nepoužíval ( tuším, že to byl režim Normal ). Takže u LG bych taky věřil, že dynamika půjde vypnout.
Richmond (8084)|7.4.2009 03:57
Jj, u LG se to snad jmenuje FEngine, na profil Cinema/Game nepouzitelny vubec, kazdopadne na 25% jasu se to jaks-taks da ale jak na tom bude za rok, to ani nechci videt ;)
Doufam, ze na tom Eizu to vypnout pujde (uplne idealni by bylo nastavit si rozmezi brightness ocamcat-pocamcat a nechat si to regulovat pres to oko)
matyyy (2527)|7.4.2009 08:52
nepoužívám můj monitor to naštěstí neumí
a vlastně jsem dodnes nevěděl, jak to funguje
xmarek (1676)|7.4.2009 09:29
Nepoužívám. Monitor to umí, ale v okamžiku když jsem to zapnul tak se monitor začal chovat nějak nekontrolovatelně. :(
cool.user (2822)|7.4.2009 09:42
Pouzivam jen preddefinovane profily, ale dynamicky kontrast v zadnem pripade. V pripad meho samsunga (223bw) je navic schopen naprosto neuveritelne rozhodit barvy.
astec (1823)|7.4.2009 21:51
Od té doby, co mi zobrazil monitor pokaždé jinak barevně rozloženou práci tak jsem toto vypnul
Jiziii (796)|7.4.2009 21:55
Taky to nepoužívám a ani to muj monitor neumí :D
robky (3195)|7.4.2009 22:45
Tiež dynamiku nepoužívam - zvýšený jas ma takpovediac "oslepuje" a farby sa mi v tomto režime zdajú neprirodzené /Samsung 931BW/. Naproti tomu u LCD TV Sharp Aquos som s dynamickým režimom celkom spokojný ...
hyro (80)|7.4.2009 22:51
NE :)

cokoliv co je dynamicke a "inteligentni" vypinam (dynamicky kontrast, regulace podsvetleni na zaklade vstupu z jasoveho cidla na monitoru) naopak jedina funkcni jasova regulace (nastesti i nevypnutelna) je v eizo displejich, ktera srovnava jas na uzivatelem definovanou hodnotu a zamezuje jeho kolisani...
AndrewCZ (278)|8.4.2009 07:55
Ne u svého monitoru jej nepoužívám, protože obraz nevypadal vůbec hezky a nevyhovovala mi rychlá změna jasu monitoru.
wanrouter (126)|11.4.2009 18:01
Vyskusal som ho, v praci to mame zapnute na niektorych predvadzacich monitoroch. Suhlasim s tym, ze niekoho to moze rusit a ze si nevie zvyknut. Da sa to ustat :)) je to vec zvyku. Doma to nepouzivam, v praci to na niektorych monitoroch mame a ludia si zvykli, nikto sa nestazuje.
Dufinos (422)|21.5.2009 16:29
Osobně jsem tohle u svého monitoru nikdy ani neřešil... Mám už docela staršího 19" Acera, kterého jsem prostě napíchl do PC, automaticky jsem vycentroval obraz a nic dalšího neřešil... Pro mě je důležité, že alespoň něco vidím :D :D Takže odpověď byla "ne"