reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Realtek ve Vista

Tichavoda (14)|7.4.2009 18:15
Zdarec, přišlo mi PC s předinstalovanými Vistami. Realtek je ,,jakoby" nainstalován, na žádných discích ho nemám. a problém je v tom že vůbec nejde spustit. Stáhl jsem si přímo od realtek.com ovladace. Ale kdyz je chci nainstalovat tak Vista oznami ze produkt neni digitalne podepsán . Při kliku na ,,Přesto instalovat ... " mě stejně nepustí dál

Prosím o radu, nebo o programu, kterým bych to mohl nahradit, protože takhle mi hrají jen 2 repra z 5.1 i když v default programu vše nastaveno mam

(integrovaná zvukovka od intelu)
Richmond (8084)|7.4.2009 18:18
Zkus odinstalovat stare ovladce, vycistit system pomoci Driver Cleaner & Driver Swepper a nainstaluj aktualni ovladace. Uplne nejlepsi by bylo, kdybys napsal jakou mas desku, popr. presny typ zvukovky
Intri (3490)|7.4.2009 18:19
To je asi 64b Vista, že? Až zmizí POST obrazovka BIOSu při startu PC, mačkej F8, dokud se neobjeví nabídka možností spuštění Visty. Jedna z těch možností bude něco jako "nevyžadovat digitálně podepsané ovladače", nebo tak nějak, nepamatuju si to přesně. Když to zvolíš, budeš moct až do příštího restartu instalovat nepodepsané ovladače.
Tichavoda (14)|7.4.2009 18:43
Zákl. deska : ASUS P5KPL intel g31 -775 ...
Zvukovka : Intel high definition audio
Tichavoda (14)|7.4.2009 20:14
Nainstaloval sem 2 pro svoje Visty ty 64, ale realtek jako by nikde nebyl, primo spousteci ikona neni, ostatni nereaguji

Nevyresil by to jiny programek, podobny tomuto, potrebuji jen nejaky program kde si budu prepinat z 5.1 na sluchatka

Uz sem asi otravny, ale poradte prosim
Richmond (8084)|7.4.2009 20:16
V Ovladacich panelech ses koukal?

edit: ono je to nejaky .cpl ale jak se presne jmenuje to uz si nepamatuju :mistake
Tichavoda (14)|7.4.2009 21:09
Do ovladacich panelu sem samozrejme koukal, .cpl sem nasel, po poklikani zadna reakce, a v ovladacich panelech furt nic