reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prodleva po stisku pravého tlačítka myši

petrade (5)|8.4.2009 08:42
Dobrý den,

prosím o radu. Po označení jakéhokoliv souboru či ikony a stisku pravého tlačítka myši (chci se dostat do nabídky např. vlastnosti) má počítač časovou prodlevu cca 8 vteřin. Toto se stává někdy (cca v polovině případů). Je to strašně nepříjemné a bohužel nevím, jak to odstranit. Pořád musím čekat. Na jiném počítači bez problémů. Snad jsem to napsal srozumitelně. Poradíte někdo? Díky.

Mám Windows XP Pro SP3 + veškeré aktualizace, Intel Core2 6300 (2x1,86GHz), 4GB DDR2 800, 320GB HDD, grafika onboard Intel G965.
Deee-aN (3834)|8.4.2009 11:45
IMHO nejdůležitější bude uvést značku a typ myši (PS2, USB, bezdrát). Máš poslední BIOS? Co ovladače myši?
petrade (5)|8.4.2009 12:10
Myš je Microsoft Wheel Mouse Optical PS/2 + USB přechodka. Na druhé mašině je ta samá myš a bez problémů. BIOS aktuální, ovladače součástí Windows.
Michal Koláček (120)|8.4.2009 12:20
Dobrý den,

svůj dotaz omezujete pouze na ikony na pracovní ploše. Nastává tento problém i v jiných případech užití pravého tlačítka (kliknutí v prohlížeči, programovém prostředí aplikací, ve hrách atp.)?

Mě se tohle stávalo taky pouze u ikon na ploše a jen v některých případech. Chybu jsem nedokázal identifikovat, ale souviset může s konkrétní ikonou/souborem. Třeba můžete zkusit problémovou ikonu smazat a vytvořit ji znovu, možná problém zmizí. Vím, že to není řešení, ale nic jiného mě v tuto chvíli nenapadá.

M.
Zoidik (1405)|8.4.2009 12:21
Jestli máš na desce PS2 konetor, tak ji zkus zapojit bez redukce / pochopil jsem že ji popužíváš z toho jak jsi to psal /
petrade (5)|8.4.2009 13:56
Tak jsem zkoušel z USB sundat redukci na PS/2 a nepomohlo to.
Co se týká předchozího dotazu, problém se týká ikon na ploše, při procházení různými složkami a např. i v Corelu při otevírání souboru, kdy procházím taktéž různé složky a soubory. Například v prohlížeči vyskakuje nabídka okamžitě po stisku pravého tlačítka, tzn. týká se to asi jen u souborů a složek... Týká se to i při spouštění např. souboru*.pdf, kdy na něj 2x poklepám myší, následuje prodleva a až pak se začne spouštět vybraný program.

Posílám odkaz na malé AVI, kde je problém vidět.

http://petr.accept.cz/problem.avi

Na začátku videa stisknu na ikoně pravé tlačítko myši a pak je vidět následná prodleva, než se zobrazí nabídka.
Michal Koláček (120)|8.4.2009 14:22
Můj předpoklad byl tedy správný. V prohlížeči se tento problém nevyskytuje, a tak bych vyloučil HW potíže samotné myšky. Jak jsem psal, bude to něco se soubory/ikonami.

Podle mé nepotvrzené verze bych šel cestou úklidu na vašem pevném disku. Defragmentace nebo něco podobného. Možná aktivovat indexování souborů, tady se pohybuji už na tenkém ledě a spíše spekuluji. Snad mě někdo doplní/opraví.

Zkoušel jste nějakou ikonu smazat a znovu ji vytvořit? Zkopírovat/přesunout soubor a následně na něj aplikovat pravé tlačítko myši? Jsou nějaké rozdíly? Samotného by mě příčina velmi zajímala, protože jsem se s tím setkal také.
petrade (5)|8.4.2009 14:58
Tak ikony, spíše soubory vytvářím každý den a projevuje se to pořád stejně, tudíž varianta zkopírování či přesun souboru nic neřeší. Defragmentace disku je provedena - bez efektu. Indexování na disku je zapnuté. Úklid disku - snažím se pravidelně disky uklízet. Nyní jsem vymazal nepotřebné soubory, odinstaloval nepotřebné programy, vysypal koš, odstranil soubory ze složky Windows/Temp, odstranil soubory v Temporary Internet Files atd...

Vyzkouším teď restart a dám vědět...

Po restartu pořád stejné...
speedsnail (4876)|8.4.2009 16:23
Chtělo by to ještě pročistit a defragmentovat registry. Nic víc už mě nenapadá.. :notsure
robky (3195)|8.4.2009 20:41
Podobný problém som dávno riešil, preto si nepamätám program ktorý ho spôsoboval - myslím, že to malo niečo spoločné s komprimáciou(WinRar alebo niečo podobné) a určite bol zaradený v kontexovej ponuke. Riešením bola opravná inštalácia (resp. odinštalovanie a nainštalovanie) a to asi kvôli nejakému porušenému záznamu v registroch.

Takže by som navrhol preinštalovať programy, ktoré sú v kontexovej ponuke alebo použiť nejaký program na hľadanie chýb v registroch ...
fancis (21)|8.4.2009 21:26
Zkus vytvořit nového uživatele, jestli ti to v něm taky bude dělat. Když to bude stejný, vyzkoušej co radí robky.
petrade (5)|9.4.2009 17:28
tak vymazání programů z kontextové nabídky nepomohlo, ale když vytvořím nového uživatele a přihlásím se, tak to nedělá... Poradíte co dál?... (díky)
Draken (1578)|12.4.2009 22:00
problém se podle mě nachází buď přímo na ploše a nebo v souborech profilu (documents and settings)
zkus promazat tempy ve složce
C:\Documents and Settings\XXX(tvoje jméno profilu)\Local Settings\Temp

pak mrkni na velikost celé složky profilu (a i na velikost plochy)....

pak je možná ještě problém v programech po spuštění.... v msconfig se můžeš mrknout co se pouští při startu...