Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: Hledám LCD

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Zdarec, vybírám LCD monitor. Mám požadavky:
    1. Velký -> tak aby se tam vlezlo víc oken (prohlížeč, komunikátor a total commander, apod.), líbil by se mi WideScreen
    2. Ostrý -> očekávám výbornou čitelnost, takže TN technologie jde mimo hru
    3. Podání barev -> čím lepší tím lepší
    5. Cena do deseti, dvanácti tisíc (to bude problém)

Co dělám:
    * Programuju -> potřebuju hodně místa na obrazovce, čím víc kódu zaberu, tím víc,.. adidas (programování mi zabírá 75% času u PC)
    * Čtu -> čtu články na internetu (20% PC času)
    * Grafika -> jen občas tam zaskočím, primární je programování (5% PC času)

Co by jste mi doporučili? Díky

PS: http://www.dgx.cz/trine/item/lcd-vam-znici-zrak, jsou tam zajímavé komentáře
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od numero
    Všechna LCD jsou z principu ostrá, včetně těch vyrobených TN technologií.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

1. Velký -> tak aby se tam vlezlo víc oken (prohlížeč, komunikátor a total commander, apod.), líbil by se mi WideScreen

- Ideální pro Tebe bude 20" nebo 21" WIDE panel (1680x1050), záleží na finančních možnostech. 12 000,- zrovna není úplně ideální cena (zde se zrovna láme cenová/technologická mez). Být na Tvém místě, třeba i měsíc počkám, ale seženu si ještě kolem 2 000,- Určitě se Ti to vyplatí, ostatně monitor nekupuješ na týden

- každé LCD je ostré, používá-li se v nativním rozlišení. Pokud není ostré, nebo nějak bliká apod. je monitor vadný, popřípadě je nekvalitní grafická karta (pokud to jen malinko jde, použít DVI!)

3. Podání barev -> čím lepší tím lepší

Opět naprosto nejvíce záleží na možnostech Tvé peněženky. Velmi slušný poměr cena/kvalita nabízí např. Samsung 215TW (21") jehož cena se ve slušných obchodech pohybuje lehce nad 14 000,- včetně DPH (ten jsem měl na mysli i v prvním případě)

5. Cena do deseti, dvanácti tisíc (to bude problém)

Už jsem se k tomu vyjádřil, takže opravdu kapku problém.
    Ovšem na programování by Ti podle mě mohla stačit i levnější TN technologie... možná bych to ještě zvážil.

PS: http://www.dgx.cz/trine/item/lcd-vam-znici-zrak, jsou tam zajímavé komentáře

A k tomuto článku, nevím co měl jeho pisatel za problémy, ale LCD neproblikává, je ostré a není potřeba kvůli němu měnit font atp. -Alespoň jsem takový problém v životě nezaznamenal (pokud monitor nebyl vadný). Clear Type vypadá zajímavě, ale zatím jsem mu nepřišel na chuť, mám radši, klasické "nevyhlazované" písmo a to mám taky LCD a navíc TNko a hooooodně stařičké

Zvaž ještě tu cenu, pokud řekneš striktně NE, 12 000,- je strop, mrkneme po něčem jiném.

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Mno, tak na toho Samsunga jsem četl jen samé špatné věci. Zvyšuji strop na 14.000 CZK (ale nevím kde to naberu ). A TNko fakt ne. Moje grafarna je GeFORCE FX5600 256MB RAM. JE to už malinko starší kouske, ale snad stačí.

Registrace
    May 2006

Mno, tak na toho Samsunga jsem četl jen samé špatné věci. Zvyšuji strop na 14.000 CZK (ale nevím kde to naberu ). A TNko fakt ne. Moje grafarna je GeFORCE FX5600 256MB RAM. JE to už malinko starší kouske, ale snad stačí.
    A co například jsi o něm četl?
    -Například nepěknou věc zvanou LAGování, co?

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Vynechávky? Je o něm na czechcomputer.cz v kometarich,...
    Ted se divam na http://www.pcexpert.cz/lcd-monitory-...023-etl670b017 Co na to rikate?

Registrace
    May 2006

Vynechávky? Je o něm na czechcomputer.cz v kometarich,...
    Ted se divam na http://www.pcexpert.cz/lcd-monitory-...023-etl670b017 Co na to rikate?
    Ten ale není širokoúhlý Nevím co si o něm myslet, parametricky vypadá slušně, ale nemám žádnou praktickou zkušenost. Možná ji zde na fóru někdo jiný má

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Njn, toho jsem si nevšiml. Tak co http://www.pcexpert.cz/lcd-monitory-21/asus-mw221u ?

Registrace
    May 2006

Njn, toho jsem si nevšiml. Tak co http://www.pcexpert.cz/lcd-monitory-21/asus-mw221u ?
    Slušné TNko, avšak docela drahé

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

aha, tak ne. Dlouhodobě nedostupné se kupuje špatně

Registrace
    May 2006

aha, tak ne. Dlouhodobě nedostupné se kupuje špatně
    Ještě jednou se zeptám, protože mě to zajímá, když jsi to nakousl. Co nepěkného jsi slyšel o Samsungu 215TW? Nadělím si ho k Vánocům

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

[/OT]no k tomu programovani: zrovna ted by se mi nejvic hodil sice sirokouhle, ale s fci PIVOT chtelo by to o par radku vic...
    nevim jestli na programovani nejak vyrazne sirokouhle pomoze, kdyz je nizsi=min radku...[/OT]

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mech13
    [/OT]no k tomu programovani: zrovna ted by se mi nejvic hodil sice sirokouhle, ale s fci PIVOT chtelo by to o par radku vic...
    nevim jestli na programovani nejak vyrazne sirokouhle pomoze, kdyz je nizsi=min radku...[/OT]
    já vidím spíš tu výhodu, že si člověk dá více oken vedle sebe

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Už nevím, možná to byl jiný samsung. Aj tak, 15 tisíc je moc. Měním strop na 13.000Kč. Díky

Registrace
    May 2006

Už nevím, možná to byl jiný samsung. Aj tak, 15 tisíc je moc. Měním strop na 13.000Kč. Díky
    No dobře

EDIT: Potom bych tedy na Tvém místě trochu ušetřil a volil bych například tohle:
    http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?zbo=30750 (jako nejlevnější variantu, pokud člověk nechce TNko)
    a výborný je tenhle (za dané peníze): http://lcd.nej-ceny.cz/20616/20-lcd-...8ms-repro.html

Jinak pak bych možná zauvažoval o 22" monitoru na TNku. Myslím, že by konkrétně Tobě, pro Tvé účely mohla být TN technologie plně dostačující.
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 14-12-2006 v 21:22

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Hledám: RTS 2. sv. v.
    Od typek.cz v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-09-2012, 14:47
  2. Hledám hru typu
    Od shotokan san v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-04-2012, 12:23