reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím o radu ohledně zdroje

MCCloak (1)|14.12.2006 21:48
Zdravím,
mám následující dotaz, koupil jsem si novou sestavu, jedná se o desku socket 939 nForce 4 Ultra, paměti 2x512 Kingston CL2 Kit, procesor AMD Opteron 144 přetaktovaný na 2.25 Ghz (jmenovitá FSB je 1.8 GHz), grafickou kartu Gainward Bliss 7600 GS, dále používám 200 GB disk a CD vypalovačku.

Chci se zeptat, zda mi k provozu této sestavy postačí 200W zdroj? Chtěl jsem to vyzkoušet, jestli to půjde nebo ne, ale kamarád mi tvrdí, že bych tím mohl něco spálit. Myslel jsem že zdroj by se měl při nadměrném odběru vypnout. Můj druhý dotaz tedy je, zda opravdu mohu některou z komponent zničit?

Děkuji za odpovědi
HEAD (235)|14.12.2006 21:50
No podle me to ani nepude zapnout:D.kazdopadne 200w je malo.Chce to aspon 350w Fortrona.
boboco (1987)|14.12.2006 21:54
[quote=MCCloak]Zdravím,
mám následující dotaz, koupil jsem si novou sestavu, jedná se o desku socket 939 nForce 4 Ultra, paměti 2x512 Kingston CL2 Kit, procesor AMD Opteron 144 přetaktovaný na 2.25 Ghz (jmenovitá FSB je 1.8 GHz), grafickou kartu Gainward Bliss 7600 GS, dále používám 200 GB disk a CD vypalovačku.

Chci se zeptat, zda mi k provozu této sestavy postačí 200W zdroj? Chtěl jsem to vyzkoušet, jestli to půjde nebo ne, ale kamarád mi tvrdí, že bych tím mohl něco spálit. Myslel jsem že zdroj by se měl při nadměrném odběru vypnout. Můj druhý dotaz tedy je, zda opravdu mohu některou z komponent zničit?

Děkuji za odpovědi[/quote]

Podobné experimenty nedoporučuji! A myslím, že ten 200W zdroj ani nebude mít přídavné čtyřpinové 12V napájení, takže To není možné ani zkusit. Pokud by ho náhodou měl, stejně bych si tenhle pokus odpustil, může to být nějaký nekvalitní zdroj a může Ti do desky ošklivě "prsknout".
P@pi (1519)|14.12.2006 22:05
Znám kamaráda, kterému to funguje, ale po chvíli to spadne. Rozhodně bych to nezkoušel a koupil nějaký levnější 350W zdroj.
robky (3195)|14.12.2006 22:19
Väčšina PC komponentov má v manuále min. požiadavky na zdroj.Vyskúšať to môžeš:stupid , ale len na vlastné riziko. A potom neviem, či ti ten ohorok v rámci záruky vymenia
tequilla (1015)|15.12.2006 11:26
S takovejma experimentama by jsi mohl svoji novou sestavu poslat do mist, odkud se uz zadna soucastka nevraci. Rika se mu kremikovy nebe.
EDIT: A tobe v baraku by to pritom asi dost zasmradlo...
aldafallout (194)|15.12.2006 11:43
Taky se prikladam k nazoru: Radeji nezkouset! I Kdyby ti nahodou system nabehl, tak si myslim ze nespustis ani hru a hned to padne. Tvoje sestava nevypada spatne, takze si myslim ze 1000 korun za nejaky dostacujici zdroj urcite bude mozno obetovat. Doporucuji taky fortrona a nebo mam dobry zkusenosti s LCPower. V nizke cenove relaci delaji pomerne silne zdroje. konkretne 560W rev.2 je velmi slusny zdroj pro danou cenovou relaci.
immortal_shw (18)|23.1.2007 11:20
[QUOTE=aldafallout]Taky se prikladam k nazoru: Radeji nezkouset! I Kdyby ti nahodou system nabehl, tak si myslim ze nespustis ani hru a hned to padne. Tvoje sestava nevypada spatne, takze si myslim ze 1000 korun za nejaky dostacujici zdroj urcite bude mozno obetovat. Doporucuji taky fortrona a nebo mam dobry zkusenosti s LCPower. V nizke cenove relaci delaji pomerne silne zdroje. konkretne 560W rev.2 je velmi slusny zdroj pro danou cenovou relaci.[/QUOTE]

Naprosty souhlas, pokud mas takovou sestavu, mel bys venovat pozornost i nejakymu adekvatnimu zdroji. Ten napad :mistake s 200W zdrojem mi prijde dabejsky :D Sice by to mohlo zafungovat, ale jde hlavne o to, aby to fungovalo bezproblemove a bylo to stabilni. S 200W zdrojem, troufam si tvrdit, se ti to nepovede. Driv jsem na zdrojich setril, ale od te doby, co mi jeden low-end zdroj (myslim ze to byl nejakej EuroCase 300W ... myslim) oddelal desku .... uz to je par let :-) ... tak koupi zdroje nepodcenuju, a to samy doporucuju i tobe.