Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 31

Téma: Boot USB flash disk

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

pokud BIOS nepodporuje bootování z USB, asi moc šancí není?
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

S tím nic neuděláš. Jedině se podívat po modifikovaném BIOSu, jestli to neumí.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Paráda, mám tu ještě někde 16 MB SD kartu, která byla ve fotoaparátu, tak ta je myslím ideální jako bootovací médium Protože z těch asi 30 disket, které jsem dostal, už mi zbývá čímdáltím méně
    Když pošleš dobré bumbání tak Ti jich až pojedu do Brna stovku vemu......

Registrace
    Apr 2007

OT: zatím mi to stačí...a na bumbání tu mám jen půlku Cpt. Flinta )) /OT

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

No ale pokud to mas jeno kvuli tomu h* toolu od samsungu, tak to ani nepotrebujes. Zkus hdparm, je i pro Windows XP. Prave vcera jsem resil to same. A kdyz se mi konecne podarilo nabootovat z usb do free dosu tak mi ten samsungovej tool po spusteni okamzite rebootnul pc. Tak jsem hledal dal a nasel hdparm. to umozni nastavit AAC (ztiseni disku) taky. Pak jsem delal testy na Samsungu SP1614N (160GB asi 4 roky stary) a to ztiseni je fakt poznat. Seek uz neni skoro slyset a v HD Tach neni zpomaleni skoro ani poznat. Ale svisti porad stejne. Tak se chystam na noveho 640GB Westerna
    Naposledy upraveno uživatelem mstejska: 10-07-2008 v 22:17 Důvod: HD Tool -> HD Tach

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
    hippouss - tu samou jsem pouzil take a bootuje to jak nic. Dokonce bootuji i z CF/SD karet, ne jen z USB klicenky - ale to jen kdyz mate ctecku, no. Rozhodne doporucuji a myslim, ze uz jsem to tu v nejakem threadu postoval...
    Já to zkoušel zprovnit u kamaráda z SD karty, sice to bootovalo, ale když jsem chtěl spustit nějaký soubor, který mi dir normálně vypsal, že tam je, vyhodilo mi to chybu. Čím to ? Musí se soubory, které chci spustit, někam dát ? Třeba do té složky CD-ROM ? Protože v AUTOEXEC.BAT je něco o jednotce R: a CD-ROM či co. To jsem z toho jelen

Pravidelný diskutér Avatar uživatele hippouss
    Registrace
    May 2006

co si pamatuju, tak ja to hazel vzdycky na usb flashce primo. Mam tu taky SD 16MB kartu z fotaku, tak bych to testnul, ale ten HP tool mi to pres interni ctecku na notebooku nechce nacist. Rek bych ze potrebuju ctecku pripojenou bud pres USB nebo pres interni USB konektor na zakladni desce

to trodas: co si mel za ctecku ze ti to ten tool nacet?

Registrace
    Apr 2007

Já mám normálně čtečku 5v1 za 60 Kč a vytvořit to pomocí těch souborů jde, bootoje to, akorát když chci spustit nějaký soubor, napíše to jakousi chybu se sektorem či co a mám volby Abort, Igore, Fail

Je pravda, že jsem zkoušel spustit přímo .EXE soubor GoldMemory, ale z diskety se to spustilo normálně a teprve pak vyhodilo chybu s nějakým ovladačem (viz stránky GM), ale tady nic, jen chyba že to nejde vůbec spustit

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Tusim ze na jednom cd/dvd od Asus desky byl nejakej programek co umi switchovat mezi jednotlivymi partitionsny, byl myslim v nemcine ale i tak jsem to rozjel. Na SD karte jsem mel normalne skrytou partition s MS-DOS (FAT12) a dalsi normalne FAT32 nebo NTFS a pri prvnim bootu to hodilo okno s moznosti volby partition coz bylo luxusni. Umelo to udelat z SD karty presny format FDD, CD nebo HDD

edit: Nebylo to u Asus Commando?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Já mám normálně čtečku 5v1 za 60 Kč a vytvořit to pomocí těch souborů jde, bootoje to, akorát když chci spustit nějaký soubor, napíše to jakousi chybu se sektorem či co a mám volby Abort, Igore, Fail
    tak sem tu SD dal do mp3mana a uz si to vzalo (no musi to byt pres USb port, s interni cteckou v NB si neskrtnu ) a pak sem to i bezproblemu bootnul a cokoli z SD karty spustil, zkousel sem ji jeste prehodit do fotaku a bootovat z nej a taky bez problemu...

nebo problem treba ve flashce jestli neni trebas vadna?

Registrace
    May 2008

booky maji zakazany bootovani z ctecky, ale po uprave tim programkem to jde i z ni - takhle jsem to resil ja kdyz jsem nemel externi mechaniku a potreboval jsem nainstalovat OS do UMPC

Registrace
    May 2006

nj ale jak se ta utilita jmenuje?

Registrace
    May 2008

mno ja uz ji hledam (uvidim az po resetu az z toho nabootuju), od svy desky jsem nenasel cd - mozna je to na tom zelenym asusackym

Registrace
    May 2008

Ranish Partition Manager, ten switcher je na boot cd vytvorenym Nerem 8 a jmenuje se tusim WWB.EXE
    Připojené soubory Připojené soubory

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Kura jsem to nějak zkazil a nemám čas přijít na to jak se to maže, všem se omlouvám. Chtěl jsem jen reágovat na téma, ale o dost postů zpět. No Tak tohle je návod jak na usb boot flash (bez ntfs podpory), třeba to někomu pomůže, když je to apson dobře zařazené v rubrice. http://magor-ghost.borec.cz/2008/09/...etova-karta-2/
    Naposledy upraveno uživatelem magor-ghost: 23-10-2008 v 20:35

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední