reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Catalyst 9.4 (Sapphire 3870 Toxic)

Ivo Mašek (507)|9.4.2009 15:12
Včera na ATI (a dnes na download webu Sapphire) vyšly ovladače verze 9.4 (používám verzi 9.3 od Sapphire)
Máte někdo počáteční zkušenosti s těmito ovladači? Oplatí se? (vím, namítnete - tak si je vyzkoušej, ale třeba už někdo na tom "paří")
husky14 (4214)|9.4.2009 15:21
Jestli nemáš problémy s funkcí karty a nehraješ hry, tak ti tyhle drivery moc nepomůžou, ve hrách je to výkonově +- 0. Imho tyhle Catalysty hlavně opravujou nějaký bugy.... ;)

Osobní zkušenost nemám :p
Ivo Mašek (507)|9.4.2009 17:05
Díky. Tak to si jimi nebudu tedy zabývat.
wanrouter (126)|13.4.2009 18:21
Cital som na nete ze obsahuju lepsi modul na zistenie maximalnych stabilnych taktov.

Dnes to vyskusam... preco nie. Mam Vista 64 a tak mi ostava taktovat len cez CCC
Salamander (6177)|13.4.2009 19:00
Dnes jsem je zkousel :)

Opravdu se s nimi da lepe taktovat pres OverDrive, berou mnohemy vyssi takty :)
Jinak, klasicky porod pri instalaci (2x neuplna, napotreti OK :notsure), jinak zadne vyraznejsi zmeny jsem nezaznamenal :)
Dufinos (422)|16.4.2009 09:22
[QUOTE=Salamander;238835]Dnes jsem je zkousel :)

Opravdu se s nimi da lepe taktovat pres OverDrive, berou mnohemy vyssi takty :)
Jinak, klasicky porod pri instalaci (2x neuplna, napotreti OK :notsure), jinak zadne vyraznejsi zmeny jsem nezaznamenal :)[/QUOTE]

chápu to dobře, že se ti to "klasicky" daří instalovat až na potřetí? V čem je problém? Osobně si to nedokážu představit, jelikož já prostě kliknu a hotovo... Akorát se mi vždycky přehodí obraz mezi TV a monitorem, takže to musím přehodit v Cat zpátky...
mstejska (2912)|16.4.2009 09:26
To by me taky docela zajimalo, co vam dela takove problemy v catalystech. Naposledy jsem s nimi mel 'problem' pred 2 roky, kdyz jsem se snazil 'naroubovat' nove catalysty pres puvodni drivery dodane acerem k noteboku. Od te doby pouze install, reboot a ok.
Smeli (2302)|16.4.2009 10:09
[QUOTE=mstejska;239908]To by me taky docela zajimalo, co vam dela takove problemy v catalystech. Naposledy jsem s nimi mel 'problem' pred 2 roky, kdyz jsem se snazil 'naroubovat' nove catalysty pres puvodni drivery dodane acerem k noteboku. Od te doby pouze install, reboot a ok.[/QUOTE]

Ve vistách není potřeba ani ten reboot ;) Jinak se přidávám k požadavku - co děláš špatně, že ti to nejde? :)
Salamander (6177)|16.4.2009 10:13
To mi rekni ty :D mam takovy dojem, ze to zpusobil spusteny Folding, nejak si neuvedomuju, ze bezi ... mohlo to byt klidne tim :(
Smeli (2302)|16.4.2009 11:15
[QUOTE=Salamander;239932]To mi rekni ty :D mam takovy dojem, ze to zpusobil spusteny Folding, nejak si neuvedomuju, ze bezi ... mohlo to byt klidne tim :([/QUOTE]

To by i mohlo, mi se někdy stává, že mi F@H při najetí systému nebo při zhazování klienta shodí ovladač GK.
Ivo Mašek (507)|16.4.2009 19:55
No já jsem si je před pár dny také nainstalil, tedy pouze drivery. Co mě k tomu vedlo?
Pořídil jsem si mého oblíbeného Sapphire, a to verzi HD3870-Toxic. Doposud jsem měl Sapphire HD3850. Nainstalil ovladače catalyst 9.3. A nastal občasný problém. Při projíždění některých webů se nedokončila stránka (nebo dokončila, ale rozsypalo se vše na té stránce, jako čaj), a asi po 2 vteřinách vyběhla ATI hláška - několik anglických vět. celkem dlouhé povídání. a protože spíše vládnu ruštinou (pozůstatek ze školních let), než angličtinou, tak jsem si toho moc nepřečetl, nehledě na to, že po chvíli hláška zmizela a web se načetl celý (tam, kde byl rozsypaný, tam došlo k restaru Windowsů). Dělalo to pouze u některých webů. U her (občas si odlehčím u SniperElite - kosím tam vojáky NKVD :D a to já můžu), ani u filmů, apod., a u mnoha webů, atd., vše v pohodě. Tož jsem nainstalil verzi 9.4 a .......... musím zaklepat, vše funkční, žádné potíže. zatím jsem naprosto spokojen
Dufinos (422)|21.4.2009 11:26
[QUOTE=Ivo Mašek;240114]No já jsem si je před pár dny také nainstalil, tedy pouze drivery. Co mě k tomu vedlo?
Pořídil jsem si mého oblíbeného Sapphire, a to verzi HD3870-Toxic. Doposud jsem měl Sapphire HD3850. Nainstalil ovladače catalyst 9.3. A nastal občasný problém. Při projíždění některých webů se nedokončila stránka (nebo dokončila, ale rozsypalo se vše na té stránce, jako čaj), a asi po 2 vteřinách vyběhla ATI hláška - několik anglických vět. celkem dlouhé povídání. a protože spíše vládnu ruštinou (pozůstatek ze školních let), než angličtinou, tak jsem si toho moc nepřečetl, nehledě na to, že po chvíli hláška zmizela a web se načetl celý (tam, kde byl rozsypaný, tam došlo k restaru Windowsů). Dělalo to pouze u některých webů. U her (občas si odlehčím u SniperElite - kosím tam vojáky NKVD :D a to já můžu), ani u filmů, apod., a u mnoha webů, atd., vše v pohodě. Tož jsem nainstalil verzi 9.4 a .......... musím zaklepat, vše funkční, žádné potíže. zatím jsem naprosto spokojen[/QUOTE]

V poslední době, co jsem zaregistroval na svojí HD4850 byly "nepovedené" akorát 9.1 a 9.2... Padaly mi na nich hry... Přitom 8.12 byly bez problémů... Od 9.3 je zase vše v pohodě... Na 9.4 jsem si zatím také žádného problému s nestabilitou nevšiml...