reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaké odkládaci LCD do 4.500,- s dph

vsn (140)|9.4.2009 23:18
Zdravím, co by ste mi doporucili za LCD do 4,500 s dani? ... bude na vyšku vedle meho hlavniho LCD (NEC 20WGX2) v podstate mi na nem pobezi jen intradenni grafy komodit ...

rozliseni od 1680*1050 - 1920*1200 (může být i 1080)
DVI
nemám problém s lesklým displayem...

hlavne aby byl pouzitelny i na vysku ..

děkuji
speedsnail (4876)|10.4.2009 10:28
Takže potřebujeme něco s pivotem. Těch se zas tolik nevyrábí, ale namátkou velmi oblíbený Samsung 2243BW je zrovna náhodou v akci, takže se vejde do 4,5k :thumb
vsn (140)|10.4.2009 23:26
nepotrebuji s pivotem ... monitor bude na zdi ... a pokud to je VESA 100mm tak to musi jit nasroubovat i obracene ne? ;)

btw a co tuten? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63190 .. byl přidan 3.3.09 tak snad bude nejnovejsi ne? ;) a ma HD rozliseni
Intri (3490)|10.4.2009 23:53
HD rozlišení je celkem pádný argument, ale Samsung bude podstatně kvalitnější, řekl bych, že především v rovnoměrnosti podsvícení. Záleží na tom, jestli chceš hlavně zobrazovadlo, nebo jestli potřebuješ i nějakou tu kvalitu.

A co se týče pivotu - při umístění na zeď ho sice nepotřebuješ, ale pohlídej si, abys ten obraz měl taky čím otočit. Jestli se nepletu, ani Vista ještě není schopná otáčet obraz na monitoru, to umí až Windows 7. Obvykle to umí ovladače grafických karet, ale pohořet můžeš s integrovanými grafikami. Možná jsou malé prográmky schopné obraz otočit, to nevím ( a momentálně nejsem na připojení vhodném pro plošné googlení ), ty by ten účel mohly splnit taky, ale pořád by byly lepší vyzkoušené metody než náhodně vygooglený program.

EDIT: Tak se pletu. Právě jsem to zkusil na XP - stačí CTRL+ALT+kurzorová šipka. I XP samo dokáže otáčet obraz, i když jsem nikdy v nastaveních orientaci obrazu neviděl. Klávesová zkratka ale funguje, takže doopravdy - pivot nepotřebuješ. Tedy za předpokladu, že to nefunguje jen pro hlavní monitor, to už teď nemám jak vyzkoušet.
vsn (140)|11.4.2009 10:51
díky ... no me to s tou sipkou nefunguje ale normalne v catalistech mam ati radeon 4800 series 1 a 2 a u kazdyho si muzu nastavit co chci ;) takže by to problém být nemel

jééé ted jsi mi nasadil brouka do hlavy ... pokud se to da bez problemu pouzivat tak za stejnou cenu bych bral lepsi rozliseni pokud tam nejsou moc velky rozdily ... na zobrazovani grafu, popr. brouzdani po netu, icq a tak nepotrebuju extra kvalitu zvlast kdyz hlavni monitor má S-ISP

budu to muset koupit ale az přístí mesic .... pže mi chcipl zesilovac a je momentalne prednejsi :/ pze pouzivat sluchatka u PC neni moc pohodlny ...

nějaký tip? i bazarovy ... mel jsem staryho technicse 70W
speedsnail (4876)|11.4.2009 10:58
FullHD na 21,5" monitor mi prijde moc drobné, těch 1680 je imho akorát (zvlášť když se tam bude zobrazovat text)

Jinak k audiu.. já bych doporučil.. starýho bazarovýho technicse, sony, panasonica (sám zvučim z PC přes 2x100W technics SU-VX720)
vsn (140)|14.4.2009 22:47
ok, dekuju, neco vyberu ;)