reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jaký je váš ideální počítač?

husky14 (4214)|10.4.2009 10:35
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaký je váš ideální počítač?

Postavte si společně s ostatními svůj počítač snů a udělejte si tak alespoň virtuálně radost. Rozpočet máme neomezený a záleží tedy pouze na vaší představivosti, požadavcích, snech a přáních. K čemu by vám takový ideální počítač sloužil, co na počítači nejraději a nejčastěji děláte? Ať už jsou vaše přání jakákoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
mstejska (2912)|10.4.2009 10:55
Dnes je to Maly notebook do 10", s vykonnym CPU, dostatecnou RAM (4GB), dobrou grafikou, SSD, s integrovanym TV tunerem, GPS a samozrejme vydrzi aspon 3 - 4 hodiny.
cool.user (2822)|10.4.2009 11:02
Staci ze funguje (zdravim salamandra :D ) .
MartyMcFly (222)|10.4.2009 12:13
Zdravím,
pro mě osobně by byl nejideálnější do terénu odolný tablet, který by měl výdrž 10hodin i víc, ale při tom by musel mít rozumnou hmotnost a výkon. Pro domácnost by mě bohatě stačilo nějaká skládačka, která by utáhla několik virtuálních systémů plus moje nástroje na správu sítí a programování. Idální k tomu by byly tři 24" monitory .. jou jou ještě kdyby na to byly peníze :-D

Howk.

P.s. Hledám sponzory :runaway
r34ktor (7477)|10.4.2009 12:54
Ideální počítač neexistuje...
drk2222 (0)|10.4.2009 12:55
Hmm tak vezmeme to poporade
1. cely pocitac basti do 50W
2. grafika dost vykonna na to aby utahla renderovat neco co je prakticky nerozeznatelne od reality kolem nas
3. procesor dost vykonny na to aby zvladal obsluhovat hromadu veci naraz
4. system takovy aby byl schopen emulovat a spustit kde co v sirokem dalekem okoli, mel vlastni AI a skutecne komunikoval s uzivatelem i hlasem
5. monitor ktery by dokazal promenit jednu ze sten mistnosti ve virtualni 3d "plochu"
6. se zvukem snad za takovy problem nebude, ale nebylo by od veci kdyby to umelo eliminovat ramus z okoli

No a jelikoz to mmntalne nehrozi, tak je to vlastne sumafuk, hlavne dyz to pobezi bude to levny a moc to nebude zrat (a zvladne to nejakou tu oblibenou gamesu) :0)

Z dnesnich realnych notebooku by se hodilo neco co by v sobe melo radeon mobility 4850 + 4gb ramky 9clankovou baterku 15-16" lcd s rozlisenim aspon 14xx*900 a kvalitou displaye se blizilo stolnim s-isp a cenou do 20kkc :0)
Drobcek9056 (115)|10.4.2009 13:16
Momentalne moj book DELL XPS M1330, zatial moja najlepsia volba vo vybere booku.

A ako stolny by som uvital DELL XPS All-In-One, konkretne One 24, len zial este sa nepredava na Slovensku :(.
Gouranga (699)|10.4.2009 13:16
Neco, co by v klidu bylo schopny vypinat zbytecny jadro/a procesoru (zbyly jadro radne podtaktovat - ne na 2GHz nebo 1.6GHz v pripade C2 serie), povypinat casti grafiky (shader procesory, na co stovky MB pameti ve 2D? - uz proto nechapu proc nvidia opustila od toho systemu na vypinani dedikovany karty) a treba v pripade prehravani hudby schopny si ji nacist do pameti a vypnout disky a nasledne i automaticky stahnout vetraky na minimum... to by bylo fajn :-)
Mars_cz (0)|10.4.2009 13:17
Ten, co mám, mi bohatě stačí. Jenom kdyby byl kompletně ovládán mým hlasem včetně psaní textů atd. To by byla paráda :)
Richmond (8084)|10.4.2009 13:46
Do kapsy: Wibrain, ale s gsm kartou, aby se z nej dalo pohodlne telefonovat
Na ven: 7" tablet, dualcore, idealne s vysokou vydrzi a z horciku/hliniku
Na doma: prakticky cokoliv co se povazuje za dnesni standart, hlavne rock stable a nesmi hucet, jen tise sevelit. Monitor bych si pral 22" widescreen crt, nebo 20" skleneny lcd (a ne za 25k) ;)
Do koupelny: odolny gumovy tablet, abych si ho mohl vyndat ze sprchy a polozit na vanu vedle mydla :rolleyes:
speedsnail (4876)|10.4.2009 13:50
Pro mě by to momentálně byl notebook/netbook s velikostí tak aby se na něj akorát vešla standardní klávesnice (předpokládám cca 11"?). Píšu všema deseti a na 9-10" netbooky neposkladam prsty, na druhou stranu dnešní 12" notebooky už jsou zas dost težké (CDromka, klasícky HDD..) a drahé.

Výbava zhruba: ULV dualcore (atom je příliš pomalý), slušná integrovaná grafika s digitálním výstupem. 10-11" (1280*768-800), GPS, mobilní internet a hmotnost kolem 1kg a výdrž alespon 6h (předpokládám tedy LED podsvícení, SSD disk, vypínatelná jádra+shadery). Cena kolem 10k.

Myslím že nejsme moc daleko a další generace netbooků něco podobného nabídne.
Intri (3490)|10.4.2009 14:04
Konečně nějaké téma pro celkem hluboké zamyšlení.:-)

Sice se nepíše, jak moc fikce to má být, ale ideál by to chtělo zhruba takový: určitě notebook, čím menší, tím lepší, samozřejmě co nejvýkonnější po všech stranách ( procesor, paměti ( nejmíň 8 GB ), grafika a SSD disk(y) ), výdrž by to i přes vysoký výkon takových 5 hodin. Měl by mít dobrou klávesnici, na které by se dalo pohodlně psát všemi deseti, touchpad by měl být dostatečně velký ( rozhodně větší, než je běžně k dostání dneska ). Možnosti zabezpečení alespoň pomocí otisků prstů by měla být samozřejmost u každého notebooku. Grafická karta nesmí postrádat digitální výstup. Displej dotykový a oddělitelný od notebooku, samozřejmě reagující na více dotyků najednou.

No a samozřejmě chybět by nesměly žádné dnešní samozřejmosti, čili dostatek USB portů ( naprosté minimum jsou 3 ), wi-fi, BT a takový výbavička. V budoucnu, až bude dostupné, neměl by postrádat ani bezdrátové USB.

Snad jsem na nic nezapomněl.:-)
karo1 (150)|10.4.2009 15:03
Z toho co sa da dnes kupit tak na doma by som bral i7 965XE, 2xGTX295, Corsair Dominator 6Gb, Velociraptor na system a 2 samsungy F1 103UJ, vodne chladenie
a na vonku Acer Aspire 8930G-904G100WN
speedsnail (4876)|10.4.2009 15:13
[QUOTE=karo1;237537]
a na vonku Acer Aspire 8930G-904G100WN[/QUOTE]
lol to není počítač snů, ale nočních můr ne? :D .. Superkvalitní Acer velikosti a hmotnosti serfařskýho prkna :thumb
Richmond (8084)|10.4.2009 15:31
Kdyz uz Acer, tak spis Predatora (samozrejme po vymene "strev"), z notesu jednoznazne Voodoopc Envy ;) nebo uchvatny desktop Omen (dalsi fotecka a jeste drevene provedeni)
jeninicicek (205)|10.4.2009 16:07
Rychlý nejméně 4 jádrový cpu,nejméně 16 GB ram (aby se dala část použít na ramdisk, ze kterého by jel systém, a právě spuštěné programy), 1TB SSD, 3d brýle, hlasové ovládání, pořádnej zvuk, pár usb a dalších portů a tichý běh. A hlavně software s plnou kompatibilitou na cokoli si vzpomenu, který nemá zbytečné hlášky a nepadá - ale to asi chci na dnešní dobu moc.
elesde (4)|10.4.2009 18:40
no tak pre mna by bolo najidealnejsie toto :
1. Velkost PSP
2. Dotykovy display
3. Vydrz baterie na 2 dni pri plnom hrani a zapnutom wifi
4. LAN port
5. Vykon : HD4890, Phenom II X4, 6GB DDR3 RAM
6. Cena pod 10 000
7. QWERTY klavesnica
8. podpora PSP,PC,XBOX360,PS3,PS2,Symbian(vsetky verzie),WM(vsetky verzie),mrtve UIQ, linuk hier/app
9. Bodaj by to jestvovalo :D

Takze toto je moja dream zostava... Toto by mi v poho stacilo....
Neregistrovaný (0)|10.4.2009 19:11
MB: Tyan Thunder n3600M
CPU: 2x AMD Opteron 64
Ram: 65Gb DDR2 ECC reg.
LCD: Soyo citrine series
VGA: 4870X2
HDD: Segate Cheetach 15k.5 300gb + 1x SSD - 128Gb
Intri (3490)|10.4.2009 19:27
[QUOTE=speedsnail;237541]lol to není počítač snů, ale nočních můr ne? :D .. Superkvalitní Acer velikosti a hmotnosti serfařskýho prkna :thumb[/QUOTE]

Nech ho, každý, kdo chce Acera, časem prozře.:-) Jen je teda samozřejmě otázka, kolik tisíc ho to bude stát.
jrx (1880)|10.4.2009 19:45
Dobře, já zůstanu pro tentokrát na zemi...

Do školy na psaní a zábavu při nudných hodinách/přestávkách malý Gigabyte TouchNote T1028. Na cesty (třeba na chatu, pro zábavu při dlouhých chladných večerech) nějakou hezky vybavenou mašinku od Alienware. Na doma potom pracovní/herní stanici postavenou na Intel Nehalem (vodou chlazený) na nějaké hezké desce (nejlíp od gigabytu), 24GB pamětí, pořádné ssd diskové pole, 2x ATI Radeon 4890 (čti: fanatikův sen) atd.. :) Ale kdybych měl opravdu neomezené finanční možnosti na nákup takových hraček, asi by to nakonec dopadlo trochu jinak
xmarek (1676)|10.4.2009 21:02
Ideální počítač (v mým případě asi notebook). V prvé řadě kvalitní servis (Bohužel nerespektování 2-leté záruky se týká i Lenova a to u baterií). Potom asi IPS, matný, LED podsvícení, symetrický rámeček a hmotnost tak kolem 1.5 a řada Thinkpad. Bohužel se nevyrábí a ani vyrábět nebude.
Intri (3490)|10.4.2009 22:32
[QUOTE=xmarek;237611]Bohužel nerespektování 2-leté záruky se týká i Lenova a to u baterií). [/QUOTE]

Na baterie, tuším, se nevztahuje zákonná dvouletá záruka. Baterie prostě 2 roky životnost nemají, je to jak potravina. Na bramborový salát ti 2 roky záruku taky nedají. Na baterie se běžně vztahuje záruka jen půl roku. Pravda, kvalitnímu servisu by neuškodilo, kdyby dával 2 roky záruku na notebook jako celek, tj. včetně baterie ( třeba nárok až na 4 nové baterie po dobu 2leté záruky na noťas ), ale povinnost nemají.
grapherX (888)|11.4.2009 08:41
Zatím jsem spokojený s tím co mám. Vše co potřebuji zatím zvládá v pohodě. Takže já mám svůj ideál pro mně. Sice bych snesl nějakou silnější grafiku a ktomu nějaký čtyřjádro, ovšem nevím jestli bych to vůbec naplno využil. Hlavní co bych uvítal na ideálním PC by bylo ovládání hlasem.
odb (505)|11.4.2009 11:06
Chcel by z vas niekto idealnu zenu (chlapa), asi nie. Spolocny zivot s idealnym clovekom by stratil urcite caro. Tak ani ja netuzim mat idealny PC. Stratil by som tym predstavy, sny o idealnom PC :) . Tiez trapenia a male radosti s tym mojim nedokonalym . Nenenavstevoval by som toto forum, lebo by som tu nepotreboval hladat pomoc a nepomahal druhym pri marnej snahe mat ten idealny PC.

Moj aky-taky idealny pocitac dnes tvoria moje 3 pocitace. Domaci server s Atomom (cena, mala spotreba, zalohy, stahovanie dat, testovanie), PC ShuttleX (maly s dostatocnym vykonom pre urcite veci), hlavne PC (vykon). Na notebooky som nikdy nebol a asi nikdy nebudem. Je to pre mna len mobilny pracovny pomocnik.

Co mi vzdy v PC trapilo bol vykon mojej grafiky v hrach. Presnejsie jej rychle zastaranie a poslednych rokoch aj ich spotreba. Tak k spokojnosti mi chyba dostatocne vykonna GK karta s nizkou spotrebou. Vdaka (ne)kvalite novych hier sa aj tento nedostatok straca, lebo na stare klasiky dnes staci aj integrovana GK.
Intri (3490)|11.4.2009 13:30
Heh, teď se mi ještě připomněl jeden nedávný sen.:-) Byl právě o ideálním dálkovém ovládání k PC. Nebyl to notebook jako takový, jen to bylo zavírací. Velice tenké, sotva pár mm, taky extrémně lehké, ale dost pevné pro pohodlné ovládání. Displej to mělo poměrně velký, tipl bych tak 10", dotykový, na něm byla plocha Windows ( takže prakticky vzdálená správa ). Displej zabíral prostor celé vnitřní strany víka, do posledního milimetru plochy šlo o dotykový displej s celkem vysokým rozlišením ( dost vysokým pro pohodlné zobrazení čehokoliv ). Kupodivu byl bílý ( já bílé PC moc nemusím ), nepamatuju si ale, jak vypadalo samotné tělo. Asi měl klávesnici, ale v tom snu jsem ji nikdy nepoužil.:-) Každopádně se mi hodně líbilo, jak to bylo lehké i přes svou velikost, která rozhodně nebyla kapesní. A velmi svižně to reagovalo. Prostě hezký nerdovský sen.:-)
Neregistrovaný (0)|11.4.2009 14:29
10" netbook s 2 jadrovym 2Ghz CPU, ktere na baterky pojede 1jadro/500Mhz, 4GB RAM, 250GB 2,5" disk, 4GB Flashdisk na OS, ktery po startu sam sebe dulezite hodi do RAM, GB LAN, BT, WLAN, GPS, 3x USB vedle sebe, int./herni grafika prepinatelne automaticky dle napajeni, zakladni baterie alespon 5 hodin skutecne prace.

K tomu dokovaci stanici s DVI, DVD-RW, 3,5" HDD, 8x USB.

Dale moznost pred reinstalaci stahnout ISO s posledni verzi OS, ovladacu a pribalenych programu. Servis next bussines day.
czhunter (775)|11.4.2009 15:22
Něco jako brýle, kam by se promítaly informace, podobný jako dostával Terminátor - tzn. prostě se na něco díváte a dostáváte informace přímo o té věci + další příbuzný záznamy, ovládání čočkou oka + myslí (stačí jen pár příkazů, +-3, to už dnes je řešitelný)
Výkon není potřeba, data se berou z cloudu ... jediná nepříjemnost budou ty otravující reklamy :)

Mimochodem pokud někdo chce vědět, jak vypadá ideální počítač, tak ten je v seriálu Buttobi CPU :)
http://favor-anime.blogspot.com/2009/01/buttobi-cpu-i-dream-of-mimi.html (ano, ta slečna skutečně JE počítač)
rockforpeople (10)|11.4.2009 16:06
Musím částečně souhlasit s názorem výše, že svůj vysněný stroj již mám - chtělo by to tedy ještě lepší grafiku, ta není nikdy dost dobrá a přidat další 4gb ram:-)mno a další dva monitory 22" wide jest třešničkou na dortu mého pomyslného práhu radosti:)
Boris Yelcin :) (0)|11.4.2009 19:48
Před dvěma lety to byl ThinkPad R61i...Dodnes slouží k mé plné spokojenosti.

Dnes by to byl notebook o velikost 14" - 15" max, s plnou klávesnicí (nechápu ty, co booky navrhují - proč místo numpadu jsou po stranách 3cm pásy prázdnoty), matným displejem s LED podsvícením a full-HD rozlišením. Požaduji odolnou konstrukci (vnitřní rám, popř. celé tělo z hořčíku nebo nějakých slitin), výdrž na baterii 1 pracovní den trvale na plný výkon. Váha ideálně 1,5 - 2kg; 3,2 kg obludku už dál tahat nehodlám :)

Požaduji t-i-c-h-o. Často pracuju v noci a větráček, byť na střední otáčky, začně po delší době lézt krkem. To samé HDD. Výrobci, dělejte co umíte, klidně odvádějte teplo do víka-radiátoru, ale o větráku nechci už ani slyšet. Vůbec, cokoliv, co se točí nebo jinak generuje hluk nemá v ntb co dělat :)

Co se HW týče, mobilní čtyřjádro (nejraději Intel) a 4GB RAM, nVidia Quadro grafiku s možností přepnutí na integrovaný čip, 250+ GB diskového prostoru. Wifi, BT, IrDa, GPRS. Klávesnici, která vydrží a zachovává klasické rozložení - ne ty přeházené pomr***é krámy, které má tak v oblibě Aker nebo HP. Osvětlení klávesnice - lampička v rámu displeje nebo podsvícení, to je fuk. Ovládání trackpointem, možnost otočení displeje do režimu "tablet" s ovládáním tlakově citlivým perem. Jednoznačně dokovací konektor a napájecí zdroj integrovaný v těle notebooku (nejlépe s vytahovacím kabelem :)) - klidně oželím mechaniku, jen když nebudu muset pořád myslet na to, abych náhodou někdy nezapomněl na zdroj nebo na kabel od něj..

Porty: 3-4 USB, DVI-D, HDMi, IEEE1394, Gbit LAN, audio ( na boku, nevim koho napadlo dávat audio jacky zepředu, aby si člověk zalomil konektor kdykoliv si dá book na klín)

SW: OS mám stejně multiboot (SuSE Enterprise / Vista), ale chci pro oba OS ovládácí, konfigurační a diagnostický SW přímo od výrobce. V dobách IBM byla sada ThinkVantage něco nepřekonatelného, na co mnozí (SONY, MSI) asi ani nikdy nedosáhnou :(. S příchodem Lenova to poněkud dokurvili, ale pořád je to nejkomplexnější, co může člověk mít, na Windows pochopitelně. Na linux z toho portovali jen něco a není to úplně 100%.

Výrobce: někdo, kdo dokáže zajistit servis NBD, dlouhodobou záruku atd. - tedy žádné Beijing Na koleně Industries Ltd. :) Z existujících asi Lenovo, Dell nebo HP (pokud by začali dělat lepší rozložení klávesnice :) ) Ten notebook musí vydržet dva až tři roky zacházení, které by se asi nedalo klasifikovat jako "jemné až v rukavičkách" - občasné nárazy, přískřípnutí brašny v dveřmi metra ( :-D) , přenášení v zapnutém stavu za displej nebo za jeden roh...

Uff..doufejme že za pár let. Thinkpad zatím slouží, ale ke konci roku se budu muset poohlédnout po něčem novém, výkon už není na moderní SW dostatečný..
Vladimir (67)|12.4.2009 17:08
Na cesty zmodifikovany Toshiba Portege R600. Tak aby display zasahoval az k uplnemu kraju veka (podobne ako na iPhone), rovnako aj klavesnica, aby s nim bola co najpohodlnejsia praca pri zachovani rozmerov (nafukovaci zatial nevymysleli :p). SSD s vykonom intel X-25E a kapacitou aspon 512GB, 4GB ram, kvalitny AS-IPS touchscreen s LED podsvietenim kedze OLED je zatial v nedohladne. Vykon na urovni C2Q 3GHz a Radeonu 4770. UMTS+HSPA. Vydrz nejakych 12 hodin.

Na doma: daka slusna skrinka Lian Li, vykonovo mi staci ten C2Q 3GHz, len s nizsou spotrebou, Radeon HD 4890 1GB s polovicnou spotrebou aby moj Zalman Reserator 1 nemal problem s chladenim ako ma s mojou HD3870 (pri furmarku dosahuje 105 stupnov celzia). Monitor nieco ako moj 30" HP LP3065 len s 2x lepsim kontrastom (asi dake AS-IPS+LED podsvietenie), rozmer mi zatial staci :p.

Do vrecka nieco ako iPhone 3G s otvorenym softwarom, s podporou video hovorov, prisvetlovacou diodou a lepsim fotakom.
Loque_x (0)|13.4.2009 21:27
No u mna je po niekolkorocnych skusenostiach dolezita asi hlavne spolahlivost a stabilita, ktoru sa uz niekolko rokov snazim marne ziskat ci uz na platforme Intel alebo AMD. Vysledky su stale nedostatocne, mam az taky dojem ze sa to stale zhorsuje so spolahlivostou HW
caikef (31)|15.4.2009 20:19
Po pravdě asi ten, co má malou spotřebu energie. Hry nehraju, tak by ani nemusela být extra grafika a RAM tak 4GB, SSD systemový disk a tak 500GB na data. Procesor dvoujádro, čtyř už moc žere, DVD-RW a samozřejmě dobrá síťová konektivita. 2 LCD monitory (20 a něco menšího na Outlook a panely s nástroji).
Ale něco na něj chybí - prachy a místo na stole :)
Woyta (284)|16.4.2009 22:05
Idealni PC?
Soukrome, nesdilene s rodinou.
HW? S tim co mam jsem spokojen. Akorat asi vymenim VGA. Obcas nestaci zivit 24" lcd.

Spis ted resim idealni kapesni zarizeni.
Plna schopnost prehravat videa bezneho PC formatu.
Kvalitni GPS.
Dobra vydrz na baterie.
Displej skvele citelny i na slunci.
Dotykovy displej ktery nezamazete prsty
...