reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Který z nich?

Slosi (75)|15.12.2006 18:04
Který by jste si pro práci vybrali (kvůli zkušenostem s výrobcem, který má lepší výkon, mobilita a výdrž).
1 - ASUS F2JE-5D005P http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41148
2 - MSI MegaBook M677X-006CZ http://www.alza.cz/notebook-microstar-megabook-m677x-006cz-d68746.htm
3 - Asus F3T-AP008H http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41591
4 - FUJITSU-SIEMENS Amilo Pi1556 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40232
tgfh (2985)|15.12.2006 20:43
Já bych zvolil možnost 4.
Myslím si, že je to nejlepší volba z těchto 4 možností.

Za tolik peněz bych bral 100% Core 2 Duo.
Fujitsu Siemens jsou hodně tenké a kvalitní notebooky.
Má 120 disk narozdíl od ostatních (20GB se hodí ne :) )

Sice možnost 1 taky není špatná, ale na 15" display 1400 x 1050 rozlišení - nevím jak to bude vypadat, jestli písmo atd. nebude už moc malé a nečitelné, spíše bych bral 15,4" display s 1280 x 800.

V noteboocích, hlavně v jejich displayjích se moc nevyznám tak můj názor ber s rezervou...
BlackFrog (563)|15.12.2006 21:06
ja se sice taky v NB moc nevyznam ale libi se mi moznost 1. lepsi design oproti 4. a toho displaye bych se nebal... ja ale drazsi...
Slosi (75)|17.12.2006 11:29
Tak dík - taky jsem váhal hlavně mezi 1. a 4. kvůli C2D.
Displeje se nebojím (teda čitelnosti a tvaru písem, ...) - spíš se mi nezdá že v tom 1. je pro větší display horší GPU. Nemáte někdo odhad jak by mohly vypadat nějaký novější hry na displayi 1400*1050 s GPU X1450???

Pak jsem se chtěl zeptat jestli existuje možnost dostat do NB nějak numerickou klávesnici. Teda pokud ji tam nedá rovnou výrobce (viz MSI). Dá se nějak odendat a přicvaknout jiná - o stejných rozměrech??

A snad poslední věc. Někde nastránce Asusu jsem viděl cosi jako že v jeho NB bývá/může být jedna volná 2,5" šachta (na další HDD, konektory,...). Nevíte jestli jsem to dobře pochopil respektive jestli ta jedna volná šachta bývá i v jiných NB? Konkrétně mi jde hlavně o ten FS.

Děkuji za odpovědi.
mech13 (5526)|17.12.2006 12:04
[QUOTE=Slosi]Tak dík - taky jsem váhal hlavně mezi 1. a 4. kvůli C2D.
Displeje se nebojím (teda čitelnosti a tvaru písem, ...) - spíš se mi nezdá že v tom 1. je pro větší display horší GPU. Nemáte někdo odhad jak by mohly vypadat nějaký novější hry na displayi 1400*1050 s GPU X1450???[/QUOTE]
hry na sirokouhlim prakticky nepoznas zhorseni, i kdyz podporuji jen klasicke rozliseni 4:3, novsi by mely vetsinou primo podporovat sirokouhly rozliseni

[QUOTE=Slosi]Pak jsem se chtěl zeptat jestli existuje možnost dostat do NB nějak numerickou klávesnici. Teda pokud ji tam nedá rovnou výrobce (viz MSI). Dá se nějak odendat a přicvaknout jiná - o stejných rozměrech??[/QUOTE]
jedian moznost je prikoupit za nekrestanky penize numerickou klavesnici na USB. stoji cca 600,- takze mnohem levnejsi by bylo koupit za 150,- obyc USB klavesnici, vzit si vhodnou pilu a rozrezat ju

[QUOTE=Slosi]A snad poslední věc. Někde nastránce Asusu jsem viděl cosi jako že v jeho NB bývá/může být jedna volná 2,5" šachta (na další HDD, konektory,...). Nevíte jestli jsem to dobře pochopil respektive jestli ta jedna volná šachta bývá i v jiných NB? Konkrétně mi jde hlavně o ten FS.[/QUOTE]
pokud se nejedna o nejakou 17'' tak ma NB "vzdy"(nevidel sem 15'' se dvema pozicama) jen jednu pozici na namontovani disku. tj., ze kdyz koupis NB se 100GB diskem, tak tam budes met jenom 100GB disk a kdyz si za rok koupis 200GB, tak jedina moznost je vyhodit 100GB a misto neho dat novy 200GB...

[QUOTE=Slosi]Děkuji za odpovědi.[/QUOTE]
od te doby co existuji penize se nedekuje. cislo ucti ti poslu pres SZ:D
P@pi (1519)|17.12.2006 17:55
Mám Asus M6VA s tímto dispejem na 1400x1050 a nečitelnosti se bát nemusíte. Je to všechno akorát ;). Hry na tom vypadají dobře a co bych tomuto displeji vytkl je podání barev (ale to je asi u všech notebooků).

Bohužel mám srovnání jen s notebookem Acer (nevim, co je to za typ, ale má 15" displej). Ten Asus má mnohem větší pozorovací úhly a lepší odezvu. Na hry je sice odezva pořád vysoká, ale žádné šmouhy nečekejte.

Co se týče grafiky, tak se hry dají naštěstí hrát i na nižší rozlišení (nevypadá to až tak zle). Já mám X700 a Quake si na HIGH zahraju (jakž takž, ale přes 25FPS v průměru určitě, občas to klesne pod 25FPS). X1450 stačit bude, ale nečekejte grafické hody :p.