reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft Windows Mail a Vista x64

ViteK80 (6)|13.4.2009 12:40
Ahoj

Možná se nejedná tak uplně o problém, ale při prvním spouštění emailu čekám cca 5-7 sec. na naběhnutí. Po dalším spuštění nabíhá hned (už je uložen v paměti) to chápu. Nění někde nějaký trik na urychlení prvního staru MWM? Diky
kevin00 (10238)|13.4.2009 12:52
A nebude to tím, že se při prvním spuštění MWM spojuje se serverem, stahuje maily apod. Při dalším spuštění jej zřejmě již jen otvíráš, takže je spojen se serverem a jednou za nastavený čas kontroluje zda na serveru nejsou nové maily.
ViteK80 (6)|13.4.2009 18:22
Řekl bych že tím to nebude. Protože poštu stahuje a vše ostatní až po té inicializaci.
Intri (3490)|13.4.2009 18:32
Tak to prostě funguje, systém musí program nejdříve načíst do paměti, než jej vůbec může spustit. Vista samotná si zapamatuje, že Mail spouštíš často a začne ho přednačítat do paměti pomocí funkce známé jako Superfetch. Je to automatický proces ve Windows.

Trochu jsem teď zagooglil, hledajíc programy, kterým bys jen řekl, který program chceš přednačíst třeba hned po startu systému, ale nic jsem nenašel. Jen pro linux ( program Preload ), ale ten je stejně jen totéž, co Superfetch ve Vistě - automaticky zkoumá, které programy spouštíš nejčastěji a podle toho je přednačítá do paměti.

Asi se budeš muset smířit s tím, že ti první start zabere těch 7 sekund.:-) Zase tak moc to není.

Ještě teda můžeš akorát nechat Mail spouštět hned po startu, mám dojem, že Mail se dá spouštět minimalizovaný. Tím se načte do paměti hned při startu systému a neměl by tě prakticky nijak zbrzdit - v moment, kdy jej budeš chtít použít poprvé, už bude načtený ( a spuštěný ).
faugusztin (453)|13.4.2009 18:33
Ziadny trik na zrychlenie prveho startu neexistuje, proste si natahuje kniznice, nacitava tvoj lokalny mailbox atd. Neskor to uz nemusi robit, to vypnutie na 90% bude iba skrytie z taskbaru.
ViteK80 (6)|13.4.2009 19:10
Ok, tak děkuju všem za odpovědi. Není to zase takovej problém, jen jsem se chtěl informovat od více uživatelu o zkušenosti s poštou MWM.
cool.user (2822)|13.4.2009 19:14
[QUOTE=ViteK80;238838]Ok, tak děkuju všem za odpovědi. Není to zase takovej problém, jen jsem se chtěl informovat od více uživatelu o zkušenosti s poštou MWM.[/QUOTE]

Jedna mala zkusenost. Nez pouzivat MWM, coz je prakticky jen mirne upraveny otlook express z winxp, doporucoval bych zkusit Windows live mail klienta, ktery mi prijde subjektivne o nekolik trid dal nez MWM.