reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

sum v obraze

Jakub Brož (14)|13.4.2009 21:53
custe. koupil jsem si notebook a pripojil k nemu lcd monitor. problem je, ze na tmavych sedych odstinech monitor hrozne sumi. nevi nekdo cim to muze byt, please?
Jiziii (796)|13.4.2009 22:01
Zkus vyměnit kabel, popřípadě zkontrolovat piny na konektorech a jestli je konektor pořádně zastrčenej a jestli ten kabel nebede kolem nákýho jinýho kterej by ho mohl rušit
Jakub Brož (14)|13.4.2009 22:03
to uz jsem zkousel. jediny kabel v blizkosti je napajeni monitoru, ale ten odstranit asi nemuzu. piny jsou ok, konektor je zastrceny, vymenit kabel jsem taky zkousel. ten vymeneny by mel byt i stineny.
Jiziii (796)|13.4.2009 22:18
a připojit ten monitor k jinýmu počítači zkoušels ?
skusils ten napájecí kabel kousek oddálit ?
zkoušels k notebooku připojit jiný monitor?
monitor na notebooku je bez šumu?
co je to za kabel analog nebo DVI ?
Jakub Brož (14)|13.4.2009 22:22
1) zkousel, tam je bez sumu
2) zkousel, bez vysledku, sum je stejny at dam kabel, kde chcu ( z toho bych rekl, ze to nebude ruseni )
3) jiny monitor doma taky sumi, v praci je ale obraz cisty
4) displej notebooku je bez zrnka sumu
5) analog
mstejska (2912)|14.4.2009 07:54
A mas moznost vyzkouset to LCD nekde pres DVI? Jinak analog je proste mene kvalitni a sesel se ti panel, kabel a grafika, ktere spolu dohromady davaji takhle hnusny obraz. Muzes jeste zkusit, vyzkouset jiny analogovy kabel. Jinak jeste napis co je to za LCD a k jakemu NB ho pripojujes.
faugusztin (453)|14.4.2009 08:03
Pod sumom myslis "vlny" ? Ak ano, tak skus odpojit napajaci adapter od notebooku. Ak "vlny" zmiznu, tak mas problem so zemniacou sluckou. Riesenim je zapojit notebook do inej vetvy napajania, otazkou je, ci je to u teba vobec mozne.
Marenek (239)|14.4.2009 09:20
ježišmarjá človíčkové! to je TECHNOLOGICKÁ VLASTNOST LEVNÝCH LCD. :(
není to třeba tak náhodou Acer? Běž se schválně podívat do nějakýho obchoďáku, jak který LCD vypadá.
Jakub Brož (14)|14.4.2009 19:02
[QUOTE=faugusztin;239051]Pod sumom myslis "vlny" ? Ak ano, tak skus odpojit napajaci adapter od notebooku. Ak "vlny" zmiznu, tak mas problem so zemniacou sluckou. Riesenim je zapojit notebook do inej vetvy napajania, otazkou je, ci je to u teba vobec mozne.[/QUOTE]

bingo. zabralo to. stacilo zapojit notas na jinou zasuvku v dome. ty vlny sice nezmizely uplne, ale uz se objevuji jenom na mnohem mensim spektru barev a nejsou tak vyrazne, je to v pohode. diky moc.

p.s. notebook je od toshiby ( nejaka tecra, ted nevim a kdyz je problem vyreseny nechce se mi to ani zkoumat ), monitor od samsungu. a fakt nebyl z nejlevnejsich. :) ale i tak diky ostatnim za tipy
faugusztin (453)|14.4.2009 19:57
Idealne riesenie je prepojit to cez HDMI/DVI, je mi jasne ze bohuzial tvoj notebook HDMI s velkou pravdepodobnostou nema (a DVI nema myslim ziadna Toshiba).