reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

disk pro acer 1652

wolf007 (653)|14.4.2009 11:27
ahoj mám tu acer 1652 zwlmi s centrinem 1.7ghz,notas ma ide rozhraní zajímalo by mě jakou maximalní velikost disku to vezme

manul je v příloze

děkuji za rady
johny__g (6387)|14.4.2009 12:30
Čipset by měl zvládnout jakýkoli disk. Co aktualizace BIOSu, je nějaký nový k dispozici? Nepíšou u něj o podpoře disků?
wolf007 (653)|14.4.2009 12:47
[QUOTE=johny__g;239134]Čipset by měl zvládnout jakýkoli disk. Co aktualizace BIOSu, je nějaký nový k dispozici? Nepíšou u něj o podpoře disků?[/QUOTE]
na bios jsem nekoukal,jenom na manual... mám vzhlédnutou 2.5 ide disk 320gb na ide
johny__g (6387)|14.4.2009 12:55
No tak se podívej, nečekáš snad že to budem hledat za tebe? :rolleyes:
wolf007 (653)|14.4.2009 13:51
[QUOTE=johny__g;239153]No tak se podívej, nečekáš snad že to budem hledat za tebe? :rolleyes:[/QUOTE]

nasel jsem bios jen pro acer 1650..bohuzel,prirucka pro acer 1652 na strankach vyrobce není
odb (505)|14.4.2009 17:37
pred nedavnom som upgradoval notebook DELL D510 s podobnymi parametrami a tiez som si nebol isty. Povodny disk bol 40GB Dal som dotaz do Dellu a prisla mi takato odpoved [quote] Dobry den
podle manualu D510 podporuje PATA disky do velikosti 100GB.
Vetsi HD na rozhranni PATA by mely take fungovat, tam bych doporucoval HD odzkouset na prodejne.
S pozdravem

Frantisek Hurka
E-mail Support

DELL CZ HomePage: http://www.dell.cz
DELL Support/Download: http://support.euro.dell.com
DELL Documentation: http://docs.euro.dell.com/docs
[/quote]

Kupil som nakoniec 160GB WD. Bios ho detekoval ako 100GB ( instalator windows ho ale videl cely 160GB a nebol s nim problem). Po upgrade BIOSu ho uz aj BIOS videl spravne)
Odporucam upgrade BIOSu na najnovsiu verziu a nemal by byt problem ani s tym 320GB ale pri notebookoch si jeden nikdy nieje isty :)
xmarek (1676)|14.4.2009 19:09
Jelikož notebook nepatří svými parametry mezi extra vykopávky, neměl by být jakýkoliv IDE disk problém. Akorát bych si dal pozor na 7.200 ot. disky (v Aceru rády topí), ale jelikož už nejsou pomalu na trhu (v IDE provedení) tak to asi řešit nebudete.
kane.shw (1231)|14.4.2009 20:40
Také imho by v tom neměl být problém. Čipset i915PM, který bys btw. měl mít v nb ;), to navíc po aktualizaci BIOSu určitě rozchodí.

Pokud si to chceš ale i přesto pojistit, tak vem nb na prodejnu a zkus to přímo tam a nebo si ten disk objednej po netu, nech si poslat a tak ho budeš moct do 14dnů bez udání důvodu vrátit.
GoodLuck :thumb
wolf007 (653)|14.4.2009 20:55
flash biosu s tím nemám skušnost,to by jsem si nechal updatnout na prodejně,to samé i diskem určitě si ho vyskouším na tamtéž jako mi budou flashovat ten bios.V plánu je upgrade pamětí a nová dvd-rw protože ta puvodní už mele s posledního.Ale to už jsem mimo tohle téma :)
kane.shw (1231)|14.4.2009 21:29
Flešnout BIOS není nic složitého. Dnes už se to dá v pohodě zvládnout v prostředí Windows (jééé to byly časy za dob "DOSového" flešování :D).

Ze stránek výrobce si stáhni prográmek na flešování BIOSu, nainstaluj, pak si taktéž z webu výrobce stáhni samotný BIOS no a prostě ho přes ten prográmek "otevři". Bude tam tlačítko s nápisem "Update BIOS from file" nebo tak něco :notsure.
Imho je lepší si ten BIOS prve uložit do počítače a pak ho flešnout, než ho flešovat přímo z webu. Ano vím, že se prve řádně stáhne a až pak se začně flešovat, ale i tak, když je ten soubor uložen na disku je to (alespoň pro mě) větší jistota.
Ale dál, ono ti to napíše něco jako, že při flešování je dobré počítač nevypínat (překvapivě, že :p), možná taky, že je dobré mít baterii nabitou na 100%, dej OK a frčíííííííímééééé.

Jen tak okrajově trochu OT - A vyplatí se ti ACER takhle "z gruntu" dávat do kupy? Nechápej to špatně, ale nebylo by lepší tohle prodat někomu, komu to na serfování stačí, něco došetřit a koupit nový stroj? Se zárukou, novým procesorem, DVDRW, BATERKOU, větším diskem, no prostě vším :notsure
Jen se ptám, jsou to samo tvoje prachy ;)
wolf007 (653)|14.4.2009 22:37
chci si ho nechat je to muj první notebook,takže odpověd na tvou otazku je: ano pro mě to má cenu...