reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Myš COM na PS/2

Zeli (397)|16.12.2006 17:25
Nasel sem doma jednu starsi mys Genius s konektorem COM a chci si ji predelat na PS/2. Mam PSdvojkovej kabel z jiny mysi a kdyz sem ho pripojil, tak mys nesla, zkusil sem prehazet dratky podle temer stejny PSdvojkovy mysi a taky nic. Videl sem ze prodavaj redukce a z toho usuzuju ze to musej bejt jen zprehazeny dratky, ne? Jen nemuzu prijit na spravnou kombinaci. Mam to dal zkouset, nebo co s tim?
Athalien (16)|17.12.2006 02:06
treba si vem redukci DVI -> D-SUB, v tomhle pripade nemuzes jenom prehazet dratky, kdyz jich ma DVI vic nez D-SUB
ICEBOSS (3435)|17.12.2006 05:27
Nova opticka PS/2 mys stoji i pod stovku. Stoji ten cas staveny vrtanim stare mysi za to? :mistake
wizaard (913)|17.12.2006 12:11
No, pravděpodobně to je přeházení drátků, ale nemusí to být jen v jejich pořadí, ale třeba se taky musí některé drátky spojovat a tak dále a tak dále, taky si myslím, že je rozhodně lepší koupit novou myš za pár korun, než přerubávat tuhle. Ale samozřejmě pokud to uděláš správně, úspěch je zaručen :thumb
Zeli (397)|17.12.2006 12:22
To vite, me je lito jen tak neco aspon trochu funkcniho a jeste pouzitelnyho vyhodit do popelnice, ale jak to vypada tak po mym zasahu jestli se mi nepovede, tak to bude nefunkcni mys a ta uz pude. :p
wex (115)|17.12.2006 20:15

COM:
1 - CD - detekce nosné; 2 - RD - Příjem dat; 3 - TD -Vysílání dat; 4 - DTR - Připravenost koncového zařízení; 5 - SG - Signálová zem; 6 - DSR - Data připravena; 7 - RTS - požadavek na vysílání; 8 - CTS - Připravenost k příjmu; 9 - RI - Indikátor vyzvánění (na obrázku je port na počítačí, kolíky)

PS/2:
1 - Data; 2 - Nevyužit; 3 - Země; 4 - +5 V; 5 - Hodiny klávesnice; 6 - Nevyužit

nevím jestli to něčemu pomůže....
Zeli (397)|17.12.2006 20:56
Aspon neco, ale stejne z toho nechapu jak bych to mel zapojit (pokud to tedy vubec jde). :notsure
wex (115)|17.12.2006 21:12
Zkusit u toho COMu, co kam vede a nějak z toho odvodit co by kam mělo véstu toho PS/2, ale fakt nevím, co kam patří...
wizaard (913)|17.12.2006 22:27
Tak jelikož jsou ty Vánoce, něco jsem našel a je to komplet návod na sestrojení té redukce (takže je tam komplet to zapojení). Jinak se dají běžně sehnat kolem 35Kč.

Anglický návod na sestrojení redukce

Takhle vypadá ta prodejní ;):
Ritchie83 (369)|17.12.2006 22:32
[QUOTE=wizaard]Tak jelikož jsou ty Vánoce, něco jsem našel a je to komplet návod na sestrojení té redukce (takže je tam komplet to zapojení). Jinak se dají běžně sehnat kolem 35Kč.[/QUOTE]
Byl jste asi tak o dvě minuty rychlejší než já, takže jen zdůrazním důležitou poznámku -- myš musí podporovat oba komunikační protokoly, aby byla redukce co platná.
wex (115)|18.12.2006 11:40
Ta redukce je PS/2 na COM, ale Zeli potřebuje COM na PS/2, to nevím, jestli se taková redukce dá sehnat.
O těch komuničních protokolech nic nevím, ale jestli to tak je, tak je málo pravděpodobné, že by myš do COMu podporovala protokol PS/2.
wizaard (913)|18.12.2006 14:38
[QUOTE=wex]Ta redukce je PS/2 na COM, ale Zeli potřebuje COM na PS/2, to nevím, jestli se taková redukce dá sehnat.
O těch komuničních protokolech nic nevím, ale jestli to tak je, tak je málo pravděpodobné, že by myš do COMu podporovala protokol PS/2.[/QUOTE]
Ale odkaz je správný, pouze obrázek je špatný :), nejdřív se přesvědč, pak kritizuj ;). Jinak, sehnat se dají obě :).

[QUOTE=Ritchie83]Byl jste asi tak o dvě minuty rychlejší než já, takže jen zdůrazním důležitou poznámku -- myš musí podporovat oba komunikační protokoly, aby byla redukce co platná.[/QUOTE]
To je samozřejmě pravda, zapomněl jsem to zmínit, ale myslím, že na stránce, na kterou jsem odkazoval, to je uvedené (určitě je). Myš musí být schopna tedy zvládat oba komunikační protokoly (nevím, kolik myší to umí...), tedy musí to být "combo" myš.
Zeli (397)|18.12.2006 16:05
Vypada to ze to asi nepude, protoze ten COM na mysi je zapojenej uplne jinak nez na tom schematu od Wizaarda. Nektery piny nejsou propojeny, nektery jsou zapojeny uplne jinam, atd.
Tak se na to vyprdnu, chtel sem to ale aspon zkusit. Vsem dik.