reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

1950Pro několikrát jinak

Lord of Angmar (3)|16.12.2006 21:57
dravím, zajímalo by mě, jaké jsou rozdíly mezi různými revizemi karty ATI 1950Pro od rozdílných výrobců...

Jmenovitě mám na mysli Gigabyte, Asus, Sapphire...

Chtěl bych koupit verzi od gigabytu -

je mezi touto kartou a kartou Sapphire 1950Pro jiný rozdíl než chlazení?

Předem díky za odpovědi...
first.indian (683)|16.12.2006 22:05
Sapphire ma spatny chladic. Snad jedina jeho vyhoda je to ze zabere jen jedenu pozici. Asus nebo Gigabyte je idealni volba. ;) Mam Asus a muzu ho jen doporucit. Chladic je pomerne hodne tichy. Mam na te grafice Zalman VF900-Cu a rozdil je minimalni. Jak v chlazeni tak v hlucnosti. Kdybych nemel ten Zalman jeste ze stare grafiky tak bych ho ani nepouzil.
Smeli (2302)|16.12.2006 23:10
Řekl bych, že Sapphire má slušný chladič, který si oproti starším kartám polepšil. Jeho nevýhodou je však sladé chlazení VRM.

Asi nej chladizení na X1950Pro mají MSi (něco ve stylu Silenceru) a HIS IceQ3, pak asi Sapphire Ultimate (zalman vf900 cu) a GigaByte s Zalmanem vf700 (myslím cu/al), Asus šel vlastní cestou s vcelku slušným chlazením, další společnost volila Accelero...

Rozdíly mezi kartamy - Sapphire má vlastní VRM (regulátor napětí), který se přehřívá, HIS má v turbo edici mírně vyšší takty a někteří výrobci nabízejí i verze s 512MB DDR3
Lord of Angmar (3)|17.12.2006 10:02
Takže jsem se po nich trochu podíval, a to chlazení od MSI se mi líbí asi nejvíc, a ani mi nevadí, že je dvou slotový, je to i lepší, protože teplej vzduch jde ven ze skříně...

A je u týhle karty velkej rozdíl mezi 256Mb a 512Mb?
first.indian (683)|17.12.2006 10:16
[QUOTE=Lord of Angmar]Takže jsem se po nich trochu podíval, a to chlazení od MSI se mi líbí asi nejvíc, a ani mi nevadí, že je dvou slotový, je to i lepší, protože teplej vzduch jde ven ze skříně...

A je u týhle karty velkej rozdíl mezi 256Mb a 512Mb?[/QUOTE]

Pokud tuto kartu planujes mit nekolik let tak bych sel do 512MB verze. Pokud par mesicu jako ja tak kup s klidem 256MB - na dnesni hry to staci celkem v pohode ale s prichodem next-gen her, pripadne her kde jsou velke textury bude pamet urcite brzda :)
Lord of Angmar (3)|17.12.2006 11:38
Měl jsem objednanou Sapphire, ale tu neměli a dokonce ji vyřadili z nabídky, tak jsem se ptal, abych ěděl, jakou si mám objednat jinou...

Byly tu dobré ohlasy na verzi od ASUSu a Gigabytu, potom co jsem přelouskal zbytek fóra jsem zjistil, že chladiče jsou víceméně totožné (+-3 C) a o 512 Mb verzi jsem větší zájem neměl. A potom, co jsem zjistil, že u OK Computers maj zrovna u nás v pardubicích dvě na skladě jsem se dlouho nerozhodoval, oblíknul se a ... violá ... mám doma ASUS EAX1950PRO...

Fakt štěstí, protože dodací doby 1950 Pro sou opravdu strašidelné a s tím, že by mohla být do vánoc jsem se rozloučil už dlouho předem...

Takže díky všem za rady a doporučení...
MSJ (25)|26.7.2007 02:41
ahoj, ja mam doma Sapphire x1950Pro a vybral jsem ji hlavne kvuli tomu ze je stalím partnerem Ati v dobe kdy mela Nvidia velky podil na trhu, se nektere firmy od Ati odtrhavali k Nvidii, firma Sapphire však zustala a timto gestem si me získala. Jinak ma snad vždy větší takty než jiní výrobci. co se týče chadiče je opravdu jen na sprovoznění čipu a vydává nepříjemný zvuk teplota se pohybuje kolem 55°C vymnenil jsem ho za Arctic Cooling Accelero S1 a nemužu si jej vynachválit stojí pod 500Kč jedina nevyhoda že zabere jednu zaslepku ve skříní. jinak už nic neuslišíte je totiž pasivní :) teplota klesla v mém PC o 20°C! (mam ve skříní dobrou cyrkulaci vzduchu, prední dolní vetrák nasává a zadní horní vysává) ale pokud nemate naprosto uzavřenou skřín vysledek by se nemel tolik lišit, tím pádem se mužete pustit do max. přetaktování :)

jinak co se týče tech bodu v 3Dmarku tak tam se ve statistikách zobrazuje i bodove hodnocení v podobných sestavách jako vaše takže tam zjistíte jak jste na tom jak mezi podobnými sestavami tak mezi všemi ostaními
SirAnthony (24)|30.10.2007 22:00
Zdravím. Mám Sapphire X1950PRO AGP a mám takový malý nemilý problém. Ten už mám tedy asi déle, ale teď jsem ho teprve odhalil. Mám na grafice Zalman VF900-Cu a na VRM mám od Artic Cooling http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=90&data=3&disc=.
Teď jsem si ale koupil Logitech G15 a přes Everest mám na displey všechny možné data a mezi nimi i teplotu GPU VRM. Teplota jádra je v pohodě. Tu mám maximálně 50°C, ale GPU VRM mi hlásí při zátěži i běžně 102°C.
Už jsem dal i malé passivy na ten plech od Articu, ale zdá se mi že to nepomohlo. Při tom v casu mám dobrý průvan(vpředu 120,nahoře 120 a vzadu 80 + 120 zdroj). Pokud šáhnu na desku ze shora, je opravdu karta v místech VRM docela rozpálená a je to na hraně únosnosti pro prsty. Myslíte že je to normální? A popřípadě co s tím??
Withman (1337)|30.10.2007 22:03
Mám 1950Pro od Asusu, myslím, že má jeden z nejlepších chladičů. Do 40% není absolutně vůbec slyšet - mám naprosto tichou sestavu. :thumb Do 60% je to v pohodě. A od 70% - 100% se to již nemění. Slyšet je, ale určitě méně než Sapphirka na 100%. :D
Rudi_M (0)|10.11.2007 15:43
no ja mám HIS 1950Pro (H195PRF256DD-R; PCI-E) a už po pár mesiacoch je v "load" ventilátor skutočne hlučný (od cca 90-70% vyššie) a rovnako VRM extrémne horúca = neumožňuje žiadny OC, dokonca som nútený ju prevádzkovať na nižších hodnotách 530-570/620-650MHz
Klingacikx (1545)|10.11.2007 17:42
[quote=Rudi_M;61722]no ja mám HIS 1950Pro (H195PRF256DD-R; PCI-E) a už po pár mesiacoch je v "load" ventilátor skutočne hlučný (od cca 90-70% vyššie) a rovnako VRM extrémne horúca = neumožňuje žiadny OC, dokonca som nútený ju prevádzkovať na nižších hodnotách 530-570/620-650MHz[/quote]
Skús pozrieť či ten ventilátor na grafike nebude zaprášený:turtle
xSten19 (386)|10.11.2007 21:45
Já mam X1950PRO od sapphire a na něm mam AC S1 ticho a klid a za tu cenu v porrovnání s kartami od HIS a ASUS. Je to ideální volba a ještě se dá ušetřit protože u asus,msi a his se spíš platí za značku takže AC S1 podrtí všechno :D a na kartě za 3400Kč + 400Kč AC S1 je to gut. ASUS začíná myslim na ceně kolem 4000Kč :D