reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neustálé restartování Visty

INovák (10)|16.4.2009 07:18
Prosím o radu. Včera se mi automaticky stáhly aktualizace Visty, počítač se restartoval, vše bylo v pořádku, nehlásil žádný problém. Ten přišel při vypnutí počítače. Začal se bez přestání restartovat. Při startu vždy píše, že dokončuje aktualizace krok 3 ze 3 a nemám vypínat počítač. Stav procesu zůstane na 0%. A pak se ten prevít vypne. A tak to šlo do tý doby než jsem ho vycukl ze zdi. Nepomohlo ani nouzové spuštění. Stále to samé. Nevíte někdo čím to je? Je to nějaká kolize v programech, nebo třeba vir?
kevin00 (10238)|16.4.2009 09:27
Mě asi jako nejrychlejší řešení napadá opravná instalace z instalačního CD Win Vista.
r34ktor (7477)|16.4.2009 10:23
Reinstalace je zbytečná. Stačí použít Obnovení systému (System Restore) do bodu před instalací záplat.

Postup, jak na to [SIZE="1"][cz překlad][/SIZE].
trodas (1753)|16.4.2009 18:05
A dej vědět, jestli to pomohlo!
Jsem zvědav - ne že bych tedy pochoboval o rade r34ktora, to v zadnem pripade. Je naprosto spravna... jen chci vedet, jestli to bylo aktualizaci, nebo virem - nebo necim jinym.

Ono - neni aktualizace, jako aktualizace...
Richmond (8084)|16.4.2009 18:10
Rekl bych ze jo - tohle mi fungovalo zatim vzdycky a to uz i v pripadech, kdy jsem tomu sam neveril (rozrejpany ovladace od raidu, roubovani .dll z ruznych verzi WS2008 atd.). Se mi zda, ze ty Visty mirne podcenujes ;)
INovák (10)|17.4.2009 06:41
Samozřejmě jsem to zkusil. Ze začátku vše probíhalo přesně podle návodu. DVD dodané s počítačem se spustilo bez problémů. A právě toto DVD mě pěkně naštvalo. V okamžiku, kdy jsem se měl rozhodnou jestli chci instalovat nebo opravovat se žádný výběr nekonal a automaticky se rozjela instalace. Za doprovodu dosti nepublikovatelných nadávek na dodavatele jsem ji nechal doběhnout. Nejspíš mi ani nic jiného nezbývalo. Naštěstí mám na externím hardu zálohu ze začátku měsíce, takže jsem přišel jenom o nějaké fotky a video. To už jsem překousl. Asi začnu zálohovat častěji. Jako první jsem zprovoznil antivir od Esetu a žádný vir mi nenašel. Instaloval jsem aktualizace a SP1 a počítač se po celý večer choval jako beránek.
A varování nakonec: Pozor na DVD dodané s počítačem Lynx s nainstalovanou Vistou Home Premium, 32 bit. Počítač byl zakoupen loni v březnu, aktualizace pro Vistu jsem stahoval po celou dobu a nikdy problémy nebyly.
Richmond (8084)|17.4.2009 11:23
Oprava systemu se dela tak, ze se nepreinstalovava, ale Opravuje - tz. Nabootujes z DVD, zvolis Opravit pocitac a pak zvolis bod obnoveni nebo jen opravu bootu. Diky tomu, ze jsi preinstaloval Visty tak jsi prisel o zalohy takze Te zrejme instalace nemine :thumbdown

edit: omluvte snizenou kvalitu - foceno mobilem
INovák (10)|17.4.2009 11:36
No nedá se nic dělat. Pokud se něco zase stane tak snad už budu chytřejší. Jó chybama se člověk učí. Mám alespoň za krátkých jarních večerů co dělat.