reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

odstranění nepotřebných programů

vinnetou (98)|16.4.2009 15:39
mám problé,mám dlouho celkem dobrý pc. ale za tu dobu uz je zasekany spousty nepotrebnych programu a ty pc velice a znatelně zpomalují. rád bych všechny tyto nepotřebné programy vymazal, ale nepoznám, které programy jsou potrebné pro chod pc. nevíte prosim vás někdo jak poznat nebo jak vymazat ty nepotrebné programy bez toho abych vymazal nějaký potrebný?
kevin00 (10238)|16.4.2009 15:47
Nechápu zcela jak myslíš, že nepoznáš "nepotřebné" programy od "potřebných" :notsure Jako, že nevíš jestli Photoshop potřebuješ či ne ? Asi jsi spíše myslel čím nejlépe vyčistit počítač od balastu (cookies, dočas. soubory, čištění registrů, apod). Já používám Ccleaner. Přijde mi jako jeden z nejlepších. Pro odinstalování programů používám Revo Uninstaller, který smaže záznamy v registrech a i soubory a adresáře po daném programu, který odinstalováváš.
vinnetou (98)|16.4.2009 15:56
já sám nevim jak přesně to mam popsat, ale prostě rád bych samzal nebo poznal programy které spomalujou systém. abych nesmazal 50 programů a potom nezjistil že to nepomohlo.
pas!k (3765)|16.4.2009 15:57
Pokud si laik hod sem screen toho co tam v tech programech mas a my ti hodime odpoved co bys rozhodne nemel odinstalovavat :)

EDIT ktomu druhemu postu .,. odinstaluj vsechny programy ktere nepouzivas to je snad logicke ne ?
pas!k (3765)|16.4.2009 16:09
Pokud chces abych se na to podival hod ten obrazek normalne na forum na nejaky edisky kody a stahovani fakt nemam cas:)
vinnetou (98)|16.4.2009 16:11
jánevim jak když dám print screen tak to potom nevim jak vložit sem. když dám pravý tak vložit nejde
pas!k (3765)|16.4.2009 16:14
Primo v odpovedi je volba rychlu upload obrazku.. nebo dole pomoci pripojit soubory
kevin00 (10238)|16.4.2009 16:35
Osobně nevidím, žádný program, který by mohl výrazně zpomaloval chod systému. Rozhodně neodinstalovávej programy Adobe Flash Player, software firmy Canon, software firmy Microsoft, MSXML, Realtek Audio, Shockwave.
Při zapnutí počítače Ti rozhodně bude zpomalovat start systému automatické spuštění ICQ, Adobe Reader, Google Earth, Nero a Apple Software.

EDIT:
Ještě neodinstalovávej GTK+, nefungoval by Ti Gimp
Draken (1578)|16.4.2009 16:35
1)kolik máš volného místa na disku (C : )
2) co se ti spouští za programy po spuštění nejlépe napiš co spustit msconfig a přepni na poslední záložku po spuštění a udělej screen...
3)vymaž obsah složek temp nebo použij program ccleaner
4)udělej scandisk a defragmentaci všech pevných disků
Richmond (8084)|16.4.2009 17:32
Nebo screen ze Spybota - ten tusim ukaze i programy startujici ze slozky "Po spusteni", nicmene CCleaner ma podobnou featuru taky - Nastroje ? Start
Soubory sem pak uploadni tlacitkem s ikonou sponky...
Piriform CCleaner.png SpyBot - Search & Destroy.png
trodas (1753)|16.4.2009 17:46
Komplexnejsi povahy by mozna ocenily screenshot z Autoruns od SysInternals, ale ten miva typicky pres 8000 pixelu na vysku, takze se typa na 10 - 12x :)

Muj zoptimalizovany ma 5977 pixelu na vysku a forum jen zahlasi "Rozměry obrázku autoruns_optimizations.png jsou příliš velké" ... a to to ma jen 171k.
Marenek (239)|16.4.2009 17:52
[QUOTE=vinnetou;240016]...mám dlouho celkem dobrý pc...[/QUOTE]
a není problém v tom, že to pc bylo celkem dobrý už dávno? co nějaký základní parametry?
kevin00 (10238)|16.4.2009 18:05
No nevím. Pokud uživatel neví, ani čím vyčistit počítač a jaké programy by případně mohl odinstalovat (či jak nastavit nespouštění při startu Win), jestli Autoruns bude dobrá volba. Autoruns je výborný nástroj, ale pro pokročilejší uživatele a ne pro laiky a začátečníky.
vinnetou (98)|16.4.2009 19:52
omlouvám se že jsem zdrhnul z diskuze,ale můj "super rychej pc" mě odmítal sem připojit i přes 6MB internet a tak dodávám obrázky a dodávám že tento pc mám společný s rodinou

a děkuji ta nápady jak smazat ty soubory

na C: disku mam volnejch asi 4 gb,ale mám ještě jeden disk D: kde mám volný cca 220 GB
Bez názvu2.JPG Bez názvu3.JPG Bez názvu.JPG
vinnetou (98)|16.4.2009 19:54
[QUOTE=Marenek;240058]a není problém v tom, že to pc bylo celkem dobrý už dávno? co nějaký základní parametry?[/QUOTE]

ne hry, které mi na tomto pc šli před 4 měsíci dnes už nejdou a sekají se
Ihales (207)|16.4.2009 20:08
no tam bude problem take s tim volnym mistem na C(pokud je systemovej), muzu rict z vlastni zkusenosti, ze jakmile mi klesne volne misto pod 4GB na systemovem disku, tak se to zacne sekat
vinnetou (98)|16.4.2009 20:11
hned se jdu na to kouknout, asi to bude tím, ale problém je právě v tom co smazat
kevin00 (10238)|16.4.2009 20:12
V Ccleaneru je vlevo ikonka Nástroje, klikni na ni. Vedle ve sloupci je položka Start, tak na ni též klikni. Zobrazí se programy spouštěné po startu, vlož PrintScreen. Nebo v nabídce Start, klikni na položku Spustit a napiš msconfig. Na záložce Po spuštění jsou též zobrazeny programy spouštěné po startu.

EDIT:
IMHO min. volné místo na disku, které by mělo být je cca 10 % velikosti disku
Ihales (207)|16.4.2009 20:13
mazat nemusis, staci premistit co se da(filmy obrazky, hudba,...) a instalovat vse na vetsi disk(asi to D, ze?). Popripade je dobre reseni instalovat na C jen veci co souvisi se systemem a na D hry atd
vinnetou (98)|16.4.2009 20:18
tady jsou ty programy po spuštění

a C: velikost 74GB a volné místo jen 1,4 GB!!!! ted jsem to zjistil
gaga.JPG gaga2.JPG
Ihales (207)|16.4.2009 20:25
vidim ze se na liste hlasi aktualizace systemu, takze to volne misto by to fakt chtelo co nejdriv(aby se u vypnuti automaticky nenainstalovaly a pak by byl problem i nouzove fungovat). Takze dokud ho neudelas nic jineho asi ani nema smysl.
kevin00 (10238)|16.4.2009 20:29
V klidu vypni tyto programy:
NeroCheck (Nero CD/DVD Burning Software)
PDVDServ (PowerDVD RC Service)
Reader_sl (Adobe Reader)
SMSTray (Samsung Media Studio)
jusched (aktualizace Javy)
ICQ (lze vypnout přímo v programu ICQ)
LClock (program LClock)
WinZip Quick Pick (lze vypnout přímo v programu WinZip)
OpenOffice.org 2.2 (lze vypnout přímo v programu OpenOffice)

EDIT:
Použij Ccleaner pro vyčištění systému. Ve složce C:\Windows\ jsou adresáře aktualizací (začínají znakem $), přesun je na disk D: či pokud nebudeš aktualizace odinstalovávat, tak je smaž (spíše přesun).
vinnetou (98)|16.4.2009 20:48
už jsem vše udělal
kevin00 (10238)|16.4.2009 20:52
Dobře, nyní proveď nějaký test, jestli je to již v pořádku, např. v hrách, které se Ti sekali ;)
Uvolnění místa na disku C:\ by mělo pomoci se svižností systému a zakázání spouštění "kravin" při startu Ti urychlí start Win ;)
Draken (1578)|16.4.2009 22:00
hlavně to promaž ccleanerem nebo manuálně, většinou jsou tempy tady:
C:\WINDOWS\Temp
C:\Documents and Settings\Jméno profilu\Local Settings\Temp
C:\TEMP

C:\Documents and Settings\Jméno profilu\Local Settings\Temporary Internet Files
(prosim tě ale jen obsah složek,složku jako takovou smazat nemusíš ...)

(TEMPY,Temponary internet files,vysyp koš)
a až budeš mít tak 15GB volnýho místa udělej ještě defragmentaci
(a jak píše kevin povypinej ty zbytečný programy po spuštění, uvolníš tím spoustu prostoru RAM a PC bude i mnohe rychleji nabíhat )...

jinak veškerej software a hry odteď instaluj na druhej disk (abys to zas zbytečně nezaplnil)...
Vinie (163)|16.4.2009 23:34
Kua tak to je dobře nakopanej komp. Úžasný návody pro laika jednoduše si stáhni Tune-Up utilities 2009 tam je to vše pohromadě a zcela jednoduše udělaný. Vyčisti a defragmentuj registry defragmentuj diskové oddíly; ve třetim odkazu dáš první volbu a vše smažeš ( nechal bych jen restore points ), smazat nepotřebné zástupce a tak vše je to v programu nakonec bych ještě spustil ve čtvrtém odkazu první volbu.

Doporučil bych odinstalovat jeden z uvedených antivirů, odinstalátor táké v programu

program např na stahuj.cz
kevin00 (10238)|16.4.2009 23:51
TuneUp Utilities je komerční program. Nemusí řešit koupi licence, nebot má vše zdarma. Není na tom nic komplikovaného, takže nevidím důvod proč TuneUp Utilities. Ccleaner odvede stejnou práci jako ten tvůj TuneUp Utilities :mistake
Jinak tvůj návod na to, jak řešit daný problém je asi nejúžasnější. Takhle bych to nepochopil pomalu ani já :mistake:mistake
Dufinos (422)|17.4.2009 12:17
[QUOTE=kevin00;240019]Nechápu zcela jak myslíš, že nepoznáš "nepotřebné" programy od "potřebných" :notsure Jako, že nevíš jestli Photoshop potřebuješ či ne ? Asi jsi spíše myslel čím nejlépe vyčistit počítač od balastu (cookies, dočas. soubory, čištění registrů, apod). Já používám Ccleaner. Přijde mi jako jeden z nejlepších. Pro odinstalování programů používám Revo Uninstaller, který smaže záznamy v registrech a i soubory a adresáře po daném programu, který odinstalováváš.[/QUOTE]

Ccleaner je super, taky ho používám a ještě před tím jsem měl (tuším že se to jmenuje) WinSpeedup, který také nebyl špatný.... Ale CC udělá prakticky všechno sám, kdežto v tom druhém si musíš klikat na každou položku vzláště (jako cookies, koš apod.)...
vinnetou (98)|17.4.2009 15:13
[QUOTE=Draken;240168]hlavně to promaž ccleanerem nebo manuálně, většinou jsou tempy tady:
C:\WINDOWS\Temp
C:\Documents and Settings\Jméno profilu\Local Settings\Temp
C:\TEMP

C:\Documents and Settings\Jméno profilu\Local Settings\Temporary Internet Files
(prosim tě ale jen obsah složek,složku jako takovou smazat nemusíš ...)

(TEMPY,Temponary internet files,vysyp koš)
a až budeš mít tak 15GB volnýho místa udělej ještě defragmentaci
(a jak píše kevin povypinej ty zbytečný programy po spuštění, uvolníš tím spoustu prostoru RAM a PC bude i mnohe rychleji nabíhat )...

jinak veškerej software a hry odteď instaluj na druhej disk (abys to zas zbytečně nezaplnil)...[/QUOTE]

přimo v C: jsem temp nenašel ani document and settings v uživateli jsem nenašel, ale C:WINDOWS/Temp jsem vymazal
vinnetou (98)|17.4.2009 15:14
teď jdu zkusit nějakou hru
vinnetou (98)|17.4.2009 16:48
seká se mi to pořád a už mě to začína ****
kevin00 (10238)|17.4.2009 19:04
Proveď antivirovou a antispywarovou kontrolu. Zkontroluj vytížení procesoru jak při zatížení, tak bez zatížení.
Draken (1578)|17.4.2009 21:46
[QUOTE=vinnetou;240338]přimo v C: jsem temp nenašel ani document and settings v uživateli jsem nenašel, ale C:WINDOWS/Temp jsem vymazal[/QUOTE]

máš zaplou viditelnost skrytých souborů?

Kolik máš teď místa na disku je tam aspoň 10GB?
defragmentaci a scandisk jsi udělal?
programy po spuštění jsi povypínal?
vinnetou (98)|20.4.2009 15:36
[QUOTE=Draken;240427]máš zaplou viditelnost skrytých souborů?

Kolik máš teď místa na disku je tam aspoň 10GB?
defragmentaci a scandisk jsi udělal?
programy po spuštění jsi povypínal?[/QUOTE]


jakou zaplou viditelnost skrytých souborů??

na disku mam 7,4 gb ze 74 gb
defragmentaci jsem neudělal a scandisk nwm co je
programy po spuštění jsem vypnul
a ty tempy jsem našel jenom jeden soubor

a jinak díky za rady, jdu vyčistit ten disk ještě
vinnetou (98)|20.4.2009 15:38
[QUOTE=kevin00;240391]Proveď antivirovou a antispywarovou kontrolu. Zkontroluj vytížení procesoru jak při zatížení, tak bez zatížení.[/QUOTE]

antivirovou kontrolu jsem udělal, nic to nenašlo
kde se dá to zatížení zkontrolovat?
kevin00 (10238)|20.4.2009 15:47
CTRL+SHIFT+ESC ? záložka Výkon. záložka Procesy - podívej se na vytížení jednotlivých procesů. Zvětši volné místo na HDD - tak na 10 GB
pas!k (3765)|20.4.2009 16:03
Stahni si treba TuneUp Utilities 2009 Na to co s tim potrebujes udelat ti staci trial ..

Pokud si neveris nebo by sis nevedel rady s jednotlivejma funkcema programu tak to po isntalaci zavri bez do start /programy/Tune Up utiilities 2009/Utilities/ a spust to pres "Tune Up 1 click" To udela vsechny takovy ty zakladni veci co potrebujes. (Btw zastupce teto funkce by se ti mel vytvorit i na plose) Probehne analyza tveho pc a po odkliknuti "correct problems" to provede ocistu.

Pozor i s defragmentaci to muze trvat desitky minut mozna i dele jak hodinu ..
Draken (1578)|20.4.2009 18:23
nástoroje-možnosti složky-zobrazení-skryté soubory a složky-zobrazovat skr. soubory a složky...
pak už ty co byly skryté budou vidět a poznáš je tak že budou míň výrazné (průhledné)...
např. složka Local settings v cestě C:\Documents and Settings\XXX (jméno tvého profilu)\Local Settings
je neviditelná... v ní je ukryta rovněž složka TEMP...

defragmentaci udělej na závěr až budeš mít disk vyčištěný...
scandisk kontroluje integritu dat (povrch disku,čitelnost apod.)
je to ta položka "zkontrolovat" hned nad položkou defragmentovat (u disků)

chce to tak 10-15GB místa aby se to nějak tak hejbalo....
vinnetou (98)|7.5.2009 14:39
Hele lidi, jÁ uŽ to vzÁdÁvÁm se** na tehle comp a koupim si vlastnÍ nb kterej si nezadĚlÁm programama a bude.

Jinak straŠnĚ dÍky za vaŠi snahu!!!!
kevin00 (10238)|7.5.2009 15:01
Ona Ti blbne i klávesnice .... :runaway
vinnetou (98)|7.5.2009 15:32
[QUOTE=kevin00;247005]Ona Ti blbne i klávesnice .... :runaway[/QUOTE]

jj je to v ****** :-)
Dufinos (422)|7.5.2009 16:25
[QUOTE=vinnetou;246987]Hele lidi, jÁ uŽ to vzÁdÁvÁm se** na tehle comp a koupim si vlastnÍ nb kterej si nezadĚlÁm programama a bude.

Jinak straŠnĚ dÍky za vaŠi snahu!!!![/QUOTE]

Myslím, že to není to nejlepší řešení, jelikož za nějaký čas budeš psát o radu se stejným problémem na tom notebooku...

Pokud nevíš, jak to opravdu pročistit, tak ten Ccleaner je opravdu jednoduchý a po instalaci prakticky většinu problémů vyřešíš kliknutím na jeden knoflík (tuším, že to je "spustit cleaner" nebo tak nějak)... Popř. si můžeš stáhnout ještě WinSpeedUp, kde to máš rozděleno po jednotlivých položkách (s ikonkama) jako: vysypat koš, smazat cookies, vyčistit registry atd... Navíc přímo v něm máš tu defragmentaci...

Jde vidět, že ses o svůj stroj zrovna dvakrát nestaral... Já mám na C:čku zaplněných cca. 40GB a to tam mám opravdu hafo programů a utilit... Zbytek disků používám na hry, filmy, hudbu, obrázky, fotky apod... Já PC čistím (a následně C:čko defragmentuju) cca. jednou za 14 dní a vždy zbavím disk několika přebytečných gigabytů blbostí... Takže podle mého by ses v klidu mohl dostat i k nějakým 30GB volného místa na tom zaneřáděném C:čku ;)
fanynek (2048)|7.5.2009 16:49
Když to tak Vinetou sleduju, tak bych být tebou nechal někoho celý Widle přeinstalovat a přitom ho pozorně sledovat, aby ses to naučil.
Musíš umět rozlišit, co je pro chod PC důležitý a co ne. (ovladače+obslužný soft HW a periferií a ostatní programy/utility)
A taky by ti při tom měl ten někdo ukázat, co k čemu je a jak se o OS starat. Takhle se v tom budeš pořád plácat a nikam to nepovede.
[SIZE="1"]
Přivez mi komp a nějak se domluvíme.:p[/SIZE]
wanrouter (126)|7.5.2009 18:08
[QUOTE=vinnetou;247040]jj je to v ****** :-)[/QUOTE]

Stiahni si HijackThis a pastni sem log, ak tam este nieco ostalo ukaze sa.

Spusti si spravcu uloh a pozri procesorovy graf na kolko je vytazeny ked nic nerobis?

Kolko mas vytazenej ram (v tom istom okne ), ked nic nerobis?
fanynek (2048)|7.5.2009 18:57
EDIT by Wanrouter: taky není od věci stáhnout Process Explorer a tam to je sakra super přehledný. Kdyby nám pak postl screeny, hned by jsme věděli, vo co go.
vinnetou (98)|10.5.2009 12:02
to není zas tak jednoduché, já mám společný comp s rodičema a oni mi to zpětně zaplnují, takže to nemá cenu a budu to řešit notebookem, kterej si, když ho zasekám vyčistim programama který jsem si zapsal a budu si je pamatovat
fanynek (2048)|10.5.2009 12:14
Chceš mi říct, že rodiče neustále něco instalují a nemají nad tím kontrolu?:notsure
Nebo můžeš udělat u vás doma osvětu a pozvat je sem na fórum, aby si přečetli, vo co go.