reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-H44N ATA Device

GUGA74 (105)|19.4.2009 14:40
Mám problém sDVD mechanikou. Když jsem chtěl vypálit film přes windows DVD maker PC hlásilo nespecifikovaná chyba. Když jsem to zkoušel přes windows movie maker hlásilo to že mechanika není připojena k PC.
Tak jsem udělat ty fotky v zoner photo studio 11 a poprvé to šlo (DVD šlo přehrát i v DVD přehrávači), ale když jsem to tím samým způsobem udělal podruhé, tak se na DVD objevila nejaká chyba, potřetí se to vypálilo ale nejde přehrát v přehrávači ani v PC:
Nejde vypalovat ani z průzkumníku (jako by tam mechanika nebyla.)
Při vypalování pře ashampoo burning studio 9 šly vypálit soubory, ale nešly vypálit soubory upravené ve shrinkovi (audio_ts a video_ts), dřív jsem to dělal tím samým způsobem a vždy bez problémů. Kopii DVD a CD udělat šla. Ovladače jsou aktuální.
V mechanice trochu nekdy rachotí.
Popř. jestli je po ní, kterou byste doporučovali koupit.
Děkuji za Vaše rady a názory
Jiziii (796)|19.4.2009 15:05
zkontroluj kablík atovej jestli není povysunutej popřípadě ho zkus vyměnit
pokud to nepomuže tak novou - Samsung, ASUS nebo LG (ono moc dalších značek není) - každej ti doporučí jinou takže je to spíš podle vlastního výběru
GUGA74 (105)|19.4.2009 16:03
[QUOTE=Jiziii;240962]zkontroluj kablík atovej jestli není povysunutej popřípadě ho zkus vyměnit
pokud to nepomuže tak novou - Samsung, ASUS nebo LG (ono moc dalších značek není) - každej ti doporučí jinou takže je to spíš podle vlastního výběru[/QUOTE]

Tak ja nato mrknu..pak hned napišu..
GUGA74 (105)|19.4.2009 16:24
Tak sem se dival a vse je pripojeno.Jeste me napadlo,nemuze byt problem v samotnem windows/vista home premium/?Pridal sem vystrizky_nize.Jinak asi bude problem v samotne DVD mechanice.Tak bych zustal asi u LG.Muzete mi poradit jakou vzit?Pozadavky?Jako vsude jinde,rychla a ticha.Potisk CD_DVD neni nutny.Diky.
a1.JPG a2.JPG a3.JPG
fanynek (2048)|20.4.2009 04:17
Systémem jako takovým to nebude. Vista s tímhle nemá nejmenší problém.
Jak je ta palírna stará? Podle mě už dosluhuje. Zkoušel jsi přeflashovat firmware (pokud pro tu tvoji je)?
Tady [NOPARSE]http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2007052703[/NOPARSE] máš web a recenze+testy mechanik, tak si to jen projdi a vyber si.

Shodou okolností teď taky vybírám a nevěřil jsem, jaká je to vypalování, resp. jeho kvalita, závislost na rychlosti, schopnosti čtení různých typů médií a chráněných obsahů věda. A to nemluvím o tom, že podle testů a měření sedí každé palírně různá média (výrobce) taky velice různě. :notsure
xmarek (1676)|20.4.2009 06:17
Podobný problém jsem zaznamenal včera u Windows Vista 64. Nero nemohl najít vypalovačku. Problém byl v tom, že jiný proces využíval mechaniku a tak ji Nero z nějakých nepochopitelných důvodů nenašel. Doporučuji používat nějaký rozumný software (ne ten z widlí), protože windows přece jen hlásí chyby typu někde se stalo něco.
Přece jen se mi zdá divné, že by vypalovačka odešla tak, že ji vyp. software nenajde.
fanynek (2048)|20.4.2009 06:45
[QUOTE=xmarek;241161]...... Doporučuji používat nějaký rozumný software (ne ten z widlí), protože windows přece jen hlásí chyby typu někde se stalo něco. [/QUOTE]
Pravda je, že ani jí jsem nepřišel na chuť těm implementovaným nástrojů pro vypalování ve Vistě.
To Nero (když neberu jeho nestoudné nacpání se všude, kde to je jen trochu možné a spouštění naprosto zbytečných služeb hned po startu OS, zabírající prostor na disku nepočítaje) není špatná volba.

Jinak výborné zkušenosti mám s Ultra ISO http://www.swmag.cz/218/ultraiso/. Už dávno jsem se odnaučil trapně kopírovat složky VIDEO_TS a AUDIO_TS z DVD do kompu a pak to nějak napálit na disk. Teď už jen dělám a pálím image.
GUGA74 (105)|20.4.2009 18:10
[QUOTE=fanynek;241156]Systémem jako takovým to nebude. Vista s tímhle nemá nejmenší problém.
Jak je ta palírna stará? Podle mě už dosluhuje. Zkoušel jsi přeflashovat firmware (pokud pro tu tvoji je)?[/QUOTE]

Tak ta vypalovacka je asi 20mes.Vypalila a nacetla kolem 1000 DVD/CD.Zajimave je,ze me nejede ani ve Zoner photo studio 11. a Ashapoo burning studio 9 tam taky nejede vse.:notsure
GUGA74 (105)|20.4.2009 18:15
[QUOTE=xmarek;241161]Podobný problém jsem zaznamenal včera u Windows Vista 64. Nero nemohl najít vypalovačku. Problém byl v tom, že jiný proces využíval mechaniku a tak ji Nero z nějakých nepochopitelných důvodů nenašel. Doporučuji používat nějaký rozumný software (ne ten z widlí), protože windows přece jen hlásí chyby typu někde se stalo něco.
Přece jen se mi zdá divné, že by vypalovačka odešla tak, že ji vyp. software nenajde.[/QUOTE]

Ja mam vistu 32 bit. mozna ,ze po nedavne aktualizaci to neslape.Nevim...mozna se pletu..Pri nacitani CD nebo DVD se zada,ze je pomalejsi.A taky se nekdy nezobrazi na plose a musim primo otevrit v Decku(mechanika).