reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): mys a klavesnice prestava reagovat

Neregistrovaný (0)|19.4.2009 17:12
Jméno tazatele: Kostka

Znění dotazu:
Dobry den,
Po chvili cinnosti na pc prestane reagovat mys a vetsinou i klavesnice. Po restartu vetsinou funguje pouze klavesnice, mys opet ne, takze nasleduje další vypnuti, po kterem to musim nechat chvíli „vychladnout“. Pak to nejakou dobu bezi bez potizi, aby se cely problem opakoval. Zkousela jsem m+k vymenit za starsi ale problem byl stejny. Jak soucasny set (4 roky stary), tak i pokusny starsi jsou PS/2 (8 let). Ještě dodavam ze nedavno se v pocitaci vrtal technik, který menil grafickou kartu, zvysoval RAM a pridaval vetracek. Mel by někdo prosim radu? Dekuji.
(omlouvam se za stylistiku, pisu v rychlosti, protože ocekavam ze se to za chvili opet sekne)

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
robky (3195)|19.4.2009 18:17
Nedochádza skôr k zaseknutiu-zamrznutiu celého počítača?

IMHO vzhľadom na pridanie-výmenu grafickej karty by mohol byť problém spôsobený ovládačmi (nevieme aká grafická karta tam bola predtým) skôr však slabým-starým-nevyhovujúcim zdrojom.

Hodil by sa kompletný zoznam HW a použitý OS ...
K. (0)|19.4.2009 18:35
Omlouvám se za chybějící informace, dotaz byl psán v počáteční hysterii :)

Pentium Dual-core E5200
Gigabyte EP35-DS3
ATI Sapphire HD4650 (dříve Nvidia 7300)
Fortron 400W
2GB RAM DDRII
Win XP

Zdroj v tom doufám nebude, protože je pár měsíců starý. Celé pc určitě nezamrzá, video dál bez problémů pokračuje akorát s myší nehnu a klávesnice (občas) taky nereaguje. Začínám podezřívat toho hlodavce. Zkusila jsem opět toho starého a už to téměř hodinu běží bez problémů.
robky (3195)|19.4.2009 18:44
Čo vyskúšať nejakého hlodavca do usb ?

Nie sú pre používaný set klávesnice a myši dostupné ovládače od výrobcu?

Nie je problém mechanický - kábel, konektor (ako na kábli tak aj na doske) ?
K. (0)|19.4.2009 18:58
Pro novou myš do usb asi zítra vyrazím. Jinak to vlastně ani set není, obé jsem dostala od prodejce darem k pc a dosud s tím problém nebyl. Konektor i kabel by měl být taky snad v pořádku. Stará kuličková stále šlape bez problémů, takže snad to vyřeší ta nová. Jen mi nějak není jasné proč ten psotník občas chytla i klávesnice. Každopádně díky moc za čas, doufám že tu zítra nebudu znova :)