reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

reproduktory

tone20 (0)|17.12.2006 23:19
tyhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38606 nebo tyhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36324. Jedná se mi hlavně o kvalitu. Výkonově jsou lepší ty Logitech
boboco (1987)|17.12.2006 23:27
[quote=tone20]tyhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38606 nebo tyhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36324. Jedná se mi hlavně o kvalitu. Výkonově jsou lepší ty Logitech[/quote]

V tomto případě určitě OEMka od Logitechu:thumb
tone20 (0)|18.12.2006 10:53
[QUOTE=boboco]V tomto případě určitě OEMka od Logitechu:thumb[/QUOTE]

ale v diskuzi na ně lidi docela nadávaj.
robky (3195)|18.12.2006 11:11
Súhlasím s bobocom.A ak ti ide o kvalitu, tak musíš obetovať viac peniažtekov. Sám mám doma Creative, predtým som mal niečo od Geniusu a je to nebe a dudy.
Fox_22 (119)|18.12.2006 13:55
nech si postavit třípásmové repro, z kvality ti budou uši přecházet :)
když to necháš postavit na měničích od tesly tak to ani nebude drahé, vejdeš se do dvou tisíc. zesilovač stačí nějaká stavebnice 2X30W sinus, vyjde komplet do litru a máš HIFI soustavu kterou kvalitativně nepřekonají žádné repro na PC
Renus (85)|18.12.2006 17:52
obojí to jsou sračky,z tohohle bych nekupoval nic,v týhle cenové kategorii jsem koupil dřevené 2.0 Redstary
BlackFrog (563)|18.12.2006 18:49
[QUOTE=Fox_22]nech si postavit třípásmové repro, z kvality ti budou uši přecházet :)
když to necháš postavit na měničích od tesly tak to ani nebude drahé, vejdeš se do dvou tisíc. zesilovač stačí nějaká stavebnice 2X30W sinus, vyjde komplet do litru a máš HIFI soustavu kterou kvalitativně nepřekonají žádné repro na PC[/QUOTE]
já myslim že autor threadu si chce koupit reproduktory né skládat sestavu přes zesilovače:) souhlas s bobocem. a sám mám doma nějaké dnes už celkem staré creative 2.1 tehdy za 1000kč a sou perfektní...:)
boboco (1987)|18.12.2006 19:25
[quote=BlackFrog]já myslim že autor threadu si chce koupit reproduktory né skládat sestavu přes zesilovače:) souhlas s bobocem. a sám mám doma nějaké dnes už celkem staré creative 2.1 tehdy za 1000kč a sou perfektní...:)[/quote]

Mile mě ale překvapily i reprobedny od Miacu. Konkrétně tyto jsem neměl možnost vyzkoušel (jen vyšší modely se mi dostaly do rukou), ale za dané peníze vypadají fakt slušně.

ad: Jo, není nad to, když si repro člověk navrhne a sestaví sám, ale tohle neumí každý:) Já se třeba párkrát o něco pokoušel, kvalita zvuku pěkná, ale styděl bych se to někomu ukázat - zkrátka jen polotovary...

EDIT: [OT] A tady jsou moje repráčky, jsem opravdu spokojen, jak se zvukem, tak s prefektní kvalitou dílenského provedení. Použitá elektronika má sice i své mouchy, ale s ohledem na cenu (kupoval jsem je za 2 800,- včetně daně a dopravy) jsou báječné:) 80W + 5x25W RMS [/OT]
BlackFrog (563)|18.12.2006 19:39
[QUOTE=boboco]Mile mě ale překvapily i reprobedny od Miacu. Konkrétně tyto jsem neměl možnost vyzkoušel (jen vyšší modely se mi dostaly do rukou), ale za dané peníze vypadají fakt slušně.

ad: Jo, není nad to, když si repro člověk navrhne a sestaví sám, ale tohle neumí každý:) Já se třeba párkrát o něco pokoušel, kvalita zvuku pěkná, ale styděl bych se to někomu ukázat - zkrátka jen polotovary...[/QUOTE]
tak sem se dokopal najít někde na netu ty moje repráčky:) já se radši ani nic nepokoušel sestavit...protože by to byl marný pokus:D
[OT] právě si dávám kompotovanej ananas a dávám si bacha aby zas neskončil v klávesnici:D[/OT]
Smeli (2302)|18.12.2006 20:36
Pánové...

Edit: žádné ano, jste celkem OT a od příště budu karmovat, tohle čtení mně už nebaví - a tak je to pořád a všude...
BlackFrog (563)|18.12.2006 20:39
ano?:)
ICEBOSS (3435)|20.12.2006 23:52
[quote=tone20]ale v diskuzi na ně lidi docela nadávaj.[/quote]
a geinusky si pro jistotu ani nikdo nekoupil. rozhodne bych koupil ty logitechy. hrat budou oboje podprumerne, ale logitechy budou podprumerne min a navic od dost lip vypadaji.

[quote=Fox_22]nech si postavit třípásmové repro, z kvality ti budou uši přecházet :)
když to necháš postavit na měničích od tesly tak to ani nebude drahé, vejdeš se do dvou tisíc. zesilovač stačí nějaká stavebnice 2X30W sinus, vyjde komplet do litru a máš HIFI soustavu kterou kvalitativně nepřekonají žádné repro na PC[/quote]
jenze to uz jaksi neni za petikilo a mas problem se stinenim


[quote=Renus]obojí to jsou sračky,z tohohle bych nekupoval nic,v týhle cenové kategorii jsem koupil dřevené 2.0 Redstary[/quote]
tak ty jsem mel tu cest slyset a doufam, ze uz je nikdy neuslysim. to ze je neco dreveny jeste neznamena, ze je to dobry.
Withman (1337)|21.12.2006 00:24
Mám osobně vyzkoušené tyto Logitechy S200, satelity dokáží na svoji malou konstrukcii vyprodukovat až celkem překvapivě hlasitý zvuk, samozřejmě kvalita zvuku není nic extra, ale určitě mnohem lepší než Geniusy, co se týče subwooferu, tak ten už od cca poloviny výkonu začíná huhlat, dosti to znepříjemnuje poslech, ale za daný peníz neseženete nic lepšího. :)

Co se týče těch 2.0 Redstarů, mám je také ozkoušené. Design - nalepená tapeta, co vypadá jako dřevo, jsou dvoupásmové, hlasitost celkem ujde, ale kvalita přednesu velmi pokulhává. Ona firma Redstar nedělá moc kvalitní výrobky.

Za dobrou cenu s kvalitním zvukem jsou Geniusy 2.0 asi za 1200Kč, ty jsem slyšel hrát, výkon dosti velký a zvukový přednes na dobré úrovni. Bohužel nejsem audiofil, abych přesně popsal, todle a todle a todle, ale z mého podlehu, je to, tak jak jsem napsal. :DDD
Leroj (271)|21.12.2006 13:00
Vážení, chci si koupit 5.1 bedny /jenom k PC na hry/, zatim jsem byl rozhodnut pro Genius 5.1 za asi 2800, ovšem tady začínám mít dojem, že to asi nebude to pravé. Může někdo doporučit repro v podobné cenové kategorii, případně napsat své skušenosti s těmi Geniusy ? Díky
pas!k (3765)|21.12.2006 13:37
Kdysi sem resil podobny problem ale pak jsem si koupil 5.1 sluchatka teac a na hry je pouzivam do dnes :) Ale ja mel jine pozadavky jelikoz sem hral vzdy jen online hry trval sem na headsetu s mikrofonem bedny meli tu nevyhodu ze hazeli acho atd .. pokud vyloene netrvas na bednach mrkni na Tohle Obrovska vyhoda je ze te nerusi okoli a ty nerusis jej ..
Smeli (2302)|21.12.2006 16:07
[QUOTE=pas!k]Kdysi sem resil podobny problem ale pak jsem si koupil 5.1 sluchatka teac a na hry je pouzivam do dnes :) Ale ja mel jine pozadavky jelikoz sem hral vzdy jen online hry trval sem na headsetu s mikrofonem bedny meli tu nevyhodu ze hazeli acho atd .. pokud vyloene netrvas na bednach mrkni na Tohle Obrovska vyhoda je ze te nerusi okoli a ty nerusis jej ..[/QUOTE]


Poád ale strašná nevýhoda imobility. když si budu chtít poslechnout hudbu a při tom např. uklízet, nezbude nic jiného, než použít jiné zařízení :(
sob007 (65)|21.12.2006 18:34
[QUOTE=Leroj]Vážení, chci si koupit 5.1 bedny /jenom k PC na hry/, zatim jsem byl rozhodnut pro Genius 5.1 za asi 2800, ovšem tady začínám mít dojem, že to asi nebude to pravé. Může někdo doporučit repro v podobné cenové kategorii, případně napsat své skušenosti s těmi Geniusy ? Díky[/QUOTE]

Jo taky mám vybraný tady tyhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34893 ale ted o nich tak trochu pochybuju i když je má kámoš a vypadaj celkem v pohodě tak nevim poraďte nějaký ale ne sluchátka dik
pas!k (3765)|21.12.2006 21:17
[QUOTE=Smeli]Poád ale strašná nevýhoda imobility. když si budu chtít poslechnout hudbu a při tom např. uklízet, nezbude nic jiného, než použít jiné zařízení :([/QUOTE] Bavili jsme se o hrani ne o uklizeni kdyz hraju malo kdy u toho neco uklizim :)
robky (3195)|21.12.2006 21:35
Ja si myslím, že ku kompu budú tie http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34893 celkom fajn.Netreba sa zase Geniusov až tak báť, kritizované tu boli lacáky z plastu, ktoré sa nedajú s týmito celkom porovnávať
Frog (510)|21.12.2006 21:56
podla mna FOX 22 to vystihol najlepšie, ale inak medzi dvomi modelmi som za Logitech, nejedny Geniusi mi už do ucha hrali, a ak požaduješ kvalitu za malo penazí tak genius to asi nebude, vyzeraju moc plastovo a subwoofer bude davat skreslene basy. Takže skor tie logitechi alebo potom repro ako spominal Fox 22 :)
mech13 (5526)|21.12.2006 22:27
[OT]o jake kvalite se tady u tech geniusu bavite? nejaky audiofil nejsu a jediny "slusny" s cim mozu porovnavat jsou tyto aspon 7 let stary Cambridge SoundWorks 4.0... http://images.amazon.com/images/P/B00000JDH5.01.LZZZZZZZ.gif (tehda sem za ne dal 3k, subwoofer ma tusim 20W a satelity po 5W)
o tech geniusech 5.1 bracha uvazoval ale az bude met trochu vic mista na stole. ma cenu to menit?[/OT]
boboco (1987)|22.12.2006 00:23
[quote=mech13][OT]o jake kvalite se tady u tech geniusu bavite? nejaky audiofil nejsu a jediny "slusny" s cim mozu porovnavat jsou tyto aspon 7 let stary Cambridge SoundWorks 4.0... http://images.amazon.com/images/P/B00000JDH5.01.LZZZZZZZ.gif (tehda sem za ne dal 3k, subwoofer ma tusim 20W a satelity po 5W)
o tech geniusech 5.1 bracha uvazoval ale az bude met trochu vic mista na stole. ma cenu to menit?[/OT][/quote]

Myslím že jo, Geniusy budou lepší než tyhle plasťáčky (ve své době ale byly slušné, strejda je měl pokud mě paměť neklame). Rozhodně rozdíl kvality zvuku zaregistruješ, to mi věř:) Ty Geniusy ve své cenové třídě nejsou špatnou volbou, ale i ty mají pár konkurentů (např. moje repráčky:turtle)
Leroj (271)|22.12.2006 13:09
2 Frog:
no nevim který Genius myslíš, ale že by ty 5.1 zde diskutované vypadaly moc plastovo... já jsem za ty peníze zatim lepší design neviděl.

s Fox 22 bych souhlasil taky, bedny jsem stavěl /pasivní/,výsledek je supr, ale na stůl by se asi nehodily /105x38x32cm, přes 30kg/.
sluchátka používat nechci, navíc bydlim sám, takže nějaký rušení mě nezajímá...

Ty Geniusy 5.1 /starší model/ jsem už 2x doporučil a jsou s nima moc spokojený, ale to vcelku nic neznamená - každý má jiný nároky. Mě akorát zarazilo, že tady padaly na Geniusy podivný poznámky, jako by to byl nějaký šunt. A nebo že by byl ?
ICEBOSS (3435)|23.12.2006 20:24
Do jsem slysel drevene 5.1 geniusy, tak se mi zdal zvuk silene plochy. O material v tyhle cene vubec nejde, protoze je spis dulezitejsi konstrukce ozvucnice nez matros...

nakonec jsem si koupil tyhle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28683

zadni bedny hrajou vsechny 4 to stejny, ale je to lepsi, nez jenom 2 bedny. Subwoofer se nesmi presolit, jinak je to zahuceny a mmmm efekt je opravdu na vytreseni oken. V rozumny nastaveni imho i pres plasty hraji lip nez ty geniusky.

zvukovku mam hercules fortissimo 7.1

satelity mi dokonce nekolikrat spadly asi z metru a jenom se naskubla napnuta sitka... dokonce ani nijak moc nesumi. ovladac by mohl byt citlivejsi...
boboco (1987)|23.12.2006 21:13
[quote=ICEBOSS]Do jsem slysel drevene 5.1 geniusy, tak se mi zdal zvuk silene plochy. O material v tyhle cene vubec nejde, protoze je spis dulezitejsi konstrukce ozvucnice nez matros...

nakonec jsem si koupil tyhle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28683

zadni bedny hrajou vsechny 4 to stejny, ale je to lepsi, nez jenom 2 bedny. Subwoofer se nesmi presolit, jinak je to zahuceny a mmmm efekt je opravdu na vytreseni oken. V rozumny nastaveni imho i pres plasty hraji lip nez ty geniusky.

zvukovku mam hercules fortissimo 7.1

satelity mi dokonce nekolikrat spadly asi z metru a jenom se naskubla napnuta sitka... dokonce ani nijak moc nesumi. ovladac by mohl byt citlivejsi...[/quote]

No, člověk si musí dosti pohrát s ekvalizérem, hlavně aby zvýraznil vysoké tóny. (neskutečný rozdíl jsem zaznamenal i při použití Audigy 2 a posléze integrované zvukovky). U těchto Creativů a vlastně i Logitechů a dalších konkurentů mi vadí hlavně design, po zvukové stránce nemohu soudit, protože kvůli vzhledu bych si je nikdy nekoupil, tudíš mě ani nikdy nezajímaly:)