reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna 1,7 Celeron za 1,6 Intel Pentium?

SPL (4)|20.4.2009 16:16
Ahoj,chci se zeptat zda má cenu riskovat poškození chipsetu,tím,že se pokusím vyměnit procesor Intel Celeron 1,7 Ghz za 1,6 Intel Pentium na socket 478...

Díky za odpověď...

Celeron má cash myslím 128 a ten Pentium 512...Ale nejsem si jistý...
Jiziii (796)|20.4.2009 16:19
A proč to chceš vyměňovat?
a něco malinko větší paměť ti na rychlosti počítače moc nepřidá
SPL (4)|20.4.2009 16:22
Protože ten Celeron je nějaký divný...I když ho přetaktuju na 1,9,tak mi v benchmarku nedosáhne pomalu ani na Athlon 1500Mhz...

Chtěl jsem vyzkoušet Pentium...
Jiziii (796)|20.4.2009 16:27
No zkusit to mužeš, ale nejdřív si najdi v návodu od desky jestli ti ten procesor podporuje, popřípadě flash biosu
ale stejně ti to na výkonu moc nepřidá
a jeden benchmark nevykazuje o tom jek je počítač rychlej
a navíc záleží taky na ostatních komponentech -RAM, GPU atd (každej benchmark těží nějakým jiným zpusobem)
Richmond (8084)|20.4.2009 16:28
[QUOTE=SPL;241422]Protože ten Celeron je nějaký divný...I když ho přetaktuju na 1,9,tak mi v benchmarku nedosáhne pomalu ani na Athlon 1500Mhz...

Chtěl jsem vyzkoušet Pentium...[/QUOTE]

A tak to ma byt ;)
Urcite vymen za "ostre" Pentium (pokud bude vymena v radove stovkach Kc) - sice si benchem nijak extreme nepomuzes (soudobe Athlony Te budou drtit temer vzdy) ale urcite skok poznas :thumb
SPL (4)|20.4.2009 16:38
Desku mám Jetway P4MDPT a pravděpodobně bude podporovat P4 1,6 Ghz.Možná je ten benchmark ovlivňovaný i mou pamětí RAM,která má jen 256 MB,každopádně se vyměnit procesor asi pokusím,doufám,že to nebude tak náročné jak u Socketu A/462,tam jsem si výměnou procesoru zničil základní desku...

Díky...
jrx (1880)|20.4.2009 16:47
Tak pokud je opravdu "divný" tak bych to vyměnil, ale zárověm mohu doporučit tohoto staříka nechat v klidu dožít a zároveň začít spořit do prasátka na něco modernějšího :)
speedsnail (4876)|20.4.2009 22:35
Pokud je to pentium zadarmo nebo podobnou částku, klidně vyměnit. Na výkonu to bude krapet znát. Nicméně přidáním další paměti si pomůžeš víc. No a do třetice nejlepší bude když tenhle šrot (sry, taková je pravda) necháš dožít a investice dáš stranou na novej stroj.

Každopádně doporučuju následující postup: 3x zvážit na co ten stroj potřebuju a jakej výkon od toho očekávám. Pokud jsou očekávání nízká a chceme to trošku oživit, tak nejdřív další 512ram, potom Pentium, potom vyhodit :)