reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hamachi nebo jine VPN ?

Rat (75)|20.4.2009 17:37
Dobrý den,
zdravím všechny čtenáře a příznivce IT.
Potřeboval bych poradit ohledně realizace VPN sítě pro zhruba 10 Pc.
Bude se jednat o síť pracovní i herní. Měla ba být principielně stejně funkční jako popojení Pc v rámci jedné místnosti skrze switch.
Tomuto účelu nejlépe asi vyhoví Hamachi, ovšem nejsem ani za boha schopen rozběhnout je pod vistou x64.
Síť se sice vytvoří, uživateleé se přihlásí, ale PINGnout se na ně nedá.
Ve firewallu je to povoleno, v mikrotiku mam pro to vyhrazeny port.
Hamachi je na prvnim miste co se tyka seznamu siti.
Brana a jeji automaticka metrika je na hodnote 1500.
Proste presne jako zde v tomto navodu http://suun.biz/brik-a-brak/tutorial-hamachi-xpvista/
Nelze ani za zlate prase. :-D
Pouzivam CZ Hamach verzi 1.0.3.0.
Bud mi nekdo poradte jak zjistit na ci strane je problem, jestli na me, nebo na protejsi a nebo jinou alternativu.

Diky moc vsem kteri misto aby si uzivali slunicka, venuji svuj cas memu dotazu.
Hezky den.
mstejska (2912)|20.4.2009 19:13
Mas u sebe zapnuty firewall? A co sdileni souboru a tiskaren? I ping je vlastne sluzba a na cilovem pocitaci musi byt tenhle port take povolen
Rat (75)|20.4.2009 19:23
Ve firewallu to povoleno je, skrze mikrotik je port pres NAT take pruchozi. Kdyz ten port otestuji treba Utorrent testem je otevreny vporadku. Sdileni souboru a tiskaren s tim snad nic spolecneho nema ne?
Ve firewallu visty mam pridane hamachi, cili problem by byt nemel.
Ale kdyztak rad uvitam jakykoli postreh treba sem neco prehledl.
Hlavne potrebuji to Hamychi nejprve rozbehnout na svem Pc, zbytek uz pak problem nebude.
Prvni musim s jistotou vedet ze ja to mam OK.
astec (1823)|20.4.2009 19:36
ping na ip stanic bez spusteneho hamachi funguje??
Dojigiri (1629)|20.4.2009 21:15
Dostanou přes Hamachi přidělenou správně IP adresu? Tj. pokud se pustí "ipconfig /all" v příkazový řádce, je u Hamachi adaptéru adresa začínající 5? (třeba 5.235.65.3 apod.) a brána 5.0.0.1? ... jak je to s podporou Hamachi pod Vistou nevím, já je používám v XP bez větších problémů.

Pokud by nebylo potřeba se spojovat přes 2x NAT (tj. pokud existuje váš "server", nějakej počítač, na jehož IP adresu se dostanou všichni ostatní, kteří chtějí být spojeni do sítě), nebylo by ani potřeba Hamachi (= VPN se sestavováním spojení přes vnější server), ale stačilo by třeba OpenVPN (jehož konfigurace je nicméně složitejší než Hamachi, ale výhodou je čistě soukromá síť bez asistence cizího serveru a patrně i vyšší vzájemná rychlost spojení).
mstejska (2912)|21.4.2009 06:59
Hamachi jede i ve Vistach 64bit, overeno, hrano. Nic specialniho jsem nenastavoval.
MartyMcFly (222)|21.4.2009 11:37
Osobně Hamachi nemám moc rád, ale spíš by jsem sáhnul po jiném řešení jako je openVPN kde nad vším jako administrátor mám kontrolu.

Nepopiratelnou výhodou Hamachi, ale je postup stáhni > nainstaluj > spusť a připoj je. Zde prostě odpadává zlouhavé nastavení spojení a bezpečnosti tunelového spojení. Když jsem, ale Hamachi s kamarády zkoušel tak vše šlo jako z praku na poprvé a nebyl problém ani jeden.

Jinak kontrola firewallu a povolení vyjímky pro port hamachi mě příjde jako základ při řešení takového problému.

Howk.
Rat (75)|22.4.2009 17:50
Vše co tu píšete mám podle všeho správně. Nějak už netuším kde by mohl být problém. Existuje na Hamachi případně nějaká "testovací" síť? Nebo mohl by ji třeba někdo vytvořit? Abych měl jistotu že druhá strana je OK a problém je někde u mě.
Raději se ještě jednou zeptám jak přesně ve windows nastavit to pravidlo ve firewallu.
Sice to tam mám a pro vícero programů, ale raději se zeptám, jak říkám mohl sem přehlédnout někde nějakou drobnost.
Každopádně všem moc děkuji za pomoc a ochotu.
astec (1823)|22.4.2009 18:02
Znovu se ptám. Pingy mezi stanicemi bez hamachi funguje??? Pokud ne - nastavit firewall
Pokud ano budeme toto řešit dál
Jinak jsem Vytvožil síť azbb, heslo blb
Rat (75)|24.4.2009 16:57
Pokud je tim mysleno ze provedu ping na konkretni adresu ze site uzivatelu hamachi particich pod moji sit, pak odpoved je ne.
Cili nelze ping provest ani v hamachi ani prikazem pres command line.
Rat (75)|25.4.2009 12:36
No a jen pro doplnění, pingy uvnitř mé domácí interní sítě fungují bez problému.
Je požno provést ping na všechny PC které jsou na switchi připojeny.
Ping jakýmkoli způsobem na adresy sítě hamachi možný není.
Dojigiri (1629)|25.4.2009 18:06
A příkaz "ipconfig /all" v příkazový řádce vypíše pro adaptér hamachi co? Má přidělenou nějakou IP adresu?

Firewall teda používáš pouze ten ve Windows? Zkus ho (na chvíli na otestování) úplně vypnout, jestli to půjde ...

Mně se taky třeba stalo (konkrétně s firewallem Kerio), že mi firewal povolil pouze jedno spojení OpenVPN (další 2 se nespojily, ačkoliv byly povolený, prostě ani za nic), musel jsem změnit firewall na Comodo, se kterým už mi to začlo jít. Takže s firewallama to může být taky celkem magie.
Rat (75)|25.4.2009 18:28
Tak nejspíš vyřešeno, alespoň u mne.
Našel sem síť kde konečně pár členů bylo.
Provedl sem pingy a vpohodě úplně.
Čili předpokládám že je chyba z předešlého dotazu na straně druhé, tudíž asi budu muset konfigurovat u něj.
Když se v jiné hamachi síti pingovat dá vpohodě nejspíš to tak opravdu asi je nebo se pletu?
mstejska (2912)|26.4.2009 13:39
[QUOTE=Rat;243182]
... Když se v jiné hamachi síti pingovat dá vpohodě nejspíš to tak opravdu asi je ...[/QUOTE]

Na 99% mas pravdu.
Rat (75)|26.4.2009 16:56
Takze potvrzeno, byl sem na navsteve u protistrany.
Vsecko bylo stejne a dobre nastaveno az na port forwarding v adsl routeru.
Nastavil sem port, provedl ping na sebe a vpohode.
Cili predtim nesel jen ping z me strany na nej.
Ted uz je to vpohode.
Ale nechapu to.
Mel sem za to, ze hamachi by melo prave toto dokazat obejit. Tim myslim NAT nebo port forwarding.
A musel sem to pritom u sebe i protistrany napevno vyhradit.
Jak to tedy je?

Jinak ja pouzivam 64bit vistu a protistrana XP.
Ja wifi 5Ghz na RB411 mikrotik 3.17, protistrana ADSL od O2 na Well PTI....nevzpomenu si to cislo.