reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak otestovat co nejvic veci ?

Maximus12 (763)|20.4.2009 19:32
Ahoj,

rad bych si trosku vic osahal Windows server, koukal jsem ze nejake testovaci verze lze stahnout primo z MS. Co vse je potreba pro plnohodtne odzkouseni - abych tam mel moznost vyuziti velkeho mnozstvi veci co W.server nabizi - vyuzivat Administrative Tools, pak Active Directory atd. ...
Abych si toho osahal co nejvice, tak bych to videl ze bych si dal dokupy 3-4 PC pro malou sit a na tom to testoval.. Poradite co jak, v tomhle nemam moc zkusenosti, ale chtel bych postupne pobrat zaklady a pak dal..

Diky vsem za pripadnou pomoc :)
mstejska (2912)|20.4.2009 19:34
Mozna by nebylo blbe zkouset to rovnou na jednom PC a pustit si vic virtualnich masin.
Maximus12 (763)|20.4.2009 19:44
[QUOTE=mstejska;241538]Mozna by nebylo blbe zkouset to rovnou na jednom PC a pustit si vic virtualnich masin.[/QUOTE]

Zkusit to muzu proc ne, dalsi namet na hrani :) jen jedine co sem pred nejakou delsi dobou zkousel je VMWare, ale ten byl docela narocnej na hardware, mam tu stareho celerona 2,3 s 512MB ramek.. Takze nevim nevim zda bych s tim pochodil..
astec (1823)|20.4.2009 19:53
[QUOTE=Maximus12;241537]Ahoj,

rad bych si trosku vic osahal Windows server, koukal jsem ze nejake testovaci verze lze stahnout primo z MS. Co vse je potreba pro plnohodtne odzkouseni - abych tam mel moznost vyuziti velkeho mnozstvi veci co W.server nabizi - vyuzivat Administrative Tools, pak Active Directory atd. ...
Abych si toho osahal co nejvice, tak bych to videl ze bych si dal dokupy 3-4 PC pro malou sit a na tom to testoval.. Poradite co jak, v tomhle nemam moc zkusenosti, ale chtel bych postupne pobrat zaklady a pak dal..

Diky vsem za pripadnou pomoc :)[/QUOTE]

Trošku jsem nepochopil co chceš. Ta mašina co níže uvádíš je tak na hranici použitelnosti. pro testování WIN server - nepíšeš jaká verze, stačí samostatný server a jedna mašina. Nepíšeš co na ní WIN XP Pro?? Bohatě to stačí, pak literatura. Ale té je velmi poskrovno
Maximus12 (763)|20.4.2009 20:00
[QUOTE=astec;241544]Trošku jsem nepochopil co chceš. Ta mašina co níže uvádíš je tak na hranici použitelnosti. pro testování WIN server - nepíšeš jaká verze, stačí samostatný server a jedna mašina. Nepíšeš co na ní WIN XP Pro?? Bohatě to stačí, pak literatura. Ale té je velmi poskrovno[/QUOTE]

Bud 2000 nebo 2003 server, pro testovani zas neni tak podstatne u me, chci se v tom rozkoukat a pak naucit co nejvic.
Chtel sem server hodit na stareho celerona a PC v podpisu vyuzit jako dalsi stroj. Je to teda narocnejsi ? Takze ty stroje prohodit jo ?

Jinak pochopil jsem to dobre - na jedno pc nacpu W.server a na druhe bud WIN2000 nebo XP (to jeste uvidim, patrne, ale XP) sesituju a muzu si hrat ? Jde me taky pak o to , zda tam pude moc vyuzit Active Directory a rada dalsicho, pri vyuzivani pristupu na sdilene slozky a tak.. proste vetsinu co to umi..
astec (1823)|20.4.2009 20:05
[QUOTE=Maximus12;241546]Bud 2000 nebo 2003 server, pro testovani zas neni tak podstatne u me, chci se v tom rozkoukat a pak naucit co nejvic.
Chtel sem server hodit na stareho celerona a PC v podpisu vyuzit jako dalsi stroj. Je to teda narocnejsi ? Takze ty stroje prohodit jo ?

Jinak pochopil jsem to dobre - na jedno pc nacpu W.server a na druhe bud WIN2000 nebo XP (to jeste uvidim, patrne, ale XP) sesituju a muzu si hrat ? Jde me taky pak o to , zda tam pude moc vyuzit Active Directory a rada dalsicho, pri vyuzivani pristupu na sdilene slozky a tak.. proste vetsinu co to umi..[/QUOTE]

W2000, W2003,... to je jako nebe a dudy. ale princip snad ano. To co maš bohatě bohatě stačí.