reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovolný restart systému s novou pamětí

Resurrection (114)|22.4.2009 14:35
Zdravím,

potřeboval bych poradit nějaký další postup s v nadpise zmíněným problémem.

Moje konfigurace:

Gigabyte GA-P35-DS3L (rev. 1.0)
Bios: F9C (nejnovější přes @bios)
CPU: E2160 @ 1,80 (přetaktováno na 2,88 mhz)
Paměti: 2x Apacer 1gb 800mhz CL5 6400 link
OS: WinXP 32-bit SP3

(HHDs a grafika jsou imho irelevantní, takže dodám, kdyby bylo potřeba)

PROBLÉM:
- Snažím se přidat jeden modul Kingston 1gb 800mhz CL5 6400 (link), ale po naběhnutí Windows se počítač po chvíli sám restartuje.

CO UŽ JSEM ZKUSIL:
- zpřeházet v různých kombinacích všechny moduly (včetně mimo dual channel vyznačené sloty i v nich, problém přetrvává při libovolné kombinaci)
- pouze původní moduly (problém zmizel)
- pouze nový modul (problém zmizel)
- update Bios (problém přetrvává)
- clear CMOS (problém přetrvává)
- defaultní nastavení BIOS (problém přetrvává, takže přetaktováním procesoru to není)
- vypnout a zapnout stránkování (má-li to vůbec vliv, každopádně problém přetrvává)

Oba typy modulů jsou v seznamu podporovaných pamětí mojí základní desky (link)

Co se specifikací týče, tak jsou ty moduly téměř totožné. V čem by ještě mohl být problém nevím, kromě možnoti, že jsou spolu prostě nekompatibilní. Pak mě ale udivuje, že to vůbec naběhne a chvíli bez problémů funguje. A pak z ničeho nic restart...

Nějaký nápad předtím než tu novou ramku půjdu vrátit? Dík.
Salamander (6177)|22.4.2009 14:38
otestuj jak puvodni, tak novy modul memtestem :)
Resurrection (114)|22.4.2009 20:55
[QUOTE=Salamander;242207]otestuj jak puvodni, tak novy modul memtestem :)[/QUOTE]

Provedeno. Puvodni pameti 0 chyb (ocekavane) a ta samotna nova pamet v prubehu testu restartovala pocitac. Takze odpoved jsem zrejme dostal... ted jeste vyresit, jestli ji vymenit nebo ji proste vratit. Ma smysl se tim zaobirat? Co jsem tak cetl, tak 3gb vs 2gb zadny rozdil prakticky neni a tuhle jsem beztak kupoval prilezitostne s dalsimi vecmi... hm.

Kazdopadne diky, alespon jsem zjistil, ze je ta pamet vadna.
SepiaX (3)|6.8.2009 08:24
Do minulého měsíce jsem používal 2Gb RAM + Vista, používám soft na 3D a 2D grafiku a můžu říct že se mi ani jednou za celou dobu používání nestalo že by ramky byly zatíženy více než z 70%. Virtuální paměť jsem měl nastavenu na pevných 250Mb a to jen z důvodu nefunkčnosti některých programů bez virtual memory.