reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problénm s 260GT

fik_25 (40)|23.4.2009 12:25
Zdravím, vlastním od Asusu GK 260gt s 198 sp s nejnovějšími ovladači z asusáckých stránek. Ve hrách se mi poslední dobou dějí divné věci, jako je třeba mizející textury, místo barev se objeví jen černé obrysy a posvětlené bíle. Do nedávna jsem s tímto měl problém je v Down of War 2 a jelikož je tato hra plná bugů připisoval jsem to nejaké technické chybě enginu kterou opraví nějaký patch ovladačů, ale nedávno se mi něco podobného stalo i ve World of Warcraft. V této hře se mi jakoby půlka obrazovka rozpila na barevný vějíř. U obou záležitostí pomůže alt+tab a pak přepnutí zpět do hry.Vše se pak hodí do normálu, ale opakuje se to vždy po nějaké době. Mám podezření, na nějaký hardwarový bug, nevěděl by někdo co s tím, nebo případně jak otestovat, že karta je ok? Díky Fik
pas!k (3765)|23.4.2009 12:28
Tak minimalne zmer teploty v zatezi ..
husky14 (4214)|23.4.2009 12:36
A vyzkoušej i nějaký starší drivery....
fik_25 (40)|24.4.2009 14:01
Tak včera jsem nastavil otáčky ventilátoru GK na 80% a zapnul Rivatuner a zapnul sledování. Začal jsem pařit. Ani nevím jestli se "artefakty" objevili nebo ne, ale Rivatuner ukazoval maximální teplotu asi 58 C. Přes víkend snad udělám podrobnější testování a pokusím se artefakty vyvolat a pak sem pustnout výpis teplot z rivatuneru.

Jelikož toto mám již nějaký pátek, tak drivery jsem už vyzkoušel asi tři.
KunNy (410)|24.4.2009 14:16
Jsou to klasické známky přehřívání grafické karty - to fixní nastavení otáček to jen potvrdilo. Spíše nás zajímají teploty GK při defaultních otáčkách, jestli tam nedochází k přehřívání. Těch 58° C je dobrá teplota, ale těch 80% otáček musí být fakt mazec.
Jako alternativní chladič můžu doporučit AC Accelero Xtreme GTX280.
Pokud by se artefakty projevovaly i za normálních teplot, zkusil bych kompletně odebrat ovladače, vyčistit systém od zbytků přes program DriverSweeper a následně nainstalvat poslední WHQL. Popř kartu vyzkoušet na čisté instalaci systému/v jiném PC.