reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

orleans 3500+ a Cool'n quiet?

Plzenak nade vse (9)|26.6.2006 23:29
Pouzivam MSI K9N Platinum a Orleans 3500+ na 2,2 GHz zasobovany 430 W Coolermasterem. Krome toho, ze zdroj naprosto, i kdyz ma bejt tichej, pohrbil tichost ostatnich komponent (je jedno na kolik procent jede vsechno ostatni, proste to prerve suverenne) a nevim, jak ho manualne ci automaticky drzet zkratka, tak se mi moc nezda funkce cool'n quiet, procak ac je vse povoleno v BIOSu a aktivovano i programem od MSI, porad jede imrvere na 2210 az 2240 MHz, cili se spis lehce natakti, nez aby se utlumil a jeho vytizeni je takrka pritom nulove. zajimave je, ze nekdy coolnqouet aspon trochu v rozmezi FSB 166 az 200 funguje, ale nejde to niz, cili vyslednych 1800 MHz (plus schvalnost 40 MHz navic) mi prijde jako nic moc uspora.... Chci se zeptat jake s tim mate zkusenosti a tak mimochodem take by me zajimalo, co se zdrojem, dava navic i vysoka napeti, tak o 4 az 8 proocent nad nominalni hodnotu a k tomu randal, i kdyz odber komponent nemuze byt vic nez 200 W.
port777 (7)|3.7.2006 13:35
neviem ci cool funguje v rozmedzi 166 az 200 :) skor to meni multiplikator...

ked to zapnes v biose. treba este naistalovat driver na a64ku a daky softik k doske u MSI to bude asi corecenter.

ja cool nepouzivam ale rmclock. mam v tom dva mody. def je 1300MHz=260*5 pri 1,2V a max 2600=260*10 pri 1.55V.. len to treba prepnut manualne. osobne vsak rad ovladam vsetko radsej sam ..
paia (71)|15.8.2006 12:18
hmm, taky bych uvital neco na zpomaleni procesorovyho vetracku u tohodle procaku. z notasu jsem zvyklej, ze mi Pentium-M zpomali az na nejakych 16MHz, coz samozrejme u AMD nehrozi, ale bylo by fajn, kdyby mi dal nekdo tip, jak to regulovat. taky bych rad reguloval otacky ve zroji a v chladici na bedne.