reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

antivir

sapin II (232)|24.4.2009 12:16
ahoj potrebuji vybrat antivir do druheho pc na jednom mam avg(abslolutni spokojenost)ale premyslel jsem jestli nemam zkusit nejaky jiny chtel bych na 24 mnesicu a abytobyl internet security
sapin II (232)|24.4.2009 12:22
to sem videl on chce free ja chci licenci
StD (1963)|24.4.2009 12:24
[QUOTE=sapin II;242853]to sem videl on chce free ja chci licenci[/QUOTE]

Tož si jí kup, co ti brání?
U Aviry je na rok, ale nevím proč bych to dělal, když PE verze placená je naprosto identická s HE Free - jde pouze o firemní politiku.

http://www.avira.com/en/products/index.html
Zoidik (1405)|24.4.2009 12:53
u esetu jsem viděl dvou letou linci v nabídce. Pokud jsi spokojen s AVG, tak jsi asi velmi slušný uživatel intenetu:thumb
Gouranga (699)|24.4.2009 13:00
Kaspersky Internet Security ma taky dvouletou licenci, cena asi $110, muzu jedine doporucit..
sapin II (232)|24.4.2009 14:17
zoidik-tim ji chtel rict ze avg je na ho*no?
slusny uzivatel internetu:) prave naopak avg mam od vanoc a od te doby pc 5 x zavirovany pc,ale avg to vzdy odviroval i rookity a podobny hnus
proc myslis ze avg je na ***********************************
cool.user (2822)|24.4.2009 14:20
[QUOTE=sapin II;242879]zoidik-tim ji chtel rict ze avg je na ho*no?[/QUOTE]

Myslim ze to je prilis hruby termin. Ja bych spis AVG nazval demoverzi antiviru. Na placenou spicku v podobe Esetu nebo kasperskeho nema a co je horsi, i free AV v podobe aviry nebo avastu ho ve vetsine testu s prstem v nose porazeji.
StD (1963)|24.4.2009 14:25
[QUOTE=sapin II;242879]...prave naopak avg mam od vanoc a od te doby pc 5 x zavirovany pc,ale avg to vzdy odviroval i rookity a podobny hnus...[/QUOTE]

No to jsi tedy skutečné ESO a AVG na tebe nemá. :thumbdown
r34ktor (7477)|24.4.2009 14:28
[QUOTE=sapin II;242879]zoidik-tim ji chtel rict ze avg je na ho*no?
slusny uzivatel internetu:) prave naopak avg mam od vanoc a od te doby pc 5 x zavirovany pc,ale avg to vzdy odviroval i rookity a podobny hnus[/QUOTE]
Bezpečnostní řešení má být v první řadě prevence, nikoli řešení problémů. To, že se ti již PC několikrát zaviroval, rozhodně dobrou vizitkou není.
sapin II (232)|24.4.2009 14:29
ja vim prave proto mam antivir:)
StD (1963)|24.4.2009 14:31
[QUOTE=sapin II;242888]ja vim prave proto mam antivir:)[/QUOTE]
Hmm, to je jako hltat Vitamin C, když už chřipku dostanu... :confused:
sapin II (232)|24.4.2009 15:03
to ne ja ten program neshanim protoze mam vir ale kuli prevenci
tedi jako kdyby si se bal abys nechytl chripku tak proto budes brat vitamin c
EditorPO (2819)|24.4.2009 15:35
Mozno by som to prirovnal k nepriestrelnej veste. Ze si ju niekto oblecie a potom necha na seba strielat s presvedcenim, ze na hlavu alebo ine casti tela snad nikto mierit nebude.
Prevencia je v tom, ze aj ked tu vestu mam, tak sa vyhybam miestam, kde sa striela.
StD (1963)|25.4.2009 06:38
[QUOTE=sapin II;242899]to ne ja ten program neshanim protoze mam vir ale kuli prevenci
tedi jako kdyby si se bal abys nechytl chripku tak proto budes brat vitamin c[/QUOTE]
[OT]ee - já beru (neustále a preventivně) vitamin A (tekutý pasterizovaný) i softwarový (Avira),:) ale především a hlavně nechodím tam, kde bych mohl něco chytnout, třeba do tramvaje, a hlavně tam, "kde se doopravdy střílí ostrými náboji", jak správně přirovnal EditorPO.[/OT]
Čárls (179)|25.4.2009 09:11
Dal bych tento
http://www.sw.cz/antiviry-bezpecnost/bezpecnostni-baliky/?showgroup=norton-

Pokud jsi hračička a rád nastavuješ Kaspersky Internet Security 2009:thumb
Dufinos (422)|25.4.2009 20:13
[QUOTE=sapin II;242879]zoidik-tim ji chtel rict ze avg je na ho*no?
slusny uzivatel internetu:) prave naopak avg mam od vanoc a od te doby pc 5 x zavirovany pc,ale avg to vzdy odviroval i rookity a podobny hnus
proc myslis ze avg je na ***********************************[/QUOTE]

možná bys měl zauvažovat i o nějaké rezidentním štítu... Mám např. Spyware terminator (antivir mám ESET) a je pravda, že už několikrát mi "nedoporučil" a zablokoval navštívit některé stránky, jelikož byly nahlášeny jako "nebezpečné"...

Každopádně souhlasím, že jelikož jsi měl od vánoc již 5x zavirované PC, tak bys mohl zauvažovat nad svým "webovým" chováním... Já jsem doma ještě nikdy vira neměl. Osobně kontroluji i "donesená" data před jejich natažením do PC...
fanynek (2048)|25.4.2009 21:05
A opět přichází ke slovu má lobby za KIS, který bych řekl, že je neprůstřelný.
Mé chování na netu je celkem rizikové (tak trochu ho chci "potrápit") a prostě nepustí nic. Zavirované archívy stažené přes eMuli se ocitnou v karanténě dřív, než je stačím rozbalit a co je nejlepší, jednou ho pořádně nastavíš a do příštího update licence o něm nevíš. (nadsazeně řečeno)
Zkus, uvidíš. Ještě připomenu nepsané pravidlo, že by v PC neměly běžet dva programy s aktivním rezidentním štítem najednou.
StD (1963)|25.4.2009 21:20
[QUOTE=fanynek;243203]...by v PC neměly běžet dva programy s aktivním rezidentním štítem najednou.[/QUOTE]

=Rozběhnout se je podaří BFU celkem snadno, ale další užití takového stroje je na 2 (dvě) věci... :D
sapin II (232)|25.4.2009 23:44
vsem diky za prispevky a namahu nakonec sem koupil eset
dufinos:ja se na netu chovam slusne ale jelikoz na cz strankach neni nic tak sem na .com furt a tem je viru jak nasr***
StD (1963)|26.4.2009 17:45
[QUOTE=sapin II;243224]vsem diky za prispevky a namahu nakonec sem koupil eset
dufinos:ja se na netu chovam slusne ale jelikoz na cz strankach neni nic tak sem na .com furt a tem je viru jak nasr***[/QUOTE]

Ono nejde ani tak o COM příponu, ale o jejich obsah a přesměrovávání. Ale i takový pohyb lze celkem úspěšně pro takové jako ty omezit vhodným nastavením (ať už prohlížeče nebo firewallu).

Někde se to také jmenuje "rodičovský zámek".
Čárls (179)|27.4.2009 20:31
[QUOTE=fanynek;243203]A opět přichází ke slovu má lobby za KIS, který bych řekl, že je neprůstřelný.
Mé chování na netu je celkem rizikové (tak trochu ho chci "potrápit") a prostě nepustí nic. Zavirované archívy stažené přes eMuli se ocitnou v karanténě dřív, než je stačím rozbalit a co je nejlepší, jednou ho pořádně nastavíš a do příštího update licence o něm nevíš. (nadsazeně řečeno)
Zkus, uvidíš. Ještě připomenu nepsané pravidlo, že by v PC neměly běžet dva programy s aktivním rezidentním štítem najednou.[/QUOTE]

Co myslíš pokud jsi dlouholetý uživatel Kaspersky Internet Security Mohl by jsi spáchat návod jak jej správně nastavit?
fanynek (2048)|1.5.2009 05:01
[QUOTE=Čárls;243816]Co myslíš, pokud jsi dlouholetý uživatel Kaspersky Internet Security Mohl by jsi spáchat návod jak jej správně nastavit?[/QUOTE]

Ahoj! Teprve teď jsem si vzpoměl, že jsem chtěl odepsat a nějak jsem to úplně vypustil.:notsure

Přemýšlel jsem o tom, oč mě žádáš a jsem na vážkách. KIS řady 7.x.x.xxx, který byl pro mne daleko přehlednější, je pomalu vytlačován diagnosticky dokonalejším KIS 2009 (buildy 8.x.x.xxx). =A samozřejmě i mnou z mého PC=
Ty sedmičková verze byla celkem primitivní. Zaškrtal jsi "okýnka" podle toho, které ochrany jsi chtěl mít aktivní, posunul posuvníky tak, jak si myslíš, že kontrola bude důkladná a jak máš výkonné PC, upravil jsi pravidla aplikacím ve FW tak, aby ti nevykecávalo kde co s kde čím a bylo víceméně hotovo (dost nadsazeně shrnuto :)) Ještě průběžně přidávání některých aplikací na white list, povolení přístupu k registrům, nebo tvrdý zákaz, přidání pár blokovaných portů o kterých se člověk dočte něco nehezkýho, nastavení stealth módu pro sítě a podobný prkotiny. Ale že bych se cítil na napsání nějakého návodu, to asi ne. Jsem pořád lama, co se učí praxí a tím, že si někde něco přečte.:p

Před pár dny nastal čas, kdy jsem na druhý OS (Vista UE x64) prasknul definitivně KIS 2009 a jal se ho nastavovat. Musím říct, že v tom ještě dost lítám, páč jsem zatím nepřišel na žádný způsob, jak jednoduše nastavit FW. Každá aplikace, kterou KIS zaregistruje tam má mraky možných akcí a já se tím musím prohrabat. Trochu doufám, že mi lecos objasní TENTO skvělý thread a hlavně to chce víc času, než jsem měl doteď.
Ale v globálu se mi zatím KIS 2009 moc moc líbí, jen to chce se s ním sžít.

Takže asi tak.
Čárls (179)|1.5.2009 06:07
Co se týká Firewall tak ten sem už tak trochu nastavil a vyvztekal
(věřím mu a proto sem si s ním dal tu práci)
a to takto ale Kis pak je hrozně ukecanej :mistake
na přístup se pak ptá každá aplikace což od firewallu vyžaduji
http://img16.imageshack.us/img16/444/acjok.png
http://img16.imageshack.us/img16/518/acjo2.png
http://img16.imageshack.us/img16/2369/acjo3.png
http://img16.imageshack.us/img16/2885/acjo4.png
fanynek (2048)|1.5.2009 16:27
No, kdybych na tom PC dělal jenom já, tak mi to je celkem jedno, ale protože na něm dělá hodně i manaželka a už i prcek, potřebuju, abych měl natvrdo nastavený pracidla a KIS "neotravoval" věčnými dotazy v režimu výuky.
U buildů řady 7 to nebyl problém, ale ta nová verze to má jinak. :(
Tady mám pár shotů z rannější fáze nastavování sedmičky: je zde možnost každé aplikaci přesně určit, na jakém portu, popř. na jaké adrese se může vykecávat, nastavení směru, nebo úplná blokace, prostě se mi tenhle způsob líbí daleko víc, nežu buildu 8.

Ale už se na tom pracuje. Na souč. OS nechám zatím b.7, jen ji přeinstaluju na českou verzi a na druhém OS budu bojovat s b.8 až do úplného vítězství. Je to jen o tom, sžít se s ním a přijít na to, jak ho co nejefektivněji nastavit. Chci ho umět ovládat, páč je lepčejší, než b.7 a KIS jako takový je můj miláček. :inlove
Screenshot 2009-05-01_15-24-30.jpg Screenshot 2009-05-01_15-23-45.jpg Screenshot 2009-05-01_15-20-58.jpg
Čárls (179)|1.5.2009 17:09
Mno tak koukám že ta nižší verze by se mi zamlouvala víc ten firewall vypadá že je lépe konfigurovatelný
ale na nižšší verzi přecházet nebudu počkám až jak bude vypadat 2010 zatím je v betaverzi
a ja betaverze nesnáším nejsem zas takový hazardér
jinak na Pc u dcerky mi běhá 2 verze Comoda a Avast 2 rok a bez problémů :)
fanynek (2048)|1.5.2009 19:56
Jo, tak betaverze jsou fakt lákavé, ale jak říkáš, je to hazard.
A ten FW fakt nemá konkurenci v porovnání s 2009-kou. Ale je možný, že za pár dní bunu mluvit jinak. Teď je to můj úkol č.1.
Kdyžtak podám zprávu, co jsem vymyslel.
Čárls (179)|1.5.2009 21:25
[QUOTE=fanynek;245220]Jo, tak betaverze jsou fakt lákavé, ale jak říkáš, je to hazard.
A ten FW fakt nemá konkurenci v porovnání s 2009-kou. Ale je možný, že za pár dní bunu mluvit jinak. Teď je to můj úkol č.1.
Kdyžtak podám zprávu, co jsem vymyslel.[/QUOTE]
Napiš Docela mě zajíma jaký jsou zkušenosti
Podle mne i kamaráda je Kašperák skvělý antivir co se týká firewallu dopadl na testech u matouška dobře
http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php
Test se týká Firewallu:thumb ale chce si to detailněji přečíst co a jak se testovalo :thumb

Testy od matouška nezkoušejte chce to zalohu C !!!!
na testy je dobrý tento tester http://www.atelierweb.com/awft/index.htm