reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přidané paměti

altair_87 (41)|25.4.2009 14:19
Zdravím,
mám jednu otázku, mám desku Asus P5N-E (nForce 650), a mám v ní osazené 2x 1GB (DDR2 800) Geil CL4 v žlutých slotech.
1) Je možné k těmto pamětem přidat jinou značku třeba A-Data nebo Corsair?
2) Pokud ano je důležité zachovat časování? (tedy aby bylo opět 4-4-4-12).
3) A co dual channel teď ho mám.
Díky za odpověd.
r34ktor (7477)|25.4.2009 14:39
[QUOTE=altair_87;243140]1) Je možné k těmto pamětem přidat jinou značku třeba A-Data nebo Corsair?[/QUOTE]
Ano.

[QUOTE=altair_87;243140]2) Pokud ano je důležité zachovat časování? (tedy aby bylo opět 4-4-4-12).[/QUOTE]
Není to nutné, ale vhodné.

[QUOTE=altair_87;243140]3) A co dual channel teď ho mám. [/QUOTE]
Ano. Ostatně si to ověř sám pomocí CPU-Z (karta Memory, položka Channels).
fanynek (2048)|25.4.2009 16:08
No, většinou se člověk snaží dokoupit identické moduly, jaké mu už v sestavě cvrkají.
Ještě by bylo možná vhodné dodat, že i když to teoreticky bude fungovat, můžou nastat určité komplikace.
Třeba se ty dva různé páry "nemusí mít moc rády" a bude to zlobit (tohle ti nikdo dopředu neřekne), zhorší se možnosti přetaktování, ty čtyři moduly budou víc topit, setstava bude malinko víc žrát (i když to zde není až tak rozhodující) a taky paměťový řadič bude mít víc práce a s tím může dojít k "poklesu" výkonu pamětí, což je ale znát snad jen v sysntetických testech.

Já osobně bych ti poradil, ty dva moduly 2*1GB prodat a koupit 2*2GB.
Dufinos (422)|28.4.2009 12:13
[QUOTE=altair_87;243140]Zdravím,
mám jednu otázku, mám desku Asus P5N-E (nForce 650), a mám v ní osazené 2x 1GB (DDR2 800) Geil CL4 v žlutých slotech.
1) Je možné k těmto pamětem přidat jinou značku třeba A-Data nebo Corsair?
Díky za odpověd.[/QUOTE]

Mě momentálně teď v PC běží 2x1GB Geil Black Dragon a 2x1GB Patriot LLK... Oba dva druhy jsou 4-4-4-12... Běží bez problémů na základní frekvenci při latenci 4. Co je ale problém... Nedají se vůbec přetaktovat... Možná je to částečně deskou, jelikož co jsem na svoji P5KC četl recenzi, tak právě první dvojice slotů měla problémy s OC... Takže těžko říct, jeslti je to opravdu deskou nebo paměťmi...

[QUOTE=fanynek;243168]No, většinou se člověk snaží dokoupit identické moduly, jaké mu už v sestavě cvrkají.
Ještě by bylo možná vhodné dodat, že i když to teoreticky bude fungovat, můžou nastat určité komplikace.
Třeba se ty dva různé páry "nemusí mít moc rády" a bude to zlobit (tohle ti nikdo dopředu neřekne), zhorší se možnosti přetaktování, ty čtyři moduly budou víc topit, setstava bude malinko víc žrát (i když to zde není až tak rozhodující) a taky paměťový řadič bude mít víc práce a s tím může dojít k "poklesu" výkonu pamětí, což je ale znát snad jen v sysntetických testech.

Já osobně bych ti poradil, ty dva moduly 2*1GB prodat a koupit 2*2GB.[/QUOTE]

Na 99% by jsi měl dva druhy pamětí rozběhat, ale samozřejmě se může vyskytnout problém, který by při instalací stejných kousků nenastal... Takže souhlasím s radou buď ty tvoje stávající prodat a koupit 2x2GB anebo dokoupit stejný typ pamětí, co již v PC máš...