Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Interní disk namísto milionu CD/DVD záloh...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Chci se zeptat na jednu věc: Jak asi víte, data na CD DVD moc dlouho nevydrží. O tom se už asi přesvědčilo hodně lidí. 5 let a můžete být rádi. Používám jinak ty normálníá DVD média Verbatim za 16 kč.

Napadlo mě, když jsem si nedávno chtěl zahrát jednu z mých zazálohovaných her a nešla už z toho disku přečíst (stejně jako jiná data co jsem tam před lety vypaloval). Jestli by nebylo lepší namísto těchto médií pořídit jeden dodatečný velký interní HDD disk,. třeba o 320 nebo 640 GB a na ten dávat všechno to, co bych předtím vypaloval...

Propočítal jsem si to a dokonce i finančně to vyjde nastejno! U 640 GB modelu už navíc ušetříte... (počítal jsem cenu 4.5GB DVD média Verbatim s krabičkou za 16Kč). Navíc při "vypálení" na disk máte data pořád k dispozici a nemusíte případně někde hledat krabičku s daným CD... A troufám si říct že data na takovém disku, navíc když se bude používat jen na to "vypalování", vydrží klidně 10+let, což se s DVD vypáleným médiem nestane...!

Děláte to taky tak někdo? Co si myslíte o tomto řešení? Máte s ním zkušenosti? Já nevidím žádná negativa...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od roamn Zobrazit příspěvek
    Napadlo mě, když jsem si nedávno chtěl zahrát jednu z mých zazálohovaných her a nešla už z toho disku přečíst (stejně jako jiná data co jsem tam před lety vypaloval). Jestli by nebylo lepší namísto těchto médií pořídit jeden dodatečný velký interní HDD disk,. třeba o 320 nebo 640 GB a na ten dávat všechno to, co bych předtím vypaloval...
    Bylo a rada lidi uz to tak provozuje vcetne me.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Ono je vypálit a vypálit - viz. http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=33083.
    Osobně jsem také uživatel, který kontrolu vypálených médií nepreferuje z plna důvodů. Jinak toto řešení též využívám

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Finanční stránka - disk
    spolehlivost - disk, přestože DVD média po vypálení zkontroluji
    rychlost nalezení hledaného - disk

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od astec Zobrazit příspěvek
    spolehlivost - disk, přestože DVD média po vypálení zkontroluji
    Tak ono se ti muze pokazit i disk a pak je to mnohem bolestivejsi

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    Tak ono se ti muze pokazit i disk a pak je to mnohem bolestivejsi
    Ano to může, ale řekl bych, že to není tak časté jako "jeté" CD/DVD

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Ano to může, ale řekl bych, že to není tak časté jako "jeté" CD/DVD
    To ne, ale je to vyrazne ultimativnejsi nez kdyz ti pochcipa 30% dvd.

Registrace
    Jun 2008

Tak si zazálohuj na disk zálohu disku

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Kdyz se zalohuje z disku na disk a jeden chcipne, tak jsou data jeste na tom druhem. Pokud nejsou, tak to nebylo zalohovani.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Chci se zeptat na jednu věc: Jak asi víte, data na CD DVD moc dlouho nevydrží. O tom se už asi přesvědčilo hodně lidí. 5 let a můžete být rádi. Používám jinak ty normálníá DVD média Verbatim za 16 kč.

Propočítal jsem si to a dokonce i finančně to vyjde nastejno! U 640 GB modelu už navíc ušetříte... (počítal jsem cenu 4.5GB DVD média Verbatim s krabičkou za 16Kč). Navíc při "vypálení" na disk máte data pořád k dispozici a nemusíte případně někde hledat krabičku s daným CD... A troufám si říct že data na takovém disku, navíc když se bude používat jen na to "vypalování", vydrží klidně 10+let, což se s DVD vypáleným médiem nestane...!

Děláte to taky tak někdo? Co si myslíte o tomto řešení? Máte s ním zkušenosti? Já nevidím žádná negativa...
    Pane, ještě je třeba poopravit tu tvou "ekonomickou úvahu" - kupovat DVD za 16č K může jen absolutní neználek. Běžně se kupují (ve velkém) mnohem kvalitnější media než-li je zmíněný Verbatim (General Use)za ceny pod 8 Kč/ks plus k tomu krabička (Amaray formát na filmy) á 2,40 Kč/ks. Jinak pokud chci něco skutečně archivovat na desítky let, tak si za tím účelem pořídím speciální media k tomu určená (tzv. Archival Grade) - tam ovšem cena začíná někde u 35 Kč/ks DVD5 a nahoru strop nemá (zlaté vrstvy apod.) a rozhodně bych takové kousky neprznil třeba Nerem...
    Jinak to ALL: Paranoia zálohování (HDD) musí mít své meze - já říkám 4x a dost (na 3 strojích na 2 místech).
    BTW: Na zálohy programů používám DVD-RAM a DVD-RW - staré verze většinou přemazávám - a tato media vydrží víc než běžné DVD+-R a lze k nim přistupovat jako na vyměnitelné HDD.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 26-04-2009 v 17:22

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Jestli by nebylo lepší namísto těchto médií pořídit jeden dodatečný velký interní HDD disk,...
    Ještě lepší by bylo použít externí HDD, kterej zapneš jen v případě potřeby a zbytek času je vyplej

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    Ještě lepší by bylo použít externí HDD, kterej zapneš jen v případě potřeby a zbytek času je vyplej
    Tak, tak. A protože i disk ti může odejít, mám v PC dva disky, kde mám spešl oddíly na filmy, fotky, hudbu, systémy, hry apod. a to všechno průběžně zálohuju na klasický SATA 1TB disk, který externě připojuju jen pro aktualizaci záloh. Když mi odejde jakýkoli z těchto disků, o data nepřijdu.
    A finanční "náročnost" v tomto případě ustupuje do pozadí.
    (Leda že by odešly jeden z kompu a ten se zálohama najednou )

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od fanynek Zobrazit příspěvek
    Tak, tak. A protože i disk ti může odejít, mám v PC dva disky, kde mám spešl oddíly na filmy, fotky, hudbu, systémy, hry apod. a to všechno průběžně zálohuju na klasický SATA 1TB disk, který externě připojuju jen pro aktualizaci záloh. Když mi odejde jakýkoli z těchto disků, o data nepřijdu.
    A finanční "náročnost" v tomto případě ustupuje do pozadí.
    (Leda že by odešly jeden z kompu a ten se zálohama najednou )
    A pojištěn proti živelným pohromám jsi? Já sice mám možnost archivovat jinde (o 18 km dál) ale běžně je lepší si koupit prostor někde na nějakém serveru...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jak už tady někteří naznačujou, zálohování na interní disk má tu chybu, že pokud odejde např zdroj nebo řadič v PC, může to zmršit oba dva disky. Proto je IMHO lepší koupit rámeček (SATA, pro paranoiky, kteří chtějí vyloučit chybu SATA řadiče USB, nebo mít desku se dvěma SATA řadičema).
    Jinak enterprise zálohy maj pravidlo 3x3 - tři kopie na třech různejch místech provedený třema různejma technologiema... ale to už je mimo možnosti domácího uživatele....

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    A pojištěn proti živelným pohromám jsi? Já sice mám možnost archivovat jinde (o 18 km dál) ale běžně je lepší si koupit prostor někde na nějakém serveru...
    Jo jo zálohovat zálohu je docela potřebné

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. SSD: Doporučit interní SSD disk !!!
    Od zdenekfort v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 04-07-2013, 14:38
  2. Záloha dat: Externí disk a nebo interní disk + box
    Od zdenda05 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 17-09-2012, 18:34
  3. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 17-12-2009, 16:11
  4. Softwarove zobrazeni namisto hardwaroveho
    Od paulicek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 26-02-2009, 14:38
  5. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 17-08-2006, 17:50