reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Která vlastnost Vám nejvíce vadí na netboocích?

husky14 (4214)|27.4.2009 05:17
  • Nízký výkon
  • Malý displej
  • Malá klávesnice
  • Podporovaná rozhraní
  • Nic mi nevadí, je to ideální řešení

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
Michal Koláček (120)|27.4.2009 08:19
Zdravím,

určitě nízký výkon a mnohdy špatně řešená klávesnice.
xmarek (1676)|27.4.2009 09:29
Vadí mi, že netbooky mají většinou ve výbavě malý SSD disk. Dále neobsahují DVD mechaniku (neberu v potaz externí). Takže v mnohých případech těžce suplují DVD přehrávače a degradují se pouze na prohlížení internetu.
johny__g (6387)|27.4.2009 09:59
Vadí mi celková politika Intelu, který nedovolí tuhle platformu použít v notebooku normální velikosti - 13 - 14" displej, 2 kg, DVD mechanika, SATA disk, 6600 mAh baterka, (skoro) pasivní chlazení. To by mi bohatě stačilo, vysoký výkon u notebooku nepotřebuji.
Richmond (8084)|27.4.2009 10:21
Hmm, divny - matka ma tohle http://www.alza.cz/dell-xps-1330-cerveny-red-d96272.htm a neni to ani lemra, ani extra tezky. S baterkou teda nevim ale zatim drzi (4-5mes.). Me docela mrzi male rozsireni segmentu UMPC (temer zadne soucasne nema dual-core) na ukor mininotebooku :mistake
Rosta43 (154)|27.4.2009 14:32
Cena, klávesnice
jrx (1880)|27.4.2009 14:54
Tak určitě nízký výkon, který mnohdy nestačí i na mírně složitější úkony a posunuje tak netbooky (některé) do pozice "drahších psacích bloku" (vlastní zkušenost). Ocenil bych aspoň výkonnější procesor, větší ram a výkonější disky. Mechaniku lze oželet, snížila by hlavní výhodu těchto strojů - mobilitu. Displej a klávesnice je bohužel taková jaká je, ono to při takhle malých rozměrech skoro lépe nejde.
pas!k (3765)|27.4.2009 15:09
Vydrz baterie .. Vaha v pripade ze chce clovek vetsi display .. Nemoznost u nekterych znacek a modelu urcit system ktery mi nejvice vyhovuje ..
tik-tak (45)|27.4.2009 15:50
No ako maly prenosny Comp je to OK so vsetkym co k tomu patri.
Tj. baterie,ergonomika,klavesnice,display - je to napechovane na malom priestore.
Zazrak ze to bezi. Ja osobne som fanda pekne vytunovaneho PC kde sa komponenty daju lahko menit a maju priatelnu cenu. Akekolvek prenosne pocitadlo povazujem za konecne a posledne definitivne riesenie. HW update ? Zabudnite.
tik-tak (45)|27.4.2009 15:54
No a Vista . Kupit Notebook s WXP je skoro nemozne.
astec (1823)|27.4.2009 15:57
Klávesnice, cena, volba systému
optim (391)|27.4.2009 17:21
V idealnim pripade by melo byt mozne dostat zpet penize za licenci Windows.
kevin00 (10238)|27.4.2009 20:22
Určitě mi vadí , mnohdy pro běžného uživatele nulový, výběr OS. Nedostatečná zpětná kompatibilita driverů, možnost na oficiálních webech stáhnout drivery pouze pro např. Visty. Až poté by mi vadil nedostatečný výkon, neboť NB je zařízení primárně určené pro jiné věci než hraní her či renderování grafiky.
Total AMD (138)|27.4.2009 20:35
Nízký výkon - Sice jsou něktéré nootebooky které jsou i slušně výkoné na nějakou tu gamesu ale zase ta cena :thumbdown
a OS - někde sem cosi zaslechl že prej Vista je až o 1/3 pomalejší na NB než na totožné NB z Win XP co je na tom pravdy?:slug:D
Jiziii (796)|27.4.2009 22:00
Mě vadí malej displej a výkon procesoru
náká 13" s 2 jadrovym procesorem aspon na 2Ghz s TDP podobným jako atom to by mě vyhovovalo
a hlavně dlouhá výdrž baterky čim víc tim líp ( 4 hodiny to není pro mě moc)
james008 (47)|28.4.2009 09:00
Zdravim vsechny
Hezka anketa... zvlast v dobe kdy vetsina lidi bud na notebooky z desktopu prechazi nebo
alespon vetsina lidi disponuje notebooke mjako druhym pocitadlem ktery je navic v dnesni
dobe velmi dobre financne dosazitelny.... ;-)

Par pripominek:
Nechapu proc tam chybi na hlasovani polozky opacneho vyznamu.. napr vadi mi na notebucich vse a povazuju to za nejhorsi reseni :-)) a co se divim vic.. ze tam chybi nejdulezitejsi mozna myslitelna odpoved...
a to ze: NEJVICE MI VADI NIZKA ROZSIRITELNOST (upgradovatelnost) HARDWARE
coz je dle meho ten nejvetsi problem notebooku ktere maji vs desktop (a to i pres ruzne
vymenne moduly ci externi zarizeni) ...proti tomuto faktu je maly display ci
trosku mensi vykon a zbytek moznosti odpovedi jen obycejna prkotina nevalneho vyznamu ;-) :cool::inlove
james008 (47)|28.4.2009 09:13
[QUOTE=tik-tak;243725]No a Vista . Kupit Notebook s WXP je skoro nemozne.[/QUOTE]
Da se :-) ... popr note bez os + dolegalizacni sadu za par supu.. neni problem...

Navic se da celkem v pohode koupit ta posahana vista ve vyssich verzich..tj ne ty zakladni
home atd .... kupuju vistu bussines a tu zcela legalne odisntaluju a vyzadam si cislo na xp...
pak xp v pohode nainstaluju na notebook... downgrade je naprosto v poradku
...ale jen na Vistach Bussines a ultimate....
viz.: Royalty OEM Reference Sheet - Windows Vista Downgrade Rights *v PDF

Koupil jsem nedavno cca 100 notasu ibm.. (resp lenovo ale serii think pad) a taky
cca 50 pc .... nebyl problem se domluvit s dodavatelem at visty smaze a da tam xp...
totez delam u mensich dodavek.. i u jednotlivcu :-)

Taktez firma Dell mi pri nabidce minuly mesic jeste stale nabizi notebooky s XP ;-)

Ale problem muze nastat u levnych bakelitovych noteboocich ci noteboocich pochybnejsich znacek..msi, acer, apod..... celkem casto se lze totiz setkat s levnymi notebooky na kterych jede jen Vista....
a xp bud hazou bsod... nebo tam sicenajedou ale na hw nesezenete ovladac na xp ani
kdyz si vyhledate konkretniho rebrandovaneho vyrobce dle cipu... takovym levnym variantam je se
lepsi vyhnout..neb jak rikal tusim bata..nejsme tak bohati abychm si mohli kupovat levne veci.

hezky den vsem
slowak1982 (134)|28.4.2009 10:39
Nejdřív mne napadl nízký výkon, ale je třeba vzít v úvahu, že netbooky nejsou výkonné stroje, ale naopak pro domácí/kancelářské použití. Značně mi na nich vadí velikost displeje a klávesnice, přínosem jsou o něco delší doby výdrže na baterku, rozměry, hmotnost.
EditorPO (2819)|28.4.2009 12:52
Myslim, ze niektori s prispievatelov tohoto threadu plne nepochopilo otazku, ktora sa tyka vyhradne netbooku.
Sucasny Netbook mozeme charakterizovat par typickymi znakmi:
- display do 10"
- integrovana graficka karta
- procesor s nizkym odberom elektrickej energie
- vydrz baterie cca 6 hodin (extremy su 16 a viac hodin)
- hmotnost do 1,5 kg
Netbook je primarne urceny na pohodlne prenasanie, lahky pristup k internetu (surfovanie, prehliadanie mailov), pocuvanie hudby, pozeranie filmov, nenarocne hry. Netbook je mozno akysi prechod medzi PDA a notebookom. Takze takto treba pristupovat s poziadavkami na toto zariadenie a uvedomit si, ze na ine ucely mame notebooky a stolne pocitace. Malemu Ticu tiez nebudete vycitat ze nie je pohodlne, rychle a velke ako AUDI.

Podla mna sucasne netbooky splnaju vsetky poziadavky, kvoli ktorym boli vyvinute. Takze nic mi na nich nevadi a je to idealne riesenie.
johny__g (6387)|28.4.2009 13:17
Nechápu ty nářky na Vistama a že není možné si koupit stroj s XP ... Vážení, řeč je o NETBOOCÍCH! Ukažte mi netbook který používá Vistu a nejde na něj dát XP?
pas!k (3765)|28.4.2009 13:19
No ja se priznam ze sem to prehlid no :)
robky (3195)|28.4.2009 13:36
Úplný súhlas s editorPO :thumb
Len tá cena:thumbdown
U lacnejších modelov je to s výdržou tiež biedne, 3 hodinky sa mi zdá sakra málo ...
Ale ináč podľa mňa plnia všetky úlohy pre ktoré boli vyvinuté na jedničku ...
kevin00 (10238)|28.4.2009 15:06
Sypu si popel na hlavu, špatně jsem četl a přehlédl jsem, že jde o netbooky ...
Liqid (410)|28.4.2009 18:27
předevsim Nízký výkon
a abbsence DVD romky
mstejska (2912)|29.4.2009 11:53
Vadi mi mala vydrz na baterie, nekvalitni zpracovani, chybejici GPS, leskly display, chybejici DVD mechanika a chybejici DVI/hdmi . Dejme tomu ze spise hledim po kvalitnim subnoteboku.
_D4NW3R_ (2)|29.4.2009 14:33
Hlavne výdrž batérie a malá klávesnica. Ten výkon síce nieje na desktopovej úrovni ale beriem to s rezervou.
EditorPO (2819)|29.4.2009 18:13
BTW vela netbookov ma lepsiu vydrz baterie ako notebooky.
robky (3195)|29.4.2009 19:27
[QUOTE=EditorPO;244551]BTW vela netbookov ma lepsiu vydrz baterie ako notebooky.[/QUOTE]

Máš s nejakým konkrétnym skúsenosť? Uvažujem nad kúpou a neviem, či sa dá veriť údajom výrobcov ...
EditorPO (2819)|29.4.2009 19:34
[QUOTE=robky;244594]Máš s nejakým konkrétnym skúsenosť? Uvažujem nad kúpou a neviem, či sa dá veriť údajom výrobcov ...[/QUOTE]
Manzelka ma EeePC 1000H. Baterka pri beznej praci (surfovanie, Solitaire, ...) vydrzi az 6 hodin. Najnovsi model vydrzi este viac, len treba davat bacha, aby mal 6-clankovu bateriu.
Inak dobry je aj Lenovo s10e, ten som chcel kupit, ale pred Vianocami uz neboli.

V sucasnosti sa s netbookmi roztrhlo vrece. Take pikosky ako 24-hodinova vydrz, DVD mechanika a ine su na svete.
Razi3L (612)|30.4.2009 14:17
Mě vadí výkon, protože za tu cenu se mi to zdá hodně slabé. Za 9000,- si koupit netbook nebo plnohodnotný notebook za 10 500,- s dvoujádrovým CPU? Kdyby jejich cena byla do 7 000,- , tak by se nad tím dalo uvažovat, takhle mi to za to nestojí..
EditorPO (2819)|30.4.2009 20:16
[QUOTE=Razi3L;244863]Mě vadí výkon, protože za tu cenu se mi to zdá hodně slabé. Za 9000,- si koupit netbook nebo plnohodnotný notebook za 10 500,- s dvoujádrovým CPU? Kdyby jejich cena byla do 7 000,- , tak by se nad tím dalo uvažovat, takhle mi to za to nestojí..[/QUOTE]
Zabudas na to, ze jednou z vlastnosti netbooku je jeho rozmer a vaha (za co sa tiez plati). Takze ho neporovnavaj s notebookom.
maniiax (75)|25.9.2009 23:37
me vyhovuji tak jake jsou . male,vydrz baterie,lehke,ted uz i vykone ze na nich jdou hrat hry typu cod4 :)