reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

připojení wi-fi repeater - problém

H4rk0n3n (5)|29.4.2009 15:44
prosím moc o radu.
Jsem celkem znalý sítař, ale bohužel jsem nikdy nenastavoval wifi síť, pouze UTP.
Tedy terminologii a problematice dá se říct rozumím.

Potřebuji připojit PC pomocí wifi na inet.
Jelikož vzdálenost od hlavního routeru (DSL přípojka) je daleko, tak jsem to musel řešit přes wifi repeater(linksys). U koncového PC, jelikož nemá WIFI kartu, je AP(tp-link).

Hlavní router je klasika od o2 - zyxel 660HW-T3 v.2
IP :192.168.1.1
maska: 255.255.255.0
spušten DHCP, IP přiděluje od 33
DNS a brána nastavena na IP routeru

WIFI - nastaven ESSID a kanál 6, zkoušeno s WEP i bez ochrany

WAN - připojuji se přes PPPoE - klasika o2

FIREWALL - zatím jsem nic nenastavoval
default rules: lan-lan povolen, lan-wan povolen, wan-lan zakázán, wan-wan zakázán.

ted bych potřeboval buď ujistit nebo vyvrátit, že vše jsem nastavil správně
1. všechny 3 zařízení mají stejný ESSID
2. všechny 3 zařízení jsou v jedné síti - IP přiděluje zyxel
3. když se připojuje přes wifi, tak se už znova nenastavuje u každého zařízení PPPoE
4.UTP u AP (tp-link) do ethernet zásuvky, ne do WAN(to je pro přímé spojení routerů, ne ???)
5.linksys nemá vyhledávač wifi, tak jsem nastavil stejné ESSID a kanál jako má zyxel.
6. tp-link vyhledávač má, wifi signál našel, můžu se konektnout, hlásí že je připojen, ale nejde ping na zyxel, pouze sám na sebe

specifikace - TP-LINK (AP) - TL-WR543G
LINKSYS - WRT54GL

schema sítě:

viz příloha


na zyxelu je přes ethernet napojena na inet síť
wifiproblem.jpg
EditorPO (2819)|30.4.2009 00:20
Ten Linksys WRT54GL v default stave a ani principialne nemoze fungovat ako repeater. Na to by si potreboval nejake AP s repeater modom.

Je tu ale moznost s pouzitim ineho firmware. Navody najdes tu:

http://www.marklangenfeld.com/2008/10/26/convert-a-fon-wrt54gl-into-a-dd-wrt-repeater

http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies-archive.cfm/890888.html
H4rk0n3n (5)|30.4.2009 23:09
Ok, zkusim tedy přehrát FMW, dle tvého odkazu.
Jen mi je divné, že tento model fci repeater nepodporuje, protože když jsem zjišťoval jaké modely mám pro moupotřebu zakoupit, tak mi byly tyto dva doporučeny (optimální komunikace).
Jinak co ty kroky co jsem udělal, je to správně, ¨nebo jsem někde udělal chybu ???
EditorPO (2819)|1.5.2009 00:33
jj, vyzera to v principe v poriadku
H4rk0n3n (5)|2.5.2009 17:46
zyxell IP:10.0.0.138
tp-link IP:10.0.0.5

oba ve stejné podsíti 255.255.255.0

nejde ping !!!!

co je špatně

u tp-linku nastavana dynamická IP
H4rk0n3n (5)|2.5.2009 17:54
EditorPO, nemůžeme se sejít na ICQ, potřebuji konzultaci nastavení, rady na foru jsou super, ale rychlejší by byl přímý chat.
Pokud budeš mít chuť napiš na 298-557-106.
H4rk0n3n (5)|2.5.2009 18:37
tak jsem zovu zkusil přidat IP pro tp-link a konfigurace je následující
LAN: 10.0.0.5
WAN adresa od DHCP (zyxell) 10.0.0.3

stále ale nejde ping
eraser (0)|10.5.2009 21:22
By som skorej prešiel na WDS bridge, tzn. prepol do tohto módu všetky zúčastnené AP, avšak problém môže nastať v kompatibilite, najmä pokiaľ ide o tri zariadenia od rôznych výrobcov. A pokiaľ viem, taktiež nastávajú obmedzenia v rámci šifrovania, bežne je podporované WEP, avšak niekedy je nutné šifrovanie vypnúť.

Ak by ten Linksys fungoval skutočne ako univerzálny repeater, potom by mohol byt Zyxel v móde AP a TP-Link v móde wifi client.

Prečo používaš A triedu, kľudne by stačila C trieda, napr. 192.168.1.0/24 a pokiaľ využiješ statické IP adresy, ešte by si mal i kontrolu nad sieťovými zariadeniami a jednolivými počítačmi.