Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: na novém notebooku nejde win, jen linux

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

zdravím,
    koupil jsem si nový notebook HP 550 bez operačního systému. Po zkoušce nainstalovat win xp sp2 to napíše chybu, která se objeví po dokončení souborů potřebných k instalaci

Byly zjištěny potíže a systém Windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače.
    IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    Pokud je to poprvé, co vidíte obrazovku s chybou zastavení počítače, restartujte PC. Pokud se obrazovka objeví znovu, pokračujte těmito kroky:
    Zkontrolujte zda v počítači nejsou viry.Odeberte všechny nove nainstalované jednotky a radice pevnych disku.Zkontrolujte zda je pevny disk spravne nakonfigurovan a zakoncen.Pomoci programu chdsk /F zkontrolujte poskozenni pevneho disku a pote restartuje pocitac.Technicke informace STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0xC0000034, 0x00000000,0x00000000

zkoušel jsem instalovat i visty, ale ty také nejdou. Teď mám linux, které jsou pro mně nepřijatelné .

předem děkuji za rady

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Tento notebook se distribuje i s Windows Vista Home, takže provozovat notebook s tímto OS by neměl být problém. Notebooky se bohužel dodávají již s předinstalovanými Windows a tím pádem upravené pro daný typ notebooku. Takže by bylo asi nejlepší sehnad si někde obraz Widlí pro tento notebook, ale pochybuji, že Vám ho někdo zadarmo poskytne.

Jinak si při instalaci widlí zkontrolujte v Biosu že notebook jede v režimu IDE (předpoklám, že tam nemáte drivery pro SATA podporu). Zde je návod: http://notebooky-forum.notebook.cz/v...ic.php?t=16600
    Naposledy upraveno uživatelem xmarek: 01-05-2009 v 10:00

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Mám NB HP 550. Mám doma instalaci WinXP se SATA drivery, která funguje bez problémů (byla na NB cca měsíc). Nyní na NB provozuji Win7 a také bez problémů. Zkontroluj nastavení Emulace IDE v BIOSu, jak Ti radil xmarek. Poté můžeš ještě vyzkoušet jinou placku, jestli tato není poškozena

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

super, problém byl opravdu v nastavení IDE v biosu.

díky moc za pomoc

Podobná témata

1. Problém s připojením UPC na novém notebooku
    Od hananasam v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 15-01-2011, 16:08
  2. nejde mi HDMI z notebooku
    Od kaell v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-02-2010, 11:33
  3. Windows XP: Win Xp v notebooku nejde nainstalovat na visty
    Od tomash22 v sekci OS Windows